reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ooo, to już blisko!!! Ale fajnie :)

Ja mam jedno dziecko przyklejone do cycka chyba na stale, to za wiele nie podpowiem tylko podzielę się historiami z rodziny.
Moja kuzynka - pierwsze dziecko, problemy z rozkręceniem laktacji, po dwóch miesiącach zaczęła dokarmiać mm bo były słabe przyrosty, potem przeszła tylko na mm. Drugie dziecko - kp bez problemu, karmiła go przez 1.5 roku.
Moja mama - pierwsze dziecko kp bez problemu, potem moja siostrę i mnie karmiła tylko mm bo się nie dało.

Wydaje mi się, że tu nie ma reguły, może się udać kp za każdym razem a może za żadnym. Spróbuj kp, miej w zapasie mm i będzie git.

Jaka będzie różnica wieku pomiędzy dzieciaczkami?
2 lata syn z początku lipca a córcia termin na koniec maja
 
reklama
2 lata syn z początku lipca a córcia termin na koniec maja
U mnie różnica prawie 2 lata, a dokładnie 23 miesiące. Z pierwszą córką walczyłam o laktację przez miesiąc, dokarmiałam mm. Po miesiącu przeszłam na wyłączne kp. Z drugą córką nie miałam problemów z laktacją, udało się bez laktatora i mm. Jestem po dwóch cc.
Dla mnie najgorszą kwestią w karmieniu piersią jest kwestia organizacyjna. Żeby nakarmić muszę wyjść do pokoju obok, bo moja 2,5 latka rozprasza młodszą siostrę. Jak jestem w pokoju obok to nie mam kontroli co robi starsza, a robi naprawdę różne rzeczy (pomimo, że puszczam na ten czas jakąś bajkę). Na początku karmiłam w tym samym pokoju, po prostu siedziałyśmy w trójkę.
 
Hej mamuski.Jutro zaczynam 34 tydzień i już dawno rozmyślam nad metoda karmienia.Calkiem możliwe i raczej nie uchronne że tuż na początku po porodzie zostanę sama z dwulatkiem i noworodkiem .Tzn bez meza całkowicie sama to nie bo mam troszkę rodzinki Ale....z synem miałam problem z mlekiem straszny ciągle było malo itp i jak wiadomo syn non stop na cycusiu w.dzoen nocki miałam ligt bo spal cale od początku.I teraz mam dylemat bo chyba od początku bym chciała być pewna jak będę karmić tzn jeśli powiem że mm to tego się trzymać
Z drugiej strony karmienie cycem wcale nie musi wyglądać jak za pierwszym razem i może nie potrzebnie rezygnuje z góry.Boje się że zacznę karmić cycem problemy się zaczną a ja sobie rady nie dam i będę się psychicznie dolowac
Wyłącz myślenie, najpierw zobaczysz jakie dziecko ci się trafi. Co znaczy mało mleka? Dziecko źle przerastało? Niestety częste karmienia są wpisane w pierwsze tygodnie życia dziecka. Nocne karmienia są ważne ponieważ napędzają laktacje.
Nie martw się tylko spróbuj karmić piersią, jeśli będą problemy nie do przejścia wtedy wjedziesz mm.
Pierwsze dziecko kp 2.5 roku. Teraz już rok i na pewno nie skończę w najbliższych miesiącach, raczej bliżej dwóch lat.
 
Wyłącz myślenie, najpierw zobaczysz jakie dziecko ci się trafi. Co znaczy mało mleka? Dziecko źle przerastało? Niestety częste karmienia są wpisane w pierwsze tygodnie życia dziecka. Nocne karmienia są ważne ponieważ napędzają laktacje.
Nie martw się tylko spróbuj karmić piersią, jeśli będą problemy nie do przejścia wtedy wjedziesz mm.
Pierwsze dziecko kp 2.5 roku. Teraz już rok i na pewno nie skończę w najbliższych miesiącach, raczej bliżej dwóch lat.
Porostu mimo częstego przystawiania pokarmu było bardzo mało.Sprobuje karmić podjęłam decyzję jeśli będzie podobnie jak za pierwszym razem spróbuje się emocjonalnie nie dolowac .
 
Dziewczyny a jak jest z waszymi doświadczeniami jeśli chodzi o laktatory elektryczne? Mam możliwość dostać od szwagierki nowy, bo jej nie był potrzebny- Sisi Baby. Czy tutaj firma ma bardzo duże znaczenie? Któryś jest szczególnie dobry a inne niekoniecznie? I czy macie doświadczenia w odciąganiu pokarmu jednocześnie z obydwu piersi? Tak zaleca mamaginekolog, ale nie wiem czy warto kupować od razu dwa...
No i jeszcze mam pytanie o.mrozenie pokarmu. O co w tym w ogóle chodzi? Jak zamrożę pokarm w woreczkach to później go.sie odmraża w mikrofalówce czy wyciąga na noc czy jak? Mroziła któraś z Was pokarm?
 
