reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Cały zestaw kupiłaś;)

Ja jestem wysoka i nie ma opcji wstawić wanienki do wanny czy na podłogę, jak sama się nad wanną schylam by umyć sobie głowę to potem się ledwo prostuje [emoji24][emoji24]
Siostra ma dla mnie stelaż z wanienki ale ale nie taka zwykła.. jak pomyślałam o schodach to musze kupic inna..

Wy już takie zaawansowane w zakupach A ja procz kolderki z poduszką, bo akurat jakis czas temu byly w lidlu, nie mam nic.. tzn siostra dala mi dwa pudła couszkow po małym, ale nawet nie przebralam, bo czekam na polowkowe.. I tak większość odpadnie bo u nas dziewczynka.

Wiem,że na pewno będę potrzebowała nianię elektroniczną i zastanawiam się czy znajdę jakas fajna, niedroga i może z obrazem??
Ja mam Sunluxy 2.0, kupiona na aliexpress ponad 3 lata temu, uzywana codziennie do teraz. Kosztowała coś ok 200zl. Działa bez zarzutu.
 
Cały zestaw kupiłaś;)

Ja jestem wysoka i nie ma opcji wstawić wanienki do wanny czy na podłogę, jak sama się nad wanną schylam by umyć sobie głowę to potem się ledwo prostuje [emoji24][emoji24]
Siostra ma dla mnie stelaż z wanienki ale ale nie taka zwykła.. jak pomyślałam o schodach to musze kupic inna..

Wy już takie zaawansowane w zakupach A ja procz kolderki z poduszką, bo akurat jakis czas temu byly w lidlu, nie mam nic.. tzn siostra dala mi dwa pudła couszkow po małym, ale nawet nie przebralam, bo czekam na polowkowe.. I tak większość odpadnie bo u nas dziewczynka.

Wiem,że na pewno będę potrzebowała nianię elektroniczną i zastanawiam się czy znajdę jakas fajna, niedroga i może z obrazem??
No ja kupuje już teraz bo nie wiem czy zmusza mnie do powrotu do pracy. Nie chce potem robić wszystkiego na lapu capu. I tak jeszcze chcialam zrobić typowa listę do odchaczania ale nie mam natchnienia by ja zrobić i tak co widzę to kupuje online, siedzę w domu to przynajmniej odbiorę i mniej nerwów bo nie muszę o tym ciagle myśleć
 
Ja korzystałam z tej listy, oczywiście pod siebie modyfikowałam, ale jest dość kompletna i daje wyobrażenie czego można potrzebowac:

Screenshot_20200525_192133.jpeg
Screenshot_20200525_192015.jpeg
 
Ja kupiłam standardowa wanienkę, łazienkę mamy raczej średnio duża. Jeszcze nie przymierzalam do wanny. W najgorszym razie w pokoiku koc na podłogę i kompanie 😊
My kapaismy na lozku, pod wanienke i wokoło podklady. Moze i stelaże sa wygodne ale ja mam jakąś schizę ze dziecko mi wypadnie. Jak juz siedzial to dawaliśmy wanienke na podloge i siadaliśmy obok a teraz siedzi pod prysznicem. My tez Hubka nie kapiemy codziennie. Gdzieś do 3 miesiąca byl kapany codziennie ale potem zaczęły się problemy skórne i dermatolog kazala nam kapac raz w tygodniu. Moze gdybym kąpała codziennie to jakos moj kregoslup by na tym cierpial, nie wiem.
 
Cały zestaw kupiłaś;)

Ja jestem wysoka i nie ma opcji wstawić wanienki do wanny czy na podłogę, jak sama się nad wanną schylam by umyć sobie głowę to potem się ledwo prostuje [emoji24][emoji24]
Siostra ma dla mnie stelaż z wanienki ale ale nie taka zwykła.. jak pomyślałam o schodach to musze kupic inna..

Wy już takie zaawansowane w zakupach A ja procz kolderki z poduszką, bo akurat jakis czas temu byly w lidlu, nie mam nic.. tzn siostra dala mi dwa pudła couszkow po małym, ale nawet nie przebralam, bo czekam na polowkowe.. I tak większość odpadnie bo u nas dziewczynka.

Wiem,że na pewno będę potrzebowała nianię elektroniczną i zastanawiam się czy znajdę jakas fajna, niedroga i może z obrazem??

Wydaje mi się, że za wcześnie na kołderkę dla maluszka. Nam na szkole rodzenia odradzali kołderki na noc, lepiej kupić śpiworek. Kołderka przyda Ci się dla trochę starszej Hani 😉
Poczytaj jeszcze tutaj:

Jeśli chcesz przykrywać to kocykiem, ale tak, żeby dolna jego część wsunac pod materacyk a kocyk najwyżej zachodził do połowy klatki piersiowej dziecka.

