reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny u mnie chyba biochemiczna urósł tylko o 5 od ostatnich 2 dni

No, raczej nic z tego nie będzie.
Masz cudne dzieciaczki, trochę szkoda ze nie będzie trzeciego ale z drugiej strony już teraz skupisz całą energię na synku i córeczce 😘

Do kiedy dawalyscie mm? Mój ma skończone 3 lata i na noc pije 150 ml i na drzemkę w dzień też wola 150 ml. Rano pijemy kakao na krowim. Nie wiem czy to dobrze że moje jeszcze mm czy to za długo bo da różne opinie...

Ja czytałam (szpinak robi bleee na fb) , że już powyzej roku dziecko nie potrzebuje mm, zwykle krowie wystarczy. Ja odstawiałam córkę od kp w wieku 19 m-cy i już nie wprowadzałam mm tylko krowie mleko, jogurty itp.
Wydaje mi się, że w tym wieku mm już niewiele wnosi, że to tylko $ dla producentów.
 
reklama
No, raczej nic z tego nie będzie.
Masz cudne dzieciaczki, trochę szkoda ze nie będzie trzeciego ale z drugiej strony już teraz skupisz całą energię na synku i córeczce 😘



Ja czytałam (szpinak robi bleee na fb) , że już powyzej roku dziecko nie potrzebuje mm, zwykle krowie wystarczy. Ja odstawiałam córkę od kp w wieku 19 m-cy i już nie wprowadzałam mm tylko krowie mleko, jogurty itp.
Wydaje mi się, że w tym wieku mm już niewiele wnosi, że to tylko $ dla producentów.
Ja jakoś od 14 miesiecy dawała krowie
 
Do kiedy dawalyscie mm? Mój ma skończone 3 lata i na noc pije 150 ml i na drzemkę w dzień też wola 150 ml. Rano pijemy kakao na krowim. Nie wiem czy to dobrze że moje jeszcze mm czy to za długo bo da różne opinie...
Od 18mż krowie, w maju Marcelina skonczyła 3 lata i od jakiegos roku kubek kakao pije wieczorem i tyle.
 
Do kiedy dawalyscie mm? Mój ma skończone 3 lata i na noc pije 150 ml i na drzemkę w dzień też wola 150 ml. Rano pijemy kakao na krowim. Nie wiem czy to dobrze że moje jeszcze mm czy to za długo bo da różne opinie...
dlugo. Moja miala 2,5 roku jak calkiem odstawilam, pila juz tylko raz dziennie na sniadsnie, a i tsk pediatra mowila, ze bez sensu. W ciagu dnia moja roczna corka wogole nie pije, tylko przed snem, w nocy raz i rano i bede to nocne odstawiac za chwile.
 
tak samo jak starsza - po prostu jak juz sie zmentalizuje to w jakis piatek nie podam mleka. Wiem, ze to oznacza zlosc, placz, duzo przytulania, spiewania i uspokajania, no i wody. Ale to jedna noc, nastepna juz jest o niebo lepsza. Tylko najoierw musze sie zdecydowac.
Mój ma 7 miesięcy chciałam oduczyc ale on uparcie już ok. dwóch tygodni pije wodę zasypia a potem budzi się jeszcze częściej i chyba polegnę 😅chyba jeszcze za wcześnie dla niego chociaż na yt słuchałam specjalistki od snu i ona twierdzi ,że dziecko ma złe przyzwyczajenia, w sensie że butelka kojarzy mu się ze snem i to należałoby zmienić, żeby wieczorem nie pozwalać zasypiać przy mleku.
 
Mój ma 7 miesięcy chciałam oduczyc ale on uparcie już ok. dwóch tygodni pije wodę zasypia a potem budzi się jeszcze częściej i chyba polegnę 😅chyba jeszcze za wcześnie dla niego chociaż na yt słuchałam specjalistki od snu i ona twierdzi ,że dziecko ma złe przyzwyczajenia, w sensie że butelka kojarzy mu się ze snem i to należałoby zmienić, żeby wieczorem nie pozwalać zasypiać przy mleku.

Oj, wydaje mi się że to za wcześnie. Ja czytałam, że przez pierwszy rok życia mleko jest podstawą wyżywienia dziecka i daje się na żądanie, zarówno mm jak i kp.

U mnie wyłącznie kp przy obojgu - Maja mi zasypiała przy piersi, Bartek nie, on jeszcze chwilę się pobawi i zasypia przytulony. Natomiast nie widzę różnicy co do ilości pobudek w nocy 🤷‍♀️ nie wiem czy przy mm jest tak samo, ale zakładam że tak.
 
reklama
Mój ma 7 miesięcy chciałam oduczyc ale on uparcie już ok. dwóch tygodni pije wodę zasypia a potem budzi się jeszcze częściej i chyba polegnę 😅chyba jeszcze za wcześnie dla niego chociaż na yt słuchałam specjalistki od snu i ona twierdzi ,że dziecko ma złe przyzwyczajenia, w sensie że butelka kojarzy mu się ze snem i to należałoby zmienić, żeby wieczorem nie pozwalać zasypiać przy mleku.
wg mnie 7 miesiecy to wczesnie. Ale kazde dziecko jest inne. Moja miala niecale poltora roku i drugs cora tez gdzies tyle bedzie miec. Ale moja przy butli nie zasypia, wypija, oddaje butelke i uklada sie do snu.
Jesli Cie to pocieszy to moja w wielu Twojego byla na piersi i budzila sie co gdzine i czesciej. Teraz nadal potrafi miec 5 pobudek co noc. Trudny zawodnik dlatego odwlekam to odstaiwnie, bo jesli ma jeszcze gorzej spac to nie ogarne…
 
Do góry