Porostu mimo częstego przystawiania pokarmu było bardzo mało.Sprobuje karmić podjęłam decyzję jeśli będzie podobnie jak za pierwszym razem spróbuje się emocjonalnie nie dolowac .
Najważniejsze są przyrosty wagowe, to też gdzieś od drugiego tygodnia życia dziecka. Odczucia matki z reguły prowadzą to wniosku " mam mało mleka", dlatego najlepszym wyznacznikiem są mokre pieluszki i przyrosty na wadze. Kp ma swój cykl dobowy czyli jest więcej mleka rano a nieco mniej wieczorem. Dlatego dziecko wisi wieczorem dość długo.
Powodzenia życzę i nie dołuj się tylko spróbuj :)
 
Dziewczyny a jak jest z waszymi doświadczeniami jeśli chodzi o laktatory elektryczne? Mam możliwość dostać od szwagierki nowy, bo jej nie był potrzebny- Sisi Baby. Czy tutaj firma ma bardzo duże znaczenie? Któryś jest szczególnie dobry a inne niekoniecznie? I czy macie doświadczenia w odciąganiu pokarmu jednocześnie z obydwu piersi? Tak zaleca mamaginekolog, ale nie wiem czy warto kupować od razu dwa...
No i jeszcze mam pytanie o.mrozenie pokarmu. O co w tym w ogóle chodzi? Jak zamrożę pokarm w woreczkach to później go.sie odmraża w mikrofalówce czy wyciąga na noc czy jak? Mroziła któraś z Was pokarm?
Z polecanych laktatorow to lanish ( nie wiem czy tak się pisze), biedronka z alliekspres, ja mam lovi prolactis dla mnie średni (kupiłam dopiero 4 miesiące po porodzie). Nie zakładaj od razu potrzeby ściągania pokarmu, przystawiaj dziecko i po kłopocie. Mamaginekolog polecała na dwie piersi ale ona była mamą wcześniaka i nie karmiła piersią tylko mleko ściągała.
 
Dziewczyny a jak jest z waszymi doświadczeniami jeśli chodzi o laktatory elektryczne? Mam możliwość dostać od szwagierki nowy, bo jej nie był potrzebny- Sisi Baby. Czy tutaj firma ma bardzo duże znaczenie? Któryś jest szczególnie dobry a inne niekoniecznie? I czy macie doświadczenia w odciąganiu pokarmu jednocześnie z obydwu piersi? Tak zaleca mamaginekolog, ale nie wiem czy warto kupować od razu dwa...
No i jeszcze mam pytanie o.mrozenie pokarmu. O co w tym w ogóle chodzi? Jak zamrożę pokarm w woreczkach to później go.sie odmraża w mikrofalówce czy wyciąga na noc czy jak? Mroziła któraś z Was pokarm?
Ja mialam medela swing, kupilam ten, bo wszedzie cieszyl sie jednymi z najlepszych opinii i w sumie bylam zadowolona. Teraz zastanawiam sie nad Aventem. W obu przypadkach elektryczne i na jedna piers. Ogolnie laktator to poracha, nienawidzilam go, ale nie mialam wyjscia.
Skoro masz mozliwosc dostac nowy to bierz. Mozliwe, ze nie bedzie Ci potrzebny, a jakby byl i sie nie sprawdzal to zawsze mozesz kupic inny.
Ja nie mrozilam, bo nie mialam na tyle pokarmu, ale mozna, najlepiej rozmrazac bez wkladania do mikrofali tylki wyjmowac wczesniej.
 
Porostu mimo częstego przystawiania pokarmu było bardzo mało.Sprobuje karmić podjęłam decyzję jeśli będzie podobnie jak za pierwszym razem spróbuje się emocjonalnie nie dolowac .
Moja Lilka wisiala na mnie po 20h dziennie, nie przybierala na wadze odpowiednio, ciagle plakala. Doradca laktacyjny twierdzil, ze dobrze sie przystawia, wiec ewidentnie nie mialam odpowiedniej ilosci mleka. Jak czytam w internetach, ze cos takiego nie istnieje to mnie krew zalewa.
Grunt to Twoje nastawienie. Jakbys nie karmila, bedzie dobrze.
 
reklama
Z polecanych laktatorow to lanish ( nie wiem czy tak się pisze), biedronka z alliekspres, ja mam lovi prolactis dla mnie średni (kupiłam dopiero 4 miesiące po porodzie). Nie zakładaj od razu potrzeby ściągania pokarmu, przystawiaj dziecko i po kłopocie. Mamaginekolog polecała na dwie piersi ale ona była mamą wcześniaka i nie karmiła piersią tylko mleko ściągała.
Jeszcze Spectre dziewczyny chwalą, ten laktator jest na dwie piersi i jest dość mocny. Na FB jest grupa kp inaczej, tam jest sporo o laktatorach.
 
Do góry