reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny a macie jakieś wskazówki na odpieluchowanie do snu? My juz prawie rok bez pieluszki przez dzień ale na dzemke i na noc pielucha musi byc i zawsze hest posikana mocno. Próbowałam klasc Hubka bez to było kilka razy w nocy przebieranie a on i lozko cale zasikane. On też do spania musi miec butle mleka bo bez tego ani rusz
Probowalam mu je odłożyć ale nie ma poki co szans... W nocy jak sie budzi to tez zyczy sobie mleko bo jak nie to awantura
Co do pieluchowania to nie forsdze, bo u nas 2 tyg pp zdjeciu pieluchy w dzien, nocna byla sucha wiec zdjelismy na noc tez.
Co do butli w nocy to odstaw. Szkoda jego zebow. Bedziesz miec awanture przez 3 dni i po sprawie. Ja nocna butle odstawilam jak Lila miala.jakies 16 miesięcy. A te na noc to po prostu stopniowo dodawalam mniej mm. Robilam 150 wody plus najpierw 3 potem 2 miarki. Finalnie bylo to pol miarki i w koncu powiedzieliśmy, ze to koniec. Ze je kolacje, a butelka jest dla dzidziusiow. Zloscila sie pare dni, ale dala sobie spokoj. W nocy kolo lozka zawsze ma bidon. Teraz juz nawet nie wola tylko sama sie napoje i wraca spac.
Hubek jest juz tak duzy i w dodatku w takim wieku, ze wszystko bedzie awantura wymuszal. Wierz mi, lepiej zrobic to zanim się brat urodzi. Wtedy wszystko jest trudniejsze.
 
reklama
Sorki za czas oczekiwania na odp ale miałam awarie z mala 🙂 podałam jej mm bo nie szło u jechać już, wypiła 100ml i śpi jak zabita teraz a ja wkacu dokończyłam prasowanie. A co do mleka to w załączniku dołączyłam. Daje jej 4 miarki na 110ml póki co.
Wybudzalas swoje maleństwo jak spało dlizej niż 3h po mm ?
Jeśli masz zapalenie piersi to może być sygnał nieprawidłowości w kp. Koniecznie należy sprawdzić wędzidełko u kogoś kto się na tym zna. Jeśli wędzidełko jest przyrośnięte to i tak wyjdą kłopoty tylko później przy jedzeniu albo rozwoju mowy. Dopiero po tym ewentualnie mm. Teraz laktację powinnaś rozkręcać a nie ją gasić przez dokarmianie. Fakt waga nie powala i należy poszukać przyczyn.
 
Co do pieluchowania to nie forsdze, bo u nas 2 tyg pp zdjeciu pieluchy w dzien, nocna byla sucha wiec zdjelismy na noc tez.
Co do butli w nocy to odstaw. Szkoda jego zebow. Bedziesz miec awanture przez 3 dni i po sprawie. Ja nocna butle odstawilam jak Lila miala.jakies 16 miesięcy. A te na noc to po prostu stopniowo dodawalam mniej mm. Robilam 150 wody plus najpierw 3 potem 2 miarki. Finalnie bylo to pol miarki i w koncu powiedzieliśmy, ze to koniec. Ze je kolacje, a butelka jest dla dzidziusiow. Zloscila sie pare dni, ale dala sobie spokoj. W nocy kolo lozka zawsze ma bidon. Teraz juz nawet nie wola tylko sama sie napoje i wraca spac.
Hubek jest juz tak duzy i w dodatku w takim wieku, ze wszystko bedzie awantura wymuszal. Wierz mi, lepiej zrobic to zanim się brat urodzi. Wtedy wszystko jest trudniejsze.
On pije zwykle mleko, nie mm. No to moze spróbuję jeszcze raz...
 
Wierz mi, ze chocby tylko ze względu na zeby warto. Mowie Ci to ja, matka 4 latki, ktora z powodu slabych zebow po ojcu przeszla rekonstrukcje mleczaka. Nie polecam.
Nie bylam dzis wyrodna matka:) dalam dziecku mleko tylko cos nie smakowalo:) bylo ciut mleka i reszta wody :) księciunio więc zarzyczyl sobie zimne mlesio, hmm tez nie smakowalo nie wiedzieć czemu:-D może ta metoda zrezygnuje z mleka
Boje się ze bedzie glodny bo on mi średnio teraz je ale w nocy jeśli poprosi to znowu będzie chrzczone mleczko:) ale o tych zębach juz slyszalam i dlatego chcialam juz odstawić mleko.
 
