reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Ja z myślą o ciąży zmieniłam leki z paroksetyne na asertin i nie musiałam odstawiać.
Ja myslalam, że dam radę bez leków. Niestety bylo co raz gorzej. A miałyście takie stany totalnie depresyjne przez lęki i te wszystkie objawy? Bo ja od paru dni nie funkcjonuje i zastanawiam się czy to minie czy się pogłębi.
 
reklama
Mi kazała odstawic calkowicie leki jak dowiedziałam się o ciąży i bylo w miarę ok, ale uderzyło z podwójna siłą. W którym tc jestes? Macie jakieś sposoby, zeby jakos funkcjonowac na codzien? Najgorsze sa te natretne mysli i zamartwianie sie jak to bedzie po porodzie. Tym bardziej, że większość twierdzi, że jest jeszcze gorzej to mnie martwi
Ja obecnie nie jestem w ciąży, tylko staram się o drugie dzieciątko, a napisałam jak było u mnie w pierwszej
 
Jakby któraś z dziewczyn miala ochote pogadac ze mna na priv wymienić sie doświadczeniami, mam wiele wątpliwości i moze poczułabym się spokojniej wiedząc co i jak. Wiem, ze to nie zastąpi fachowej opini lekarza z którym co prawda jestem w stałym kontakcie. Jednak mysle, ze moze byc bardzo pomocne. Z góry dziękuję
 
Jakby któraś z dziewczyn miala ochote pogadac ze mna na priv wymienić sie doświadczeniami, mam wiele wątpliwości i moze poczułabym się spokojniej wiedząc co i jak. Wiem, ze to nie zastąpi fachowej opini lekarza z którym co prawda jestem w stałym kontakcie. Jednak mysle, ze moze byc bardzo pomocne. Z góry dziękuję
Hej. Ja biorę obecnie Asentre. Przed ciążą w dawce 100mg, aktualnie 25mg ponieważ z schodze z leków w związku z ciazą. Kiedy zaczęłam brac Asentre czułam sie tragicznie, tak jakby wszystko mi sie nasiliło, a przeciez miało sprawić, zeby ustąpiły objawy nerwicy. U mnie stabilizacja po Asentrze zaczeła sie pojawiać po ok. 5 tyg brania. Pozniej juz bylo ok. Zdarzały sie pojedyncze sytuacje, ze mnie trzęsło, ale generalnie nie bylo zle. W razie "w" ratowalam sie afobamem, ale niestety w ciazy nie mozna. Musisz przeczekać ten okres az Asertin sie rozkreci. Wiem, ze jest ciezko, ale dasz rade!! 🙂
 
Hej. Ja biorę obecnie Asentre. Przed ciążą w dawce 100mg, aktualnie 25mg ponieważ z schodze z leków w związku z ciazą. Kiedy zaczęłam brac Asentre czułam sie tragicznie, tak jakby wszystko mi sie nasiliło, a przeciez miało sprawić, zeby ustąpiły objawy nerwicy. U mnie stabilizacja po Asentrze zaczeła sie pojawiać po ok. 5 tyg brania. Pozniej juz bylo ok. Zdarzały sie pojedyncze sytuacje, ze mnie trzęsło, ale generalnie nie bylo zle. W razie "w" ratowalam sie afobamem, ale niestety w ciazy nie mozna. Musisz przeczekać ten okres az Asertin sie rozkreci. Wiem, ze jest ciezko, ale dasz rade!! 🙂
Dziękuję za odpowiedź. Ja pierwsze dni czuje się tragicznie objawy sie mega nasiliły. Mam nadzieje, ze zacznie działać nie tylko na nerwice, ale też na ten paskudny stan depresyjny. Jak sie czujesz po obniżeniu dawki?
 
No teraz po porodzie to bywa roznie hormony i lęki.daja o.sobie znac do tego totalna zmiana zycia.... rytm.dnia i nocy dostosowany do Malego czasami chodze jak.zombi....zmienilam tez leki z sertraliny ktorktonaa byla dozwolona w ciazy ale na mnie niestety nie bardzo dzialala[emoji53]na paroksetyne (parogen) bo na niej mozna karmic bo przenika do mleka yljo w, 1-2%wiec skutki uboczne brania lekow tez daja o sobie znac niestety .... mam nadzieje ze powoli sie to wszystko unormuje...
Jak tam @Złotopolska się czujesz psychicznie teraz ? Jest lepiej ? Jak sobie radzisz i czy bierzesz leki ? [emoji846]
 
reklama
Jak tam @Złotopolska się czujesz psychicznie teraz ? Jest lepiej ? Jak sobie radzisz i czy bierzesz leki ? [emoji846]
No hej po porodzie zaraz zaczElam brac parogen 20mg pierwsze 10dni pol tabletki 10 mg teraz od 10 dni juz cala czyli 20mg. Na poczatku mialam dosc duzo skutkowcubocznycg teraz juz sie troche wyciszyly ale na calkowota poprawe musze jeszcze poczekac. Tylko tydzien karmilam piersia bo Maly tracil na wAdze i okazalo sie ze mam za malo pokarmu i jest niewartosciowy i musialam przejsc na sztuczne mleko teraz Maly juz przybiera na wadze. Ogolnie nie jest lekko ,ale nie jest tez zle w ciazy mialam o wiele mocniejsze stany lekowe teraz jest duzo pracy przy Igorku przewijanie karmienie usypianie uspakajanie i nie ma czasu na myslenie, a tym samym lęki sa slabsze...czekam z utesknieniem az parogen zacznie na dobre dzialac wtedy odpoczne psychicznie ...bo okres ciazy byl dla mnie tragiczny pod wzgledem lękow. 3majcie sie dzielnie i spokojnie jak macie jakies pytania,to piszcie ....🤗
 
Do góry