Przy okazji dodam, że o kosmetykach dla dziecka warto poczytać na stronie srokao.pl,ram dziewczyna robi analizę składu kosmetyków i bardzo często te drogie wcale nie są super. Bardzo dobrze wypada marka Babydream z Rossmanna.

Niani nie miałam, bo moje dziecię nie umie spać bez kogoś w pokoju, więc w dzień ja spałam z nią (polecam!) albo nadrabiałam książki (również polecam!) 😁 raz na jakiś czas wpadała do mnie mama, gotowała mi obiadki i mroziła (polecam najbardziej! 😂)
 
Wydaje mi się, że za wcześnie na kołderkę dla maluszka. Nam na szkole rodzenia odradzali kołderki na noc, lepiej kupić śpiworek. Kołderka przyda Ci się dla trochę starszej Hani [emoji6]
Poczytaj jeszcze tutaj:

Jeśli chcesz przykrywać to kocykiem, ale tak, żeby dolna jego część wsunac pod materacyk a kocyk najwyżej zachodził do połowy klatki piersiowej dziecka.

Przy okazji dodam, że o kosmetykach dla dziecka warto poczytać na stronie srokao.pl,ram dziewczyna robi analizę składu kosmetyków i bardzo często te drogie wcale nie są super. Bardzo dobrze wypada marka Babydream z Rossmanna.

Niani nie miałam, bo moje dziecię nie umie spać bez kogoś w pokoju, więc w dzień ja spałam z nią (polecam!) albo nadrabiałam książki (również polecam!) [emoji16] raz na jakiś czas wpadała do mnie mama, gotowała mi obiadki i mroziła (polecam najbardziej! [emoji23])

Popieram, kołderka odpada, śpiworek cudowny wynalazek. Ja z niego zrezygnowałam dopiero jak Lila miala półtora roku.
I co do kosmetykow to też się zgadzam, sronao jest genialna, tam. Znajdziesz wszytskie info.
Jedyne czego nie polecam to spanie że starszym dzieckiem, moim zdaniem warto w którymś momencie przenieść do swojego pokoju. Ale w tym temacie ile osób tyle opinii.[emoji4]
 
Dziękuję. Zaraz poczytam. A śpiworki masz na myśli takie,że szelki na górze?
Ja wiem,że dzidzia się może nakryć nieświadomie kołderką czy kocykiem, dlatego właśnie to wciskanie pod materac u stóp. Kiedyś nawet oglądałam o tym na mamaginekolog.
Ja polecam spiworki zapinane na zamek. W stu procentach zgadzam się z dziewczynami ze maleństwo nie powinno spac pod koldra. Moj synek jak skonczyl 20 miesięcy to przez dzien spal pod kolderka a od tygodnia spi tez w nocy. Jednak spiworki sa rewelacyjne. Przez pierwszy miesiac, może dwa spal w rozkach ale zrezygnowalam jak kiedyś mi zjechał z rozka w nocy i mial buzię na wysokości zapięcia. Ja mogę mu obciąć paznokcie tylko przez sen i te na zamek sa świetne bo sobie odpinam od dolu i obcinam. Kupuje na allegro i jestem zawsze zadowolona a pierze sie je bardzo często, przynajmniej ja tak mialam. Kiedys w lidlu byl świetny śpiworek taki cienki na lato tez na zamek. Odradzam zapinane na napy i tu mam na myśli nie te zapinane na ramionach tylko ja mialam zapinany tak na calej długości w połączeniu z wrzsszczacym dzieckiem to masakra.
O z lidla mialam ten
 
reklama
My kapaismy na lozku, pod wanienke i wokoło podklady. Moze i stelaże sa wygodne ale ja mam jakąś schizę ze dziecko mi wypadnie. Jak juz siedzial to dawaliśmy wanienke na podloge i siadaliśmy obok a teraz siedzi pod prysznicem. My tez Hubka nie kapiemy codziennie. Gdzieś do 3 miesiąca byl kapany codziennie ale potem zaczęły się problemy skórne i dermatolog kazala nam kapac raz w tygodniu. Moze gdybym kąpała codziennie to jakos moj kregoslup by na tym cierpial, nie wiem.
Hehe my pierwsze kąpiele też na łóżku. Potem już w łazience, wanienka stoi na kibelku, tata siedzi sobie obok na stołeczku i kąpie :) niestety wszelkie próby postawienia wanienki do brodzika pod prysznic kończą się płaczem. Mamy zwykłą wanienkę za 30 - 40 zł.
 
Do góry