reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dzień dobry!

Co prawda jestem dopiero na początku drogi, ale chciałabym już powoli zagrzewać miejsce w Waszym gronie ;) Mam masę pytań, pierwsza ciąża, brak jakiegokolwiek doświadczenia. Nie wiem kiedy wykonać pierwsze USG, poprzez jakie parametry wybrać lekarza prowadzącego - czy lepiej prywatnie czy w szpitalu. Już zaczynam lekko panikować :zawstydzona/y:
 
reklama
Kate, mi dolegliwości zaczęły sie dopiero ok 7 tygodnia, trwały miesiąc mniej wiecej, ale przechodziłam ten pierwszy trymestr łagodnie- miałam mdłości ale bez wymiotów, wrażliwość na zapachy, brak apetytu i chyba tyle ... Nawet senna nie byłam, a w nocy to cierpiałam na bezsenność :) tak naprawdę dolegliwości rozkręcają sie ok 7/8 tydz jesli je wogole będziesz miec :)

Joasia, nie pomogę . A moze spróbuj przystawiać małego do piersi a resztę odciągać ?


Luize, kciuki zacisniete. W którym jesteś teraz tygodniu ??

OlaSzy, witaj :-) jaka jest twoja historia ? W którym jesteś tyg? Widziałaś juz serduszko ?
 
Ostatnia edycja:
Luize, Liskka piękne macie te suwaczki, pewne i brzuszki tez piękne:-) a kiedy brzuszki zaczęły wam rosnąć??, pamiętacie jeszcze:-D

OlaSzy do kliniki idzie się na weryfikację i szuka pęcherzyka, a potem to już gdzie chcesz...
 
Kate, mi bardzo późno ;P lekarka powiedziała ze co nieco ok 16 tyg zaczyna rosnąć , ja w 20 tc wyglądałam jakbym sie dobrze najadła a widac zaczęło byc ok 24tc. Najbardziej widoczny ok 28-30t. Ale ja tez nie mam aż takiego ogromnego , niektóre dziewczyny maja wieksZe odemnie a sa mniej zaawansowane :)
Dziewczyny nowe, Zapraszamy tez do naszej tajnej grupy bb na fb, wystarczy wyslac pw do elleni i ona wam podeśle linka.
 
Kate spokojnie objawy moga sie pojawiac i znikac, z każdym etapem ciąży one sie zmieniaja. Ja np. ogólnie miałam mało na poczatku prawie nic, dopiero w zaawansowanej ciazy cos mi doszło.

Olaszy witaj, dobrze ze przychodzicie bo lista porodów coraz krotsza :) musicie ja wydłużyć.
 
Liskka jestem w 31 tygodniu, jeszcze trochę muszę wytrzymać :-) Już jestem po rozmowie z dzieciakami ;-)

Kate u mnie brzuszek pojawił się dość wcześnie, bo około 12 tygodnia, ale pewnie z tego powodu, że jest dwójka maluchów.
 
Bziumelka będę się starała tu zostać, ale różnie się układa tym bardziej ze to wczesna ciąża bo dopiero 7/8 tydzień, to do 12tego mi daleko, ale może szczęście się do mnie uśmiechnie jeszcze troszkę:-p

No to z tym brzuszkiem to bardzo indywidualnie, jak wszystko :-D beta - indywidualnie, objawy - indywidualnie i jak tu nie zgłupieć czy jest nadal dobrze, czy jest już źle?? ;-)
 
Luize jeszxze zaciskaj nogi :p spokojnie w szpitalu dadzą co cos na skurcze no i tylko lezenie kochana :) do końca ciazy :)

Joasia a twój brzdac jak często je? Nie je co 3h ? Pij szałwie 2 razy dziennie, nienodcoagaj az tyle pokarmu bo laktacja sie jeszcze bardziej rozchula . Zapytaj se swojej położnej co ona radzi , moja położna była tez laktacyjną wiec mi pomogła , a jak masz nabrzmiałe i bolą to odciagnij troszke dla ulgi bo inaczej niemporadzisz sobie, lub dostawiaj małego . Mam nadzieje ze wkładki laktacyjne nosisz? Ja noszę największe jakie sa. Tommy tippe bo ciagle cieknie :)
 
reklama
kate - no właśnie lekarz z kliniki stwierdził, żebym znowu nie jechała te 250 km do Rzgowa i wykonała już wszystkie testy w Poznaniu i wysłała im mailem :)

liskka - to dopiero początek, dzisiaj 10 dpt :) beta już zweryfikowana, rośnie i - jako, że jestem perfekcjonistką, muszę sobie teraz wszystko rozplanować ;/ czasami jest to męczące ;)

EDIT: Też bym poprosiła o link do grupy na FB :)
 
Do góry