reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mój mówił że byłby ostrożny bo jeszcze słabo przebadane pod kątem dziecka... Ale znowu krztusca też nie chcial jakiś czas temu A teraz już chce... niby na grypę też mówił że można się szczepic więc jaka to różnica. Sama już nie wiem... mam siostrę która pracuje w szpitalu i dziś do mnie dzwonila że ciężarne się szczepia. Nic już nie wiem.
no właśnie dla mnie jest kwestia tego, że krztusiec i grypa to już stare szczepionki, w sensie przebadane latami reakcje i ew. powikłania. A tu jest nowa szczepionka i badania na ciężarnych robione na szybko; u dzieci nie wiadomo jak to wpływa w ciągu np. kilku lat; więc ja się w ciąży nie szczepię. Ale wiadomo każdy musi sobie sam to rozważyć.
 
reklama
Na kto po in vitro byla o tym ostatnio rozmowa. Jedt kilka dziewczyn w ciszy, ktore sie szczepia, bo tsk im doradzają lekarze. Sa tez takie, ktore tego nie robia.
Co mowi Twoj gin?
Ja wxzoraj mialam dosc burzliwa dyskusje z moim lekarzem ktory za cholere nie chce mnie zaszczepic i nie zaszczepi.Sa badania ,ktore niestety wskazuja na to ze po szczepieniu moze dosc do niewydolnosci placenty,a co za tym idzie wczesnego porodu lub koniecznosci cc przez niedozywienie dziecka i sa rowniez udokumentowane takie przypadki.Nawet jesli jest ich pare ,to dka mnie juz pare za duzo.Ma to zwiazek z jakimis bialkami ktore znajduja sie w placencie i odzywiaja min dziecko.W momencie szxzepienia sa one zastepowane jakimis innymi i niszczone.
Ja sobie odpuszczam,nie wybaczylabym sobie gdyby cos sie stalo,chociaz pewno szanse sa minimalne,reszta swiata szczepi...
 
Ja wxzoraj mialam dosc burzliwa dyskusje z moim lekarzem ktory za cholere nie chce mnie zaszczepic i nie zaszczepi.Sa badania ,ktore niestety wskazuja na to ze po szczepieniu moze dosc do niewydolnosci placenty,a co za tym idzie wczesnego porodu lub koniecznosci cc przez niedozywienie dziecka i sa rowniez udokumentowane takie przypadki.Nawet jesli jest ich pare ,to dka mnie juz pare za duzo.Ma to zwiazek z jakimis bialkami ktore znajduja sie w placencie i odzywiaja min dziecko.W momencie szxzepienia sa one zastepowane jakimis innymi i niszczone.
Ja sobie odpuszczam,nie wybaczylabym sobie gdyby cos sie stalo,chociaz pewno szanse sa minimalne,reszta swiata szczepi...
No to po szczepienie to może dojść do takich powikłań A sama choroba nie zrobi tego samego?
 
Ja się szczepić bede tylkk musze sprawdzić poziom przeciwciał. Docent potwierdził mi ze szczepić się należy z tym ze w 2 lub 3 trymestrze i Pfizerem lub moderna. Ale ja mialam problemy immunilogiczne. Ja widzę co się dzieje, umierają mlodzi ludzie bez chorob współistniejących i to jest dla mnir straszne.
U nas szczepia ciezarne po 16 tc i tylko pfaizer ( moderna jest w lesie z badaniami ) Ale to bardzo podobne szczepionki.
Krztusiec i grypa tu szczepia już lata świetlne 😉 ja zaszczepiona w obu ciazach .A każdej ciężarnej która złapie covida w ciazy dają clexane i acard ich łożyska wyglądaja wtedy zdecydowanie lepiej ( moja klinika prowadzi badania w tym kierunku )
 
U nas szczepia ciezarne po 16 tc i tylko pfaizer ( moderna jest w lesie z badaniami ) Ale to bardzo podobne szczepionki.
Krztusiec i grypa tu szczepia już lata świetlne 😉 ja zaszczepiona w obu ciazach .A każdej ciężarnej która złapie covida w ciazy dają clexane i acard ich łożyska wyglądaja wtedy zdecydowanie lepiej ( moja klinika prowadzi badania w tym kierunku )
Moderna i Pfaizer robili razem badania na 137 osobach z czego 31 kobiet bylo zarazonych w xiazy.suma sumarum do niczego nowego nie doszli.🤣
 
Dziewczyny jak to jest... zaszczepić się na covida czy nie?

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje szczepienie kobiet w ciąży i matek karmiących pfizerem lub moderną. U nas w mieście były dwa przypadki kobiet w ciąży, które niestety przegrały z covidem. Ja już miesiąc po porodzie i czekam na swój termin (za 2 tygodnie). Ja byłam gotowa się szczepić w ciąży ale niestety rocznikowo nie pasowałam wtedy do harmonogramu szczepień.
 
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi wasze Maluchy jak przybierały na wadze ?
Moja zabcia ma 4 tyg we wtorek i ma tylko 3230g.
Na początku oczywiście zgubiła te 10% w szpitalu i ostatecznie wyszła z waga 2810g. Dodam że karmę ja tylko piersią.
Wczoraj mi tak płakała i dałam mm 60ml na noc ok 23 i do 6 spała bez żadnego ale eeee, wstawałam i sprawdzałam czy wszystko Oki było z nią. Czy to normalne było jej zachowanie ?
 
reklama
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi wasze Maluchy jak przybierały na wadze ?
Moja zabcia ma 4 tyg we wtorek i ma tylko 3230g.
Na początku oczywiście zgubiła te 10% w szpitalu i ostatecznie wyszła z waga 2810g. Dodam że karmę ja tylko piersią.
Wczoraj mi tak płakała i dałam mm 60ml na noc ok 23 i do 6 spała bez żadnego ale eeee, wstawałam i sprawdzałam czy wszystko Oki było z nią. Czy to normalne było jej zachowanie ?
Ile wazyla jak się urodzila? Wg mnie przybiera malo. Nie jestes pod kontrolą pediatry? Nie wazy jej?
Moja urodzila sie 3090g, po 4tyg placzu wazyla tyle co Twoja - 3250g. Jedenz lepszych pediatrow w bcn powiedzial mi, po 30min wywisdzie i 15min badaniu dziecka, ze jest permanentnie glodna i zaczyna to byc niedobre dla niej. Podalam mm.
 
Do góry