reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

reklama
Hej, u mnie raz lepiej raz gorzej. Niestety nerwica coraz częściej daje o sobie znać… przed leczeniem i ciąża jednym z moich silniejszych objawow był lęk o swoje zdrowie, doszukiwałam sie u siebie chorób. Teraz coś podobnego zaczyna sie pojawiać ale jeśli chodzi o córeczkę, bacznie ja obserwuje i codziennie siedzę godzinami w internecie interpretując zaobserwowane u niej objawy. W piątek mamy wizytę patronazowa u pediatry i CDL i chce z nimi jeszcze skonsultować powrót do leków. Bo coraz bardziej czuje ze nie daje rady i ten niepokój blokuje mi odczuwanie szczęścia z posiadania dziecka.
A co u was?
Hej.
Wiem że to będzie trudne ale przestań przeszukiwać internet. To na pewno nie jest dobre miejsce aby dowiedzieć się czy coś dolega dziecku. Kiedys też tak robiłam i nic z tego dobrego nie wyszło. Tylko się niepotrzebnie nakrecałam. Gdy coś Cię niepokoi lepiej to skonsultować z pediatrą niż z Wujkiem Google 😜.
 
Witam , to moja pierwsza ciąża jestem w 7 tygodniu , leczyłam się na nerwicę już dłuższy czas zażywając efetin75mg gdy dowiedziałam sie że jestem w ciąży mój lekarz psychiatra kazał odstawić leki przeszłam starsze objawy po odstawieniu . Wróciła depresja leki , boje się jak się źle czuje , że coś się dzieje ze umrę że dziecku coś się stanie . Boje się brać leki w ciąży , ale zastanawiam się czy sama sobie nie pogardzam sytuacji nie biorąc ich :( proszę doradzcie mi wariuje :(


Próbuje sobie to tłumaczyć że jestem w ciąży i dlatego mam zawroty głowy , że brzuch mnie boli , że jestem ospała i nic mi się nie chce . Niestety nie daje sobie rady i jeszcze mnie dopadło przeziębienie :( mam dosyć
 
Hej
Stosujesz techniki relaksacyjne? Trening schulza lub Jacobsona?
Na ile starczy Tobie sil to staraj sie, a odwiedzasz psychologa?
Pamiętaj ze zawsze jest wyjscie, sa leki ktore można brac.
Ja wróciłam do leków w 21tc. Biore Elicee a duzo dziewczyn bierze sertraline chyba i tez jest ok.. Warto miec psychiatre który nie boi sie ciężarnych 😊
 
Witam , to moja pierwsza ciąża jestem w 7 tygodniu , leczyłam się na nerwicę już dłuższy czas zażywając efetin75mg gdy dowiedziałam sie że jestem w ciąży mój lekarz psychiatra kazał odstawić leki przeszłam starsze objawy po odstawieniu . Wróciła depresja leki , boje się jak się źle czuje , że coś się dzieje ze umrę że dziecku coś się stanie . Boje się brać leki w ciąży , ale zastanawiam się czy sama sobie nie pogardzam sytuacji nie biorąc ich :( proszę doradzcie mi wariuje :(


Próbuje sobie to tłumaczyć że jestem w ciąży i dlatego mam zawroty głowy , że brzuch mnie boli , że jestem ospała i nic mi się nie chce . Niestety nie daje sobie rady i jeszcze mnie dopadło przeziębienie :( mam
Hej
Stosujesz techniki relaksacyjne? Trening schulza lub Jacobsona?
Na ile starczy Tobie sil to staraj sie, a odwiedzasz psychologa?
Pamiętaj ze zawsze jest wyjscie, sa leki ktore można brac.
Ja wróciłam do leków w 21tc. Biore Elicee a duzo dziewczyn bierze sertraline chyba i tez jest ok.. Warto miec psychiatre który nie boi sie ciężarnych 😊
 
Słucham muzykoterapii , miałam ostatnio pierwsza wizytę u psychologa ciężko co kolwiek powiedzieć babaka nie do końca wie co ma mówić . Poprustu budzę się rano i czuje nie pokój w żołądku :(
Tak bardzo chciałam być w ciąży być mamą , a mecze się w teraz :( chciałbym przeżyć ta ciążę szczęśliwie a nie w ciągłym stresie panice . 22 mam wizytę u mojej psychiatry .

Czy wy kobitki nie bