reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Basiu, nie musiałaś pisać, że karmienie dziecka starszego to patologia... Niezbyt udane stwierdzenie. Z tego co wiem Ciebie nikt nigdy nie krytykował za pewne decyzje, więc Ty nie rób tego wobec innych. O tym decyduje matka...
Patologia to może i brzydkie słowo...Ale naprawdę 3 latek przy piersi to nie wygląda fajnie... rozumiem.ze ktoś lubi i chce karmić... Ale takie duże dziecko to trochę jak " cofanie" w rozwoju ... brak pozwolenia dorośniecia dziecku
 
reklama
Anastazja od 3 dni rozpoczyna dzień o 6.30-7 rano pijąc 210 ml mleka a kończy dzień jedząc kaszkę po 20:00. w nocy sama się pokręci ale jakoś mocno niczego się nie domaga... kilka dni piłam szałwie i gdy Mała jadła jeszce cycka rano i na noc to było ok, laktacja w miarę się wyciszała. Gdy odstawiłam Anastazję w ogóle to ból piersi był straszny i od wczoraj jem bromergon. Czy trzeba jakiś czas odczekać by ponownie iść do kliniki? Na ulotce nic nie ma... Anastazja ma skonczone 10 msc. Ma 14 msc kuzynkę która aż szarpie, wygina się waląc wszedzie głową i wrzeszczy za cyckiem tym samym rozbierając wszedzie (sklepy, przychodnia, w gościach) swoja mame. Dla mnie karmienie dzieci starszych - ok 3 lata to już patologia, to aż niesmaczne. Dziękuję dziewczynom które konkretnie mi napisały jak jadły ich dzieciaczki w wieku Anastazji.
Ja karmiłam swojego synka 2.5 roku, nigdy mnie nie szarpał ani nie musiałam tego robić w miejscach publicznych (piszę o takim starszym oczywiście). Jak skończył 1.5 roku umówiłam się z nim że mleczko w nocy śpi:) więc bez problemu. Sama natura to wymyśliła więc nie mogę pojąć dlaczego my jako kobiety tak o sobie piszemy "patologia"? Pozwolę się nie zgodzić z tak radykalnymi poglądami na temat kp.
 
Być może 'patologia' to źle dobrane słowo, za co jeśli którąś z Was uraziłam - przepraszam. W moim przekonaniu karmienie dziecka 10 msc jest wystarczające tym bardziej że Anastazja je praktycznie wszystko co my a pediatra ( nie jednokrotnie) mi mówiła, że mleko jest ważne do roku, potem można zastąpić taką butle (cycka) np. jogurtem.. Mnie osobiście niepokoi widok 3latka ciągnącego pierś... Nawet nie wiem czy to fanaberia matki? A może lenistro bo taki 3latek sam wyjmie cycka, zje i pojdzie? Hm, no nie wiem.. Ja się poczułąm urażona wypowiedzią którejś z Was że "dlaczego tak wcześnie odstawiam, że krzywda.." coś w ten deseń... no halo...
Sama pisałaś o dramatycznej nocy, szkoda mi było dziecka. Opis brzmiał przykro dla dziecka:( i tylko tyle.
 
Patologia to może i brzydkie słowo...Ale naprawdę 3 latek przy piersi to nie wygląda fajnie... rozumiem.ze ktoś lubi i chce karmić... Ale takie duże dziecko to trochę jak " cofanie" w rozwoju ... brak pozwolenia dorośniecia dziecku
Masz może na ten temat naukowe teorie na temat cofania się w rozwoju. Ja widzę to inaczej. Ech szkoda że kobiety tak piszą o zupełnie naturalnej czynności. Niech tam każdy robi jak uważa jednak popieram mamy kp długo. Należy im się szacunek bo wymaga to wysiłku z ich strony. Łatwo podać buteleczkę mm i przespać sobie nockę.
 
