reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
nie u nas, takie jest zalecenie wszedzie. Ze najbezpieczniej tylem do 4 r.z. Moja jezdzila tak krocej, ale do 3 urodzin owszem.
Ciezko mi sobie wyobrazic wożenie starszego dziecka tylem do kierunku jazdy... Wozenie na tylnej kanapie to tak ale tylem nie, dlatego nie byłam pewna co masz na myśli. Wożąc dziecko tylem na tylnej kanapie bez kontaktu wzrokowego tez nie jest zbyt bezpieczne wiec nie rozumiem tego zalecenia tak szczerze. Dobrej jakości i przetestowany przez producenta fotelik to podstawa
 
Ciezko mi sobie wyobrazic wożenie starszego dziecka tylem do kierunku jazdy... Wozenie na tylnej kanapie to tak ale tylem nie, dlatego nie byłam pewna co masz na myśli. Wożąc dziecko tylem na tylnej kanapie bez kontaktu wzrokowego tez nie jest zbyt bezpieczne wiec nie rozumiem tego zalecenia tak szczerze. Dobrej jakości i przetestowany przez producenta fotelik to podstawa
My wozimy tak swoją 5 latkę i 3 latkę, i będą tak jeździły jeszcze przez rok. Gdyby młodsza zobaczyła, że starsza jeździ przodem też by od razu chciała. Kontakt wzrokowy mamy, bo mamy zamontowane lusterka do tylnych siedzeń. Pozycja tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsza.
 
Zalecenia sa do 5-6 r.z.Komisja Europejska planuje wprowadzenie OBOWIAZKU wozenia tylem dzieci do 4 r.z dla calej europy.
Tak przy okazji w temacie.
Wlasnie zaczelam wyszukiwać w tym temacie artykuły i trochę mnie to zdziwiło jesli chodzi o strasze dziecko, podsyłam mężowi bo to on jest specem od fotelików, isofixow I planowania podróży wiec niech to przetrawi
 
Ciezko mi sobie wyobrazic wożenie starszego dziecka tylem do kierunku jazdy... Wozenie na tylnej kanapie to tak ale tylem nie, dlatego nie byłam pewna co masz na myśli. Wożąc dziecko tylem na tylnej kanapie bez kontaktu wzrokowego tez nie jest zbyt bezpieczne wiec nie rozumiem tego zalecenia tak szczerze. Dobrej jakości i przetestowany przez producenta fotelik to podstawa
wyobraz sobie wypadek, gwaltowne hamowanie, to jak rozkladaja sie sily, przeciazenie, co dzieje sie z glowa dziecka siedzscego przodem a co tylem. Kontakt wzrokowy nie zapewnia zadnego bezpieczenstwa (mozesz go miec majac lusterko na zaglowku), jaDa tylem owszem. Poogladaj testy, poczytaj analizy - zrozumiesz.
 
Wlasnie zaczelam wyszukiwać w tym temacie artykuły i trochę mnie to zdziwiło jesli chodzi o strasze dziecko, podsyłam mężowi bo to on jest specem od fotelików, isofixow I planowania podróży wiec niech to przetrawi
to nic nowego, moja ma 5 lat i juz wtedy glosno sie o tym mowilo
 
Wlasnie zaczelam wyszukiwać w tym temacie artykuły i trochę mnie to zdziwiło jesli chodzi o strasze dziecko, podsyłam mężowi bo to on jest specem od fotelików, isofixow I planowania podróży wiec niech to przetrawi
Ale co cie zdziwilo?ze do 4 r.z? To i tak wg mnie za krotko,biorac pod uwage ,ze szanse takiego dziecka wyjscia z wypadku obronna reka sa 5 razy wieksze ,niz gdyby siedzialo przodem.
Ja terroryzuje cala swietą trojce jak jadą ze mna.Schize mam na punkcie ich bezpieczenstwa.
 
reklama
wyobraz sobie wypadek, gwaltowne hamowanie, to jak rozkladaja sie sily, przeciazenie, co dzieje sie z glowa dziecka siedzscego przodem a co tylem. Kontakt wzrokowy nie zapewnia zadnego bezpieczenstwa (mozesz go miec majac lusterko na zaglowku), jaDa tylem owszem. Poogladaj testy, poczytaj analizy - zrozumiesz.
No rozumiem że są nowe badania i testy bezpieczeństwa tylko szczerze jest to da mnie nowośc bo 8 lat temu o tym mowy jeszcze nie było, mąż wyszukiwał nabezpieczniejsze na rynku foteliki do obu aut i byly montowane przodem. Teraz w to się nie zagłębiałam bo to działka męża a tu bach nowe badania i nagel sie okazuje ze kiedys nie byly bezpiecznie... Jednak tamte foteliku montowane przodem też dobrze wypadały w testach zderzeniowych wiec tez zapewniały bezpieczeństwo. Nie neguje nowych badan bo super ze jest bezpieczniej tylko co wobec tego było wcześniej , dzieci nie byly przewożone bezpiecznie i nikt na to nie wpadł 🤔
 
Do góry