reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

W szpitalu spał jak zabity a nic nie miałam. Po skończonym jedzeniu u mnie dalej mieli językiem, położna mówiła, że pokarm może być mało kaloryczny bo w domu skoczyła mu żółtaczka i w poniedziałek mamy kontrolę
Uwielbiam tekst ze pokarm jest mało kaloryczny.... Moj synek przybieral ns wadze, pierwsze 7 tygodni bylo stroszne bo nie spal wogole, caly czas plakal i to nie z głodu bo pokarmu mialsm bardzo duzo. To jest czas zebys rozkręciła sobie laktacje a podając mm to utrudniasz. Ja mialam super polozna ale mojs znajoma tez mials taka geniuszke jak Ty. A co do szpitala to noworodek po porodzie nie potrzebuje tyle pokarmu bo on w brzuszku byl dobrze dokarmiony
 
reklama
Już nie chce mi się tutaj wykładu pisać. Głupoty polożna opowiada straszne. Jeśli podajesz na tym etapie mm to za chwilę skończysz z kp. Oczywiście jeśli tego chcesz to nie ma problemu. Jeśli jednak zależy ci na kp wywal butle, do łóżka z dzieckiem i karm.
Aż tak bardzo to mi nie zależy, odpowiada mi ten sposób mieszany. Pustki mam już po kilku minutach karmienia więc czy chce czy nie muszę go do karmić.
 
Hello, mamuski moja myszka druga noc śpi od 21 do teraz... Nie wybudzam hej na nocne karmienie bo mi żal jej, jak u Was z tym wyglądało ?
Daliście słać maluchom czy wybudzaliscie ?
Na początku wybudzalam co 2,5 / 3 h. Teraz śpi ok 6 h i taka przerwę można mniej więcej robić jeśli dziecko przybiera prawidłowo i później w dzień ma min 8 karmień na dobę jak się nie mylę ;)
 
Ja dopiero urodziłam, mały ma 7dni, ale on w ogóle od początku nie dopomina się jedzenia, jest bardzo cichy, spokojny i ciągle śpi więc muszę go budzić co około 4h bo inaczej by nie jadł 🙂. Taki nasz mały śpioszek.
Dzieci z żółtaczka są spiochami i mało dopominają się jedzenia :) ciężko je nawet dobudzić. Ja karmiłam co trzy godziny mniej więcej tak czy siak. Teraz marzę, żeby miał chociaż jedną drzemkę w dzien taka dłuższą 😁
 
Aż tak bardzo to mi nie zależy, odpowiada mi ten sposób mieszany. Pustki mam już po kilku minutach karmienia więc czy chce czy nie muszę go do karmić.
Skoro nie zależy ci na kp to ok. Wtedy nie ma problemu. Po prostu nie zgadzam się z powielaniem mitów że mleko chude, albo nie mam mleka....no nie ma jeśli dziecko aktywnie nie ssie piersi. Efektywność kp oceniamy po ilości moczonych pieluszek i wadze dziecka. Natomiast wszystko inne typu niepokój , płacz, brak snu może wynikać z innych powodów. Mój syn przybierał po 1200 gram a i tak nie spał , marudził, wisiał na piersi. Córka spała i jadła, przybierała tyle samo.
 
W szpitalu spał jak zabity a nic nie miałam. Po skończonym jedzeniu u mnie dalej mieli językiem, położna mówiła, że pokarm może być mało kaloryczny bo w domu skoczyła mu żółtaczka i w poniedziałek mamy kontrolę

To chyba położna z wiedzą sprzed pół wieku 😂 już Ci dziewczyny napisały o 'chudym mleku' więc nie będę o tym nic pisać. Napiszę tylko o żółtaczce, że KP nie ma wpływu na to czy w domu skoczy żółtaczka czy nie. U mnie u obojga skoczyła a KP działa w najlepsze, młody w 5 tyg przybrał 1.7 kg! Przy KP jedynie wolniej schodzi żółtaczka ale to jest norma i nikt się do tego nie przyczepi.
Oczywiście ty decydujesz jak karmisz, co jest lepsze dla ciebie i twojego dziecka ale takie teksty położnych po prostu nie powinny mieć miejsca. Wiedza o KP jest już ogólnie dostępna i wkurza mnie, że osoby które powinny ją mieć powielają stare mity.
Powodzenia dla was!
 
Hejka 🙂
Dziewczyny polecacie jakiś dobry balsam po porodzie na brzuszek ujędrniający albo jakiś co sprawia cuda ? 🤗
 
Hejka 🙂
Dziewczyny polecacie jakiś dobry balsam po porodzie na brzuszek ujędrniający albo jakiś co sprawia cuda ? 🤗

Niestety, na cud nie licz 😉 cokolwiek co nawilża skórę + czas. Naprawdę brzuszek może wrócić do stanu sprzed ciąży, u mnie po pierwszej ciąży miesiąc po już mogłam założyć jeansy sprzed ciąży ale skóra na brzuszku to jeszcze był flaczek, 3 miesiące po już wyglądał całkiem ok, a 5 miesięcy po tak jak przed ciąża. Teraz też już noszę jeansy sprzed ciąży, natomiast nie jest to brzuszek, który bym pokazała w bikini 😂 skóra się rozciągała przez kilka miesięcy i też potrzebuje czasu, żeby wrócić do stanu poprzedniego.
 
reklama
Hejka [emoji846]
Dziewczyny polecacie jakiś dobry balsam po porodzie na brzuszek ujędrniający albo jakiś co sprawia cuda ? [emoji847]
Ehhh no nie mam nic takiego do polecenia. Ja jestem 1,5 roku po CC i walczę z brzuszkiem ćwiczeniami a tu mozolne efekty. [emoji16][emoji6] Fakt super duży nie jest, ale jak znajdziesz jakiś balsam co sprawia cuda to daj znać [emoji8]
 
Do góry