reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarówki z nerwicą

Paulaaa123

Zaangażowana w BB
Tak, pocieszałam się ze to „zwykły” baby blues ze każda matka tak ma, ale jak już zaczynam reagować na coś panika lub Mdłościami to nie jest normalne :(
Poobserwuj siebie jeszcze , ja miałam dość silny baby blues, ale minęło na szczęście 🙂 jeśli chodzi o powrót do leków to przy sertralinie można karmić piersią (kategoria L2), ja dzieliłam dawkę 50 mg na dwie , rano i wieczorem po 25, żeby poziom leku był jak najbardziej rozłożony 🙂 Pamiętaj że to nic zlego brać leki, to ma jedynie pomoc 😘 to że będziesz na lekach nie oznacza, że będziesz zła mama, a wręcz przeciwnie 😘 daj znać co powiedzieli lekarze 😊 trzymam kciuki w każdej decyzji 😘

reklama

kerscik8

Fanka BB :)
Dzięki Wam za wsparcie dziewczyny 💛
Dzisiaj rano przyjęłam pierwsza dawkę 25mg sertraliny.
@Paulaaa123 czy możesz mi powiedzieć czy poza tym ze przyjmujesz dawkę 25mg 2x dziennie a nie raz 50mg to czy jakoś synchronizujesz to z karmieniem?

Paulaaa123

Zaangażowana w BB
Dzięki Wam za wsparcie dziewczyny 💛
Dzisiaj rano przyjęłam pierwsza dawkę 25mg sertraliny.
@Paulaaa123 czy możesz mi powiedzieć czy poza tym ze przyjmujesz dawkę 25mg 2x dziennie a nie raz 50mg to czy jakoś synchronizujesz to z karmieniem?
Psychiatra nic mi nie mówiła żeby jakoś to synchronizować, ale ja w głowie miałam coś takiego że najpierw odciagalam mleko a dopiero potem brałam tabletkę 😀. Choć myślę że to nie ma takiego znaczenia, bo poziom leku jest ciągle na bieżąco utrzymywany codziennie ... Psychiatra powiedziała żeby glownie rozłożyć dawkę 🙂

Jaka masz docelowa dawkę? Może uda Ci się na minimalnej 😘 tylko potrzeba troszkę czasu.

kerscik8

Psychiatra nic mi nie mówiła żeby jakoś to synchronizować, ale ja w głowie miałam coś takiego że najpierw odciagalam mleko a dopiero potem brałam tabletkę 😀. Choć myślę że to nie ma takiego znaczenia, bo poziom leku jest ciągle na bieżąco utrzymywany codziennie ... Psychiatra powiedziała żeby glownie rozłożyć dawkę 🙂

Jaka masz docelowa dawkę? Może uda Ci się na minimalnej 😘 tylko potrzeba troszkę czasu.
Przez 5 dni mam brać 25mg, potem 50mg i jeśli będzie Ok to zostać na takiej dawce a jeśli poczuje ze za mało to po 10 dniach mam wejść na 100. Ale liczę ze uda się zostać na 50 💪🏻

Natalia35

Aktywna w BB
Hej, u mnie raz lepiej raz gorzej. Niestety nerwica coraz częściej daje o sobie znać… przed leczeniem i ciąża jednym z moich silniejszych objawow był lęk o swoje zdrowie, doszukiwałam sie u siebie chorób. Teraz coś podobnego zaczyna sie pojawiać ale jeśli chodzi o córeczkę, bacznie ja obserwuje i codziennie siedzę godzinami w internecie interpretując zaobserwowane u niej objawy. W piątek mamy wizytę patronazowa u pediatry i CDL i chce z nimi jeszcze skonsultować powrót do leków. Bo coraz bardziej czuje ze nie daje rady i ten niepokój blokuje mi odczuwanie szczęścia z posiadania dziecka.
A co u was?
Hej.
Wiem że to będzie trudne ale przestań przeszukiwać internet. To na pewno nie jest dobre miejsce aby dowiedzieć się czy coś dolega dziecku. Kiedys też tak robiłam i nic z tego dobrego nie wyszło. Tylko się niepotrzebnie nakrecałam. Gdy coś Cię niepokoi lepiej to skonsultować z pediatrą niż z Wujkiem Google 😜.

Witam , to moja pierwsza ciąża jestem w 7 tygodniu , leczyłam się na nerwicę już dłuższy czas zażywając efetin75mg gdy dowiedziałam sie że jestem w ciąży mój lekarz psychiatra kazał odstawić leki przeszłam starsze objawy po odstawieniu . Wróciła depresja leki , boje się jak się źle czuje , że coś się dzieje ze umrę że dziecku coś się stanie . Boje się brać leki w ciąży , ale zastanawiam się czy sama sobie nie pogardzam sytuacji nie biorąc ich :( proszę doradzcie mi wariuje :(

Próbuje sobie to tłumaczyć że jestem w ciąży i dlatego mam zawroty głowy , że brzuch mnie boli , że jestem ospała i nic mi się nie chce . Niestety nie daje sobie rady i jeszcze mnie dopadło przeziębienie :( mam dosyć

reklama

Gosiaslomka85

Hej
Stosujesz techniki relaksacyjne? Trening schulza lub Jacobsona?
Na ile starczy Tobie sil to staraj sie, a odwiedzasz psychologa?
Pamiętaj ze zawsze jest wyjscie, sa leki ktore można brac.
Ja wróciłam do leków w 21tc. Biore Elicee a duzo dziewczyn bierze sertraline chyba i tez jest ok.. Warto miec psychiatre który nie boi sie ciężarnych 😊

Do góry