reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny, podpowiedzcie jak to u was było że żłobkiem. Młody ma 10 miesięcy, na roczek chce go posłać do żłobka, ale zaczynam szukać wymówek żeby tego jednak nie robić. Boje się że ani on ani ja nie jesteśmy na to gotowi.
W żłobku 1 drzemka, on ma teraz 2, do tego usypia bujany na piersi, jak to wszystko pogodzić? Poratujcie dobrymi historiami żebym zaczęła wierzyć, że to się może udać.
 
reklama
Dziewczyny, podpowiedzcie jak to u was było że żłobkiem. Młody ma 10 miesięcy, na roczek chce go posłać do żłobka, ale zaczynam szukać wymówek żeby tego jednak nie robić. Boje się że ani on ani ja nie jesteśmy na to gotowi.
W żłobku 1 drzemka, on ma teraz 2, do tego usypia bujany na piersi, jak to wszystko pogodzić? Poratujcie dobrymi historiami żebym zaczęła wierzyć, że to się może udać.
Moje obie zaczely w wieku 9 miesiecy. Obie wczesniej nauczylam zasypiac same. U nas zlobek dopasowuje sie z drzemkami i karmieniami do malucha. Obie poszly chetnie, nie płakały, pokochaly bycie miedzy dziecmi. Z perspektywy czasu wiem, ze to byla bardzo dobra decyzja. Inna sprawa, ze znalazlam cudowny zlobek pelen ciepla i milosci.
 

Załączniki

  • IMG-20210302-WA0001.jpeg
    IMG-20210302-WA0001.jpeg
    50,1 KB · Wyświetleń: 84
Ostatnia edycja:
Dziewczyny podpowiedzcie pierwsze pranie ciuszków dla noworodka robiłyście w temp 90 stopni, mimo iż na większości ciuszków jest podana temp 40. Czy wyprac w 40, wywiesić na słońce, a potem żelazkiem i to wystarczy?
 
Dziewczyny podpowiedzcie pierwsze pranie ciuszków dla noworodka robiłyście w temp 90 stopni, mimo iż na większości ciuszków jest podana temp 40. Czy wyprac w 40, wywiesić na słońce, a potem żelazkiem i to wystarczy?
Ja prałam tylko w 40 stopniach. Ale tez nie używałam specjalnych proszków dla dzieci. Używałam tylko płynu do płukania sensitive z lenora. U nas akurat bez problemów skory.
 
Dziewczyny podpowiedzcie pierwsze pranie ciuszków dla noworodka robiłyście w temp 90 stopni, mimo iż na większości ciuszków jest podana temp 40. Czy wyprac w 40, wywiesić na słońce, a potem żelazkiem i to wystarczy?
Ja pralam w 40 °i prasowalam używałam płynu dla dzieci, ale nie używam do teraz płynu do płukania. Mój syn już w szpitalu miał uczulenie na ich ubranka 😑a w domu nic mu się nie dzieje 😉
 
Dziewczyny, podpowiedzcie jak to u was było że żłobkiem. Młody ma 10 miesięcy, na roczek chce go posłać do żłobka, ale zaczynam szukać wymówek żeby tego jednak nie robić. Boje się że ani on ani ja nie jesteśmy na to gotowi.
W żłobku 1 drzemka, on ma teraz 2, do tego usypia bujany na piersi, jak to wszystko pogodzić? Poratujcie dobrymi historiami żebym zaczęła wierzyć, że to się może udać.

Ja się bałam żłobka i nie oddałam córki, dopiero teraz we wrześniu pójdzie. Będzie mieć 2l4m i też się tego boję 🤷‍♀️ ale z historii znajomych co posłali dzieci w wieku roku wynika, że większość dzieci dobrze reaguje na żłobek. Teraz panie opiekunki dbają o dzieci, organizują im zabawy, przytulają itp. Moja córka jak szła do opiekunki to też zasypiała u mnie przy cycku a u niej dało się normalnie, wystarczyło że ją glaskala po główce. Dacie radę 💪

Dziewczyny podpowiedzcie pierwsze pranie ciuszków dla noworodka robiłyście w temp 90 stopni, mimo iż na większości ciuszków jest podana temp 40. Czy wyprac w 40, wywiesić na słońce, a potem żelazkiem i to wystarczy?

Ja prałam w 40 stopniach w loveli i prasowałam, robiłam tak przy obojgu maluszkow.
 
@bazylia128 czasami tu zaglądam, zastanawiam się co u Ciebie jak Natalka? Adaś musi mieć cały czas rehabilitację, ćwiczę z nim w domu a co 2 tygodnie fizjoterapeuta ocenia, jeszcze podcięcie wędzidełka nas czeka. Czasami to już mam łzy w oczach jak z nim ćwiczę, że taki maluch i tyle musi przejść.
 
reklama
Do góry