reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczynki moja mała 17 miesiecy od jakiegoś tygodnia łapie się za pampersa i tak złości się. Z reguły za chwile zrobi kupę. Czy powinnam się tym martwić, czy przed kupą kest to normalne. Dawniej zawsze kupa była rano teraz jest popołudniu, wcześniej puszcza bąki.
Ja bym już próbowała sadzac na nocnik ;) może daje znaki?
 
reklama
Wątpliwe, bo dzieci niby dopiero ok 2rz zaczynają mieć świadomość potrzeb, choć wiadomo, wyjątki się zdążają i posadzenie na nocnik na pewno nie zaszkodzi.
Pewnie tak. Ale mama moja mowila,że moja siorka bardzo szybko robiła na nocnik, bo miała niespełna 1.5 roku, więc pomyślałam,że może akurat od czasu do czasu można posadzić i zobaczyć czy zrobi ;)
 
Pewnie tak. Ale mama moja mowila,że moja siorka bardzo szybko robiła na nocnik, bo miała niespełna 1.5 roku, więc pomyślałam,że może akurat od czasu do czasu można posadzić i zobaczyć czy zrobi ;)
My zaczęliśmy sądząc synka na nocnik przed roczkiem gdyz byl bardzo duzy problem z kupa który pojawil sie po wczasach. Bardzo szybko zalapal. Od gdzieś miesiąca pieluszka jest tylko do spania ale juz nie idzie tak łatwo. Jesli chodzi o kupe to mowi ze chce robic a z sikaniem gorzej. Pytamy co chwilę. Choc czasem zdarzają sie takie momenty jak dzis ze gonil golasek, po czym wzial sobie książeczkę i poszedl się wysikać na nocnik sam
 
Pewnie tak. Ale mama moja mowila,że moja siorka bardzo szybko robiła na nocnik, bo miała niespełna 1.5 roku, więc pomyślałam,że może akurat od czasu do czasu można posadzić i zobaczyć czy zrobi ;)
Stara szkola mowila, żeby wysadzać dzieci jak najszybciej. Teraz mówi się, że pojedyncze przypadki załapią tak wcześnie, ale większości może to zrobić więcej złego niż dobrego.
Ja żadnym ekspertem nie jestem, bo Lilke odpieluchowalam bardzo późno i absolutnie nie odradzam [emoji4]
 
Stara szkola mowila, żeby wysadzać dzieci jak najszybciej. Teraz mówi się, że pojedyncze przypadki załapią tak wcześnie, ale większości może to zrobić więcej złego niż dobrego.
Ja żadnym ekspertem nie jestem, bo Lilke odpieluchowalam bardzo późno i absolutnie nie odradzam [emoji4]
Ja tym bardziej nie mam pojęcia 🤷 pewnie 100 razy będę Was pytała co i jak robić 😂
Moja przyjaciółka walczy z córką już tak długo . Jej pierwsza szybko się nauczyła a druga zaraz kończy 3 lata a nie może załapać w ogóle. Walczą w domu, walcza w przedszkolu.. wszystko osikane, osrane a mała wola już po fakcie. Chyba nie ma reguły
 
Stara szkola mowila, żeby wysadzać dzieci jak najszybciej. Teraz mówi się, że pojedyncze przypadki załapią tak wcześnie, ale większości może to zrobić więcej złego niż dobrego.
Ja żadnym ekspertem nie jestem, bo Lilke odpieluchowalam bardzo późno i absolutnie nie odradzam [emoji4]
Popieram. Wczesne odpieluchowanie to czasem problem z zaparciami nawykowymi. Syn porzucił pieluchy bardzo wcześnie.....a potem takie problemy że dziękuję. Wolę już zmieniac dłużej pieluchę.
 
Popieram. Wczesne odpieluchowanie to czasem problem z zaparciami nawykowymi. Syn porzucił pieluchy bardzo wcześnie.....a potem takie problemy że dziękuję. Wolę już zmieniac dłużej pieluchę.
Moja najlepsza przyjaciółka też ma takie problemy z córką. Ma prawie 4 lata i jedzie na tabletkach żeby wypróżniać się regularnie...
 
Stara szkola mowila, żeby wysadzać dzieci jak najszybciej. Teraz mówi się, że pojedyncze przypadki załapią tak wcześnie, ale większości może to zrobić więcej złego niż dobrego.
Ja żadnym ekspertem nie jestem, bo Lilke odpieluchowalam bardzo późno i absolutnie nie odradzam
emoji4.png
Kiedyś dzieci dawni dawno dzieci skały w pieluchy tetrowe i szybciej im zaczynała wilgoć przeszkadzać,dziś pampery pięknie wchłaniania. Mama moja cała nasza trójkę sadzala bardzo bardzo wcześnie i mając 1.5 roku już robilismy kupki i siku do nocniczka.
 
reklama
Kiedyś dzieci dawni dawno dzieci skały w pieluchy tetrowe i szybciej im zaczynała wilgoć przeszkadzać,dziś pampery pięknie wchłaniania. Mama moja cała nasza trójkę sadzala bardzo bardzo wcześnie i mając 1.5 roku już robilismy kupki i siku do nocniczka.
Wielopieluchowanie wraca do łask. Śledzę jedną stronę i tam wcale dzieci nie odpieluchowywują się wcześniej.
Ja z siostrą ponoć już w wieku roku korzystałyśmy z nocnika, ale to raczej nie dlatego, że było nam nieprzyjemnie i doskonale czułyśmy potrzebę. Nieprzyjemnie było naszej mamie ciągle prać i prasować tetrę, a my siedziałyśmy na nocniku tak długo aż nie zrobiłyśmy. Tak kiedyś wyglądało odpieluchowywanie. Wykształcało nieprawidłowe wzorce poprzez sikanie nie za potrzebą, a na komendę. Zupełnie inne mięśnie wtedy pracują. A skutkuje niestety nietrzymaniem moczu w dorosłym życiu, zwłaszcza u kobiet.
 
Do góry