Masz może na ten temat naukowe teorie na temat cofania się w rozwoju. Ja widzę to inaczej. Ech szkoda że kobiety tak piszą o zupełnie naturalnej czynności. Niech tam każdy robi jak uważa jednak popieram mamy kp długo. Należy im się szacunek bo wymaga to wysiłku z ich strony. Łatwo podać buteleczkę mm i przespać sobie nockę.
dziecko jak ma spać to będzie spało , bez względu na to czy na butli czy piersi. Twoje dzieci robisz co chcesz, a każda ma prawo do swojego zdania. Mnie nikt nie przekona że kp dużego dziecka jest czymś cudownym, może dla samej matki ok ale nie dla otoczenia. Dziecko w wieku 2-3 lat ma się uczyć samodzielności,jedzenia i picia ze szklanki , a nie byciu w okresie niemowlęcym kiedy to mama =cyc. Tak jak pisze każdy ma prawo mieć swoje zdanie . Tak jak z kp w miejscu publicznym itp sytuacji. I nie myślę" odbijać piłeczki " pisząc z Tobą czy to dobre czy złe.
 
Dziewczyny serio?! Nie robcie z fajnego miejsca forum dla "madek" licytujacych sie o to, ktora jest lepsza. Zapomnialyscie juz ile kazda z nas przeszla, zeby teraz moc sie w roli matki widziec?
Wystarczy przed wyslaniem komentarza, przeczytac go i chlodnym okiem ocenic czy przypadkiem sie nie przegielo.
Rady, radami, kazda ma prawo do wlasnej opinii, ale kultura wypowiedzi obowiazuje kazdego.
 
Dziewczyny serio?! Nie robcie z fajnego miejsca forum dla "madek" licytujacych sie o to, ktora jest lepsza. Zapomnialyscie juz ile kazda z nas przeszla, zeby teraz moc sie w roli matki widziec?
Wystarczy przed wyslaniem komentarza, przeczytac go i chlodnym okiem ocenic czy przypadkiem sie nie przegielo.
Rady, radami, kazda ma prawo do wlasnej opinii, ale kultura wypowiedzi obowiazuje kazdego.
Jak dobrze, że Cię mamy, bo ja nie miałam już siły pisać...aż odechciało mi się wchodzić
 
Dla ścisłości - mm nie jest równe z przespaną nocką. :) oj kipisz ironią :) dla mnie kp długo to wygoda i lenistwo? jaki wysiłek matki? sięgnięcie cyca? ;> Hm no faktycznie... Dramatyczna noc bo przyzwyczajenie. Dziecko nie było zagłodzone czy brudne :)
Tak wygoda i lenistwo bo zawsze może dziecko obsłużyć mąż, babcia, teściowa a w chwilach kryzysu możesz odespać. Produkcja mleka to wysiłek dla organizmu dlatego potrzeba więcej kalorii. Do tego dzieci piersiowe wybudzają się częściej na karmienia po zjadają mniejsze porcje.
Opisałaś to w taki sposób że żal dziecka się zrobiło i tylko tyle. Myśl sobie co tam uważasz ale nazywaniem patoligią kobiet długo karmiących jest niefajne.
 
dziecko jak ma spać to będzie spało , bez względu na to czy na butli czy piersi. Twoje dzieci robisz co chcesz, a każda ma prawo do swojego zdania. Mnie nikt nie przekona że kp dużego dziecka jest czymś cudownym, może dla samej matki ok ale nie dla otoczenia. Dziecko w wieku 2-3 lat ma się uczyć samodzielności,jedzenia i picia ze szklanki , a nie byciu w okresie niemowlęcym kiedy to mama =cyc. Tak jak pisze każdy ma prawo mieć swoje zdanie . Tak jak z kp w miejscu publicznym itp sytuacji. I nie myślę" odbijać piłeczki " pisząc z Tobą czy to dobre czy złe.
Masz bujne wyobrażenie kp starszego dziecka. Zapewniam nie karmiłam na okrągło jak niemowlaka wszak dziecko jadało już inne posiłki. Więc Twoje przesadne wypowiedzi że dziecko ma nauczyć się picia ze szklanki...gdy tymczasem mm podawane jest przez smoczek.
 
reklama
Taaa zrobmy dwa obozy: patologii karmiacej piersia i leniwych wygodnickich podajacych mm i obrzucajny sie blotem jak na prawdziwe matki polki przystalo.
Smutne i zenujace.
 
Do góry