Nie bylam dzis wyrodna matka:) dalam dziecku mleko tylko cos nie smakowalo:) bylo ciut mleka i reszta wody :) księciunio więc zarzyczyl sobie zimne mlesio, hmm tez nie smakowalo nie wiedzieć czemu:-D może ta metoda zrezygnuje z mleka
Boje się ze bedzie glodny bo on mi średnio teraz je ale w nocy jeśli poprosi to znowu będzie chrzczone mleczko:) ale o tych zębach juz slyszalam i dlatego chcialam juz odstawić mleko.
Nie bedzie glodny, spokojnie. To mleko na noc to przywyczajenie. 3 latek nie najada sie szklanka mleka [emoji4]
Miejmy nadzieje, ze stwierdzi, ze jak niedobre to woli nie pic [emoji16]
Obstawiam 3 dni [emoji38][emoji38]
 
Dziewczyny a macie jakieś wskazówki na odpieluchowanie do snu? My juz prawie rok bez pieluszki przez dzień ale na dzemke i na noc pielucha musi byc i zawsze hest posikana mocno. Próbowałam klasc Hubka bez to było kilka razy w nocy przebieranie a on i lozko cale zasikane. On też do spania musi miec butle mleka bo bez tego ani rusz
Probowalam mu je odłożyć ale nie ma poki co szans... W nocy jak sie budzi to tez zyczy sobie mleko bo jak nie to awantura
Nie bylam dzis wyrodna matka:) dalam dziecku mleko tylko cos nie smakowalo:) bylo ciut mleka i reszta wody :) księciunio więc zarzyczyl sobie zimne mlesio, hmm tez nie smakowalo nie wiedzieć czemu:-D może ta metoda zrezygnuje z mleka
Boje się ze bedzie glodny bo on mi średnio teraz je ale w nocy jeśli poprosi to znowu będzie chrzczone mleczko:) ale o tych zębach juz slyszalam i dlatego chcialam juz odstawić mleko.
Dlaczego odstawiasz wieczorne mleko? Z butelki pije? Daj w szklance. Potem umyj zeby. W nocy zdecydowanie odpuść mleko, ale wieczorem czy rano moja córka pije że szklanki.
 
Dlaczego odstawiasz wieczorne mleko? Z butelki pije? Daj w szklance. Potem umyj zeby. W nocy zdecydowanie odpuść mleko, ale wieczorem czy rano moja córka pije że szklanki.
Probowalam mu dac ze szklanki ale nie chce. W nocy jak po mnie przyszedł wyjątkowo nie chcial mleka pierwszy raz. Może takie chrzczone pójdzie łatwo z odstawieniem. Dzis mu na kolację zrobie kaszkę na mleku, może zje
 
Probowalam mu dac ze szklanki ale nie chce. W nocy jak po mnie przyszedł wyjątkowo nie chcial mleka pierwszy raz. Może takie chrzczone pójdzie łatwo z odstawieniem. Dzis mu na kolację zrobie kaszkę na mleku, może zje
Fakt u mnie ze szklanki tez nie chciala. Rozwiazalam to tak, ze rano dostawala platki z mlekiem, zazwyczaj musli. Oprocz tego jogurty czy raz czy 2 razy w tyg kubek mleka z plaska łyżeczka Colacao.
 
reklama
Dziewczyny a macie jakieś wskazówki na odpieluchowanie do snu? My juz prawie rok bez pieluszki przez dzień ale na dzemke i na noc pielucha musi byc i zawsze hest posikana mocno. Próbowałam klasc Hubka bez to było kilka razy w nocy przebieranie a on i lozko cale zasikane. On też do spania musi miec butle mleka bo bez tego ani rusz
Probowalam mu je odłożyć ale nie ma poki co szans... W nocy jak sie budzi to tez zyczy sobie mleko bo jak nie to awantura

Co do nocnego odpieluchowania to sprawa jest trudniejsza, bo w nocy dziecko nie kontroluje zwieraczy. To jest bardziej sprawa hormonalna, musi się wytworzyć wazopresyna - hormon zagęszczający mocz. I to może trwać trochę, syn znajomych miał w nocy pieluchę do 5 roku życia a jego młodszy brat odpieluchowany w wieku 2.5

Podrzucam link:
 
Do góry