reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Moja ma rok i jeszcze nie kupiliśmy nocnika :-)) jakoś nie mam parcia na szybkie odpieluchowanie, dopiero mam w planach wybrać się po ten z ikei, coś popróbujemy, ale konkretnie obstawiam działanie na wiosnę-lato
 
Wtedy najlepiej [emoji4] ja parcia nie miałam, oswajalam ich , w maju mieli skończone 17 i wtedy poszło odpieluchowanie. Właśnie na lato. Dużo zależy od dziecka i rodziców. Bratowa ma małego starszego o 5 miesięcy od Filipa i Oliwii i mały wogole nie chce korzystać z nocnika a triche presję ma bo od stycznia idzie do przedszkola i warunek jest brak pampersa. Znowu jak dziecko jest w zlobku a rodzice pracują to też ciężko bo to jednak trzeba regularnie pilnować.
Moja ma rok i jeszcze nie kupiliśmy nocnika :-)) jakoś nie mam parcia na szybkie odpieluchowanie, dopiero mam w planach wybrać się po ten z ikei, coś popróbujemy, ale konkretnie obstawiam działanie na wiosnę-lato
 
U nas Zosia ma prawie 27 miesięcy i ma bunt na nocnik. Przygodę z nocnikiem zaczęliśmy jak miała 18 miesięcy i w dzień zaczęła robić siku do nocnika/kibelka z nakładką. Kupy nigdy nie chciała, reagowała panicznie na próbę posadzenia. Pojawiła się Marysia i nie ma mowy o odpieluchowaniu. Mówi do mnie siku albo kupa i robi. Na pytanie czy idziemy na nocnik odpowiada nie. Próbowaliśmy majteczek treningowych, ale Zosia traktuje to jak zabawę i dla niej fajne jest to, że idziemy po raz n-ty zmienić strój. Próbowaliśmy z majtkami to też nie było problemu, że było jej mokro. Po prostu komunikuje mi, że będzie robiła siku i robi.
Na razie czekam, chociaż bunt jest ogromny. Oczywiście jej lala ma robić siku na nocnik.
 
Witajcie ja jestem w trakcie odstawiania pampersa Julek 22 miesiące, dziś 6 dzień, pierwsze 2 dni przebieranie 15 razy dziennie dziś już rano po przebudzeniu zawołał śi śi , popołudniu też zawołał A tak to sama pytam tak co 2-3 h , kupka narazie trafia do nocnika także myślę że jestesmy na dobrej drodze , na podwórko czy do sklepu już nie ubieramy pampersa .Pierwsze dni były ciężkie bo się awanturowal nie chciał na nocnik Ale troszkę przekupstwem I jakoś poszło .Na ubikacje z nakładką póki co nie ma opcji , niewiem chyba będziemy wszędzie narazie jeździć z nocnikiem:)
 
reklama
U nas Zosia ma prawie 27 miesięcy i ma bunt na nocnik. Przygodę z nocnikiem zaczęliśmy jak miała 18 miesięcy i w dzień zaczęła robić siku do nocnika/kibelka z nakładką. Kupy nigdy nie chciała, reagowała panicznie na próbę posadzenia. Pojawiła się Marysia i nie ma mowy o odpieluchowaniu. Mówi do mnie siku albo kupa i robi. Na pytanie czy idziemy na nocnik odpowiada nie. Próbowaliśmy majteczek treningowych, ale Zosia traktuje to jak zabawę i dla niej fajne jest to, że idziemy po raz n-ty zmienić strój. Próbowaliśmy z majtkami to też nie było problemu, że było jej mokro. Po prostu komunikuje mi, że będzie robiła siku i robi.
Na razie czekam, chociaż bunt jest ogromny. Oczywiście jej lala ma robić siku na nocnik.
Znam ten bol. U nas to samo. Poki co odpuscilam. Ale za to sie odsmoczkowujemy. Masakra, nie polecm [emoji12]
 
Do góry