reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Nie ogarniam tego wprowadzenia rejestru ciąż... Co jeśli przyjmuję leki psychoterapowe..
Nic, poprostu jak musisz przyjmować to musisz i tyle.
Witam kobietki które mniewają ta okropna chorobę rok temu zaszłam w ciążę odstawiając leki na nerwicę lekąwa też się bałam jak to będzie bez nich ale uwierzcie mi kobiece chormony w czasie ciąży nie wywołują choroby ja w każdym razie czułam się dobrze do samego porodu nie stety po porodzie choroba nawróciła główki do góry
 
reklama
Witam kobietki które mniewają ta okropna chorobę rok temu zaszłam w ciążę odstawiając leki na nerwicę lekąwa też się bałam jak to będzie bez nich ale uwierzcie mi kobiece chormony w czasie ciąży nie wywołują choroby ja w każdym razie czułam się dobrze do samego porodu nie stety po porodzie choroba nawróciła główki do góry
Hej, niestety nie w każdym przypadku tak jest, ja 2 lata leczyłam nerwice lękową lekiem Zoloft (sertralina) zaczynałam od połowy tabletki a ostatecznie brałam 2 tabletki, mnie lek pomógł, po odstawieniu leku, po około 2 miesiacach zaszłam w ciążę, mój stan się pogorszył, nerwicą powróciła, miałam napady lęku, niestety w drugim miesiącu ciąży poroniłam, nie mam 100% pewności co było powodem poronienia ale raczej były to wady genetyczne. Niemniej jednak obecnie wróciłam do leku i uczęszczam na psychoterapię bo czuję się beznadziejne...marzę o dziecku ale muszę poczekać aby zacząć czuć się dobrze...tracę nadzieję że z tego wyjdę i będę mogła mieć dzieci... Ten krótki okres ciąży był dla mnie bardzo trudny, hormony powodowały nawrót choroby...
 
Mam zaburzenia depresyjne lękowe.
U jakiego lekarza się leczysz? Przyjmuje może online ? Szukam kogoś kto mnie uspokoi że wenla jest bezpieczna, bo jestem bliska zmiany na sertraline która na mnie bardzo słabo działała a na dodatek koszmarne 2-3 tyg pierwsze mnie przerażają 😔 bo nie ma mi kto pomóc za bardzo.
Twój lekarz prowadził inne pacjentki na wenlafaksynie?
Cześć, mam mega wielką prośbę o kontakt na priv w sprawie wenlafaksyny.
Z góry dzięki
 
Hej dziewczyny. Ja rok temu urodziłam wspaniała córeczkę. W ciąży czułam się świetnie bez leków. Teraz wszystko wraca ze zdwojoną siła. Czy ktoś brał escitalopram na nerwicę lękową i wracając po jakimś czasie nie czul juz tych ciężkich objawów na początku przez dwa tygodnie ? Przy małym dziecku nie mogę sobie na to pozwolić. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. Mam nadzieję że jakieś dziewczyny starsze tu jeszcze zaglądają.
 
Dziewczyny ja po zmniejszaniu dawek czułam się fatalnie, ciągle mdłości przez które jadłam tylko chleb tostowy do tego sporo stresu, który narastał po zmniejszeniu dawek. Poroniłam w 8 t.c. ale nie bójcie się brać leków! Ja czułam się tak psychicznie źle, do tego stres i uważam to za przyczynę. Czasami myślę, że gdybym nie zmniejszała dawek czułabym się dobrze i ciąża by się nie przerwała. Pacjentki na wenlafaksynie miała moja Pani dr, Natalia Bodo Rychert, możecie się umówić na znanym lekarzu online, stacjonarnie przyjmuje chyba w Gdańsku. Jeśli chodzi o terapię to polecam panią Julię Krawczyk z Poznania, mega ciepła osoba pełna zrozumienia. Również znajdziecie na znanym lekarzu, przyjmuje online i terapię też możecie mieć online.
 
Hej , proszę o kontakt mamy które brały w ciąży setralinę. Czy wasze dzieci urodziły się zdrowe? Ja już wariuje od tych wyrzutów sumienia.
 
Prywatnie psychoterapia z osobą, która pomaga kobietom w ciąży. Żeby zrozumieć co się dzieje, w jaki sposób mozg sygnalizuje zagrożenie, dlaczego pierwsza ciąża i te ataki lęku tak się łączą w umyśle, oddzielic doswiadczenia i obecne reakcje zwiazane z pierwszą ciążą od drugiej ciąży, nauczyć się opiekować życzliwie sobą.
Taka psychoterapia jest możliwa w obecnej sytuacji również online:

Link do: Psychoterapia ONLINE - Dobry psychoterapeuta online

Pozwolę sobie tutaj dać namiar na miejsce, do którego mozna sie wybrać.
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny
Zmagam się z tym samym problemem pi drugim synku dostałam tej nieznośnej przyjaciółki w pakiecie z synkiem. Pierwsze poznanie z nią było straszne nie wiedziałam co się dzieje ale dałam radę bardzo pomogła mi modlitwa.
Teraz jestem w trzeciej ciąży z góry zaplanowałam ze już nie chce mieć dzieci żeby już mi to nie wróciło, ale jednak zaszłam w ciążę zupełnie nie planowana, teraz boję się że nie dam rady że to do mnie wróci i sobie nie poradzę, nie wiem czy to już wróciło czy sobie poprostu wmawiam bo cały czas o tym myślę z tytułu tego że chciała bym zapobiec takiemu wydarzeniu, No i trzęsą mi się nogi, mam rozwolnienie nie mogę jeść bardzo się stresuje, z mężem nie mogę porozmawiać bo on nie chce mnie słuchać, wszystko w sobie tłumie, nawet zobaczyłam że zaczyna bać się z domu wychodzić to znaczy czuje taka niepewność że nie dam rady . Jak sobie radzicie z ta przyjaciółka niechciana, jestem w 7 tyg i żeby pobrać jakieś leki muszę czekać do 12 . Boję się że przez ten stres zaszkodzi maluszkowi. Mam taki żal do siebie że jestem słaba i dla tego mnie to spotyka,
 
reklama
Chyba tylko zostaję terapia i naturalne sposoby- mi pomagały długie kąpiele, spacery, sen.



W niektórych przypadkach bierze się leki - w sytuacji w której choroba stanowi większe zagrożenie niż farmakoterapia. O tym jednak zadecyduje psychiatra.

Link do: Psychoterapia ONLINE - Dobry psychoterapeuta online



Od siebie mogę na pewno polecić psychoterapie online w tym gabinecie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry