reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Cześć dziewczyny, przyszedł czas bym i ja tutaj dołączyła. Wybił mi 13tydz ciąży i pomału przygotowuje listę wyprawkowa. Chce poszukać i porównać jakość i ceny wszystkich rzeczy coby określić budżet. Termin mam na początek października wiec chce wykorzystać lato na kompletowanie wszystkiego. Będę wdzięczna za każda radę i wskazówki. To moja pierwsza ciąża i wszystko nowe i nieznane 🥰
Witaj witaj.Wozek jaki byś nie wybrala to po kilku miesiącach i tak stwierdzisz "A mogłam wziąć inny"hehe żarcik chociaż nie...Ja tak miałam.Kompletowanie wyprawki to coś pięknego jak dla mnie.Dla synka miałam duzo nowych ale i dużo rzeczy kupiłam ma wyprzedażach podwórkowych .Dla takiego maluszka ciuszki od 0 do 3 miesięcy naprawdę warto zakupić od kogoś,jak ktoś ma z jedne dzieciątka to niedos że lepiej bo wiadomo taniej ale i te ciuszki były już kilkanaście razy pranie co ponoć jest plusem.
 
reklama
Ja w pierwszej ciazy kupilam sporo rzeczy w Makaszce (rozek, kocyki, poduszke i kolderke dla starszego dziecka) i bylam zadowolona. Jesli chodzi o ubranka to zara ma dobra jakosc, choc rozmiarowka troche mala. H&M ma normaln rozmiarowke i niezla jakosc. Jesli masz tam Kiabi albo Primark to polecam kupowac tam body, pidzamy, bo jest tanio, a jakosc jest akceptowalna.
Dla mnie rzeczy z h&m są jakościowo super tylko z ta rozmiarowka to wydaje mi się że dużo rzeczy ma rozmiar zawyżony tzn mój syn 21 miesięcy nosi body 6-9 miesięcy hehe serio ale to akurat nie problem bo za duze zawsze zalozysz predzej czy pozniej.W primarku jakoś nie podeszly mi ciuszki tylko z tego względu że cena nie wiele niższa niż w innych lepszych .Jakoś tu w fr tak mi się wydaje że dosyć podnieśli tam ceny.Ale np ręcznik mam i jest super dla dzidzi.
 
To jeszcze wam napisze że dziś spakowalam torbę do szpitala jeszcze zostało dokupić 2 rzeczy i mogę ja zamknąć.Jakos tak nie mogę się doczekać wiem.ze jeszcze nie pora ale poprostu już bym chciała mieć księżniczkę na świecie.
Nie stresuj mnie! [emoji12]
Ja do szpitala nie mam nic. Serio, zero. I myslalam, zeby wziac sie za to po Wielkanocy...
 
Dla mnie rzeczy z h&m są jakościowo super tylko z ta rozmiarowka to wydaje mi się że dużo rzeczy ma rozmiar zawyżony tzn mój syn 21 miesięcy nosi body 6-9 miesięcy hehe serio ale to akurat nie problem bo za duze zawsze zalozysz predzej czy pozniej.W primarku jakoś nie podeszly mi ciuszki tylko z tego względu że cena nie wiele niższa niż w innych lepszych .Jakoś tu w fr tak mi się wydaje że dosyć podnieśli tam ceny.Ale np ręcznik mam i jest super dla dzidzi.
To ile wzrostu ma Twoj synek? :)
No dla mnie primark jest spoko np jesli chodzi o cos na jeden sezon czy do szurania w zlobku. Jak moge miec koszulke za 1,99e czy leginsy za 3,99e bosko [emoji16]
 
To ile wzrostu ma Twoj synek? :)
No dla mnie primark jest spoko np jesli chodzi o cos na jeden sezon czy do szurania w zlobku. Jak moge miec koszulke za 1,99e czy leginsy za 3,99e bosko [emoji16]
Ha no właśnie takie większe już trochę rzeczy mi się i podobają i cena ok poprostu na maleństwo i wtedy chłopca mi nie podeszlo.Synuś dobiega do 80 cm ma około 11 kg nawet nie całe mój szczepiorek
 
Nie stresuj mnie! [emoji12]
Ja do szpitala nie mam nic. Serio, zero. I myslalam, zeby wziac sie za to po Wielkanocy...
Ale ty się nie bój ja taka predka ,już taka zawsze byłam i będę wolę coś zrobić długo przed jak minutę po.Np moja szwagierka i to w pierwszej ciąży spakowala walizkę A wieczorem pojechała rodzić i urodziła mniej więcej w terminie ooooo ja bym spać nie mogla
 
Ha no właśnie takie większe już trochę rzeczy mi się i podobają i cena ok poprostu na maleństwo i wtedy chłopca mi nie podeszlo.Synuś dobiega do 80 cm ma około 11 kg nawet nie całe mój szczepiorek
To drobniutki [emoji16]
Moja 3 latka ma 100cm i jakies 15,5kg. Ogromniak juz, wczoraj miala urodziny [emoji3059]

IMG_20200328_142910.jpeg
 
Ale plac niekoniecznie oznacza brak gotowosci. Raczej po prostu dziecko od zawsze jest przyzwyczajone do czegos i jak nagle tego nie ma to jest bunt.
Ja tez zawsze robie wszytsko, zeby moje dziecko nie plakalo, jak byla malutla to wrecz mialam obsesje na tym punkcie, ale sa momenty, kiedy uwazam, ze jako matka mam obowiazek podjac decyzje za dziecko, bo wg mnie nastawienie, ze maluch sam odstawi smoczek czy piers, ktore kocha, jest niepowazne. Nie widze ani jednego powodu, dla ktorego dziecko mialoby chciec to zrobic. I nie ma to nic wspolnego z brakiem gotowosci. Oczywiscie wg mnie.
Nigdy nie stosowałam metod na siłę... Tzn już i teraz. Zawsze szukam kompromisu w którym zarówno ja jak i dziecko osiągamy cel...Np. Oduczamy od smoczka ale nie radykalnie że jednego dnia nie ma, i koniec. Stopniowo też można.
Wiem wiem... Takim sposobem tylko rozpieszczam te moje pociechy :)
 
reklama
Nigdy nie stosowałam metod na siłę... Tzn już i teraz. Zawsze szukam kompromisu w którym zarówno ja jak i dziecko osiągamy cel...Np. Oduczamy od smoczka ale nie radykalnie że jednego dnia nie ma, i koniec. Stopniowo też można.
Wiem wiem... Takim sposobem tylko rozpieszczam te moje pociechy :)
Nie no, smoczek moja miala tylko do spania jak odstawilismy. Karmienie nocne tez miala jedno jak z niego zrezygnowalismy. Bardziej chodzi mi o fakt, ze ja podejmuje decyzje, mentalizuje sie i nie ulegam. Robimy to co postanowilam niezaleznie od sprzeciwu. U nas to funkcjonuje dobrze i kazda taka zmiana wychodzila na dobre wszystkim.
 
Do góry