reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała podobną sytuację. Byłam dziś u ginekologa z wynikami i lekarz podejrzewa Cholestaze dostałam skierowanie na jutro do szpitala na dodatkowe badanie. Powiedziała mi że jeśli wyniki w szpitalu dalej będę mieć źle to zostanę skierowana do kliniki leczenia cholestazy. Dodam że leczę się na nerwice brałam przed zajściem w ciążę i w ciąży setaloft 100 mg ale lekarz psychiatra kazał mi odstawić na miesiac przed porodem, żebym nie miała efektu odstawienia to miałam to robić powoli. Obecnie biorę kawałek setaloftu. Do tego jak się dowiedziałam że mam iść do szpitala z podejrzeniem cholestaza to ciśnienie na wizycie mi skoczyło do 170. Dodam że na każdej wizycie mam wysokie ciscienie a w domu mam do 130. Boję się panicznie😔 czy jest tu ktoś kto przechodził przez to samo potrzebuje wsparcia.
Skonsultuj dawkowanie może z innym psychiatra. Sertralina jest jednym z najlepiej przebadanych SSRI. Ja nie muszę odstawiać przed porodem wg mojej psychiatry, ale biorę 50 mg. Jest na tym forum dziewczyna, która właśnie przed porodem zeszła do 100 mg. Wszystko ok z dzieciaczkiem.
 
reklama
No to super 🙂 dobrze że już jest dystans do tego, to dobry znak! Ja zaczęłam brać leki od 13.06, więc chyba jesteśmy na podobnym etapie leczenia 😀 miejmy nadzieję że będą tylko te dobre dni! U mnie dzisiaj też bardzo dobrze. Ale boje się że zapeszę i nagle wszystko wróci. U mnie leci już 38 tc, gdyby nie leki i przeprowadzka to pewnie już bym urodziła, bo miałam mocne skurcze ze stresu jeszcze kilka tygodni temu. Jakoś od 33 tc byłam na Zolofcie, luteinie, magnezie i nospie. A jaka dawkę bierzesz?
Hej. Jestem właśnie po wizycie u psychiatry. Zwiększył mi dawkę asertinu do 1,5 tabletki. Propranolol mam brać jak dotej pory czyli 3 razy po 0.5 tabletki no i tritico na noc 2/3 tabletki. Super że masz dobre dni oby tak dalej 😃. My kobietki jesteśmy silne 😃 tylko czasem o tym zapominamy 😔. Dadam jeszcze że postanowiłam zapisać się na psychoterapie. Dziś polecił mi to także psycholog.
 
Dziewczyny.
Oprócz nerwicy mam też cukrzyce i ten cukier strasznie mi skacze. Dziś np. po kolacji miałam wynik 214 a kilka dni temu miałam cukier za niski i musiałam się "dosłodzić" żeby nie zemdleć. Ogólnie powinnam brać insulinę przed każdym posiłkiem ale od 3 dni biorę tylko na noc bo tej w dzień się boję brać żeby znowu nie pojawiła się hipoglikiemia. Chwilowo moja diabetolog jest na urlopie. Dlatego też chciałabym zapytać czy któraś też tak miała i co jej poradził lekarz?
 
Hej. Jestem właśnie po wizycie u psychiatry. Zwiększył mi dawkę asertinu do 1,5 tabletki. Propranolol mam brać jak dotej pory czyli 3 razy po 0.5 tabletki no i tritico na noc 2/3 tabletki. Super że masz dobre dni oby tak dalej 😃. My kobietki jesteśmy silne 😃 tylko czasem o tym zapominamy 😔. Dadam jeszcze że postanowiłam zapisać się na psychoterapie. Dziś polecił mi to także psycholog.
Ja też miałam swego czasu Tritico na sen ale musiałam odstawić po kilku dniach 🙂 1.5 tabletki to dawka 75 mg? Czy Twój psychiatra prowadził już kobiety w ciąży? 🙂
 
Ja też miałam swego czasu Tritico na sen ale musiałam odstawić po kilku dniach 🙂 1.5 tabletki to dawka 75 mg? Czy Twój psychiatra prowadził już kobiety w ciąży? 🙂
Dlaczego musiałaś odstawić tritico? Tak naprawdę to nie wiem czy prowadził już kobiety w ciąży. Ja nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałaś. Polecił brać 2\3 tabletki czyli nie całą ani nie 1,5. A co do leku to jak wylądowałam u swojego lekarza rodzinnego i drugiego psychiatry na SOR-e to oni również potwierdzili że taką dawkę mogę brać aby lepiej spać.
 
Dlaczego musiałaś odstawić tritico? Tak naprawdę to nie wiem czy prowadził już kobiety w ciąży. Ja nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałaś. Polecił brać 2\3 tabletki czyli nie całą ani nie 1,5. A co do leku to jak wylądowałam u swojego lekarza rodzinnego i drugiego psychiatry na SOR-e to oni również potwierdzili że taką dawkę mogę brać aby lepiej spać.
Chodzi o asertin 1.5 tabletki 🙂 jeśli chodzi o Tritico to psychiatra powiedziała ze jest bezpieczne w ciąży i mogę brać 100 mg. Ale źle na mnie działał bo wysuszal sluzowke nosa i miałam zatkany nos w nocy przez co się budzilam i nie mogłam spać 🤷
 
Chodzi o asertin 1.5 tabletki 🙂 jeśli chodzi o Tritico to psychiatra powiedziała ze jest bezpieczne w ciąży i mogę brać 100 mg. Ale źle na mnie działał bo wysuszal sluzowke nosa i miałam zatkany nos w nocy przez co się budzilam i nie mogłam spać 🤷
Aha. Co do asertinu mój lekarz rodzinny potwierdził że można go brać w ciąży. Dziś pytałam również psychitrę o karmienie piersią przy tych lekach również powiedział że nie ma do tego przeciwwskazań. Zapewniał że to bezpieczny lek a dodam że ma bardzo dużo pacjetów więc sądzę że kobiety w ciąży rownież prowadził.
 
Dziewczyny.
Oprócz nerwicy mam też cukrzyce i ten cukier strasznie mi skacze. Dziś np. po kolacji miałam wynik 214 a kilka dni temu miałam cukier za niski i musiałam się "dosłodzić" żeby nie zemdleć. Ogólnie powinnam brać insulinę przed każdym posiłkiem ale od 3 dni biorę tylko na noc bo tej w dzień się boję brać żeby znowu nie pojawiła się hipoglikiemia. Chwilowo moja diabetolog jest na urlopie. Dlatego też chciałabym zapytać czy któraś też tak miała i co jej poradził lekarz?
Wydaje mi się, że takie skoki to trzeba tylko z diabetologiem konsultować. :/
 
reklama
Dziewczyny, lekarz psychiatra przepisał mi doraznie Alpragen 0,25 mg :( boję się brać...czy któraś z was brała?
Ja dostałam doraźnie Clonazepam (tak samo kategoria D) jak było ze mną źle. Ale nie brałam, bo się bałam, nawet nie wykupiłam... Przeczekalam aż sertralina zacznie działać.
 
Do góry