reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
tu szkole zaczynaja 3 latki (rocznikowo) i powinny byc odpieluchowane. I w sumie widze po obu ze to faktycznie moment gotowosci, ale mase dzieci odpieluchowuje sie wczesniej.
Wiesz, ja nie ogarniam tego odpieluchowywania na siłę. Ja rozumiem, że to jest w wiek, w którym zazwyczaj jest już po. No ale nie wszystkie dzieci tak mają, nie wszystkie są gotowe.
U nas zazwyczaj do przedszkola muszą być odpieluchowywane, czyli ok 2,5 r.z.
W każdym razie mam na myśli, że nie powinien to być warunek bezwzględny przyjęcia do placówki. Pewnie niektórych rodziców trzeba mobilizować w ten sposób.
Co nie zmienia faktu, że u nas nocnik już stoi i młoda się powoli oswaja 🙃 mimo że ma jeszxe dużo czasu.
 
Wiesz, ja nie ogarniam tego odpieluchowywania na siłę. Ja rozumiem, że to jest w wiek, w którym zazwyczaj jest już po. No ale nie wszystkie dzieci tak mają, nie wszystkie są gotowe.
U nas zazwyczaj do przedszkola muszą być odpieluchowywane, czyli ok 2,5 r.z.
W każdym razie mam na myśli, że nie powinien to być warunek bezwzględny przyjęcia do placówki. Pewnie niektórych rodziców trzeba mobilizować w ten sposób.
Co nie zmienia faktu, że u nas nocnik już stoi i młoda się powoli oswaja 🙃 mimo że ma jeszxe dużo czasu.
powiem Ci z mojego doswiadczenia i z rozmow z zaufana dyrektorka zlobka - sa dzieci, ktore odpieluchujesz na sile albo wcale 😉 Moja starsza taka byla. Pol roku prob i nie bylo szans, zero wspolpracy. W koncu powiedzialam ok - sciagam pieluche i niech sie dzieje co chce. 2 dni sikania na siebi milion razy. Mowie - jak bedziesz sikac do kibelka i kupe tez to pan kurier przyniesie hulajnoge. Chcesz? Chciala, sama wybrala kolor. Nastepnego dnia (blogoslawiony amazon) kurier zjawil sie z hulajnoga i co? Jak za dotknieciem magicznej rozdzki byl jeden wypadek, reszta wszystko na sedes. Wolala i wogole. 2 miesiace przed 3 urodiznami. Gotowa byla juz dawno, po prostu nie chciala wspolpracowac. Wiec jesli ktos mi mowi ze poltoraroczniak jest gotowy to powiem jaaaaaasne. Natomiast wiekszosc 3 latkow jest i powinna byc i odkladanie tego uYwajac arumentu, ze nie jest gotowe albo samo zadecyduje po prostu do mnie nie trafia 🙂
 
20230102_082911.jpg
 
Mój trol jeszcze śpi, o której wstają wasze dzieci? Ile macie drzemek w dzień?
Kajtek od jakiegoś czasu ma trzasku i od ok 24 tej budzi się z płaczem i śpi potem z nami w łóżku. Nie da rady go do łóżeczka odłożyć bo skubany jakoś to wyczuwa i jest płacz. A w naszym łóżku od razu chrapie 😑. Wstaje raz w nocy na mleko i śpi do ok 6.30-8.00. Taki przedział ma bo każdego dnia jest inaczej. Śpi 2 razy w dzień. Najczęściej te drzemki trwają po 30 min ale wczoraj nas zaskoczył i spał 1,30 godz, szok kurde 🤩.
A twoja też tak niespokojnie spi w nocy? Mój zmienia pozycje milion razy aż boję się że spadnie z łóżka.
 
reklama
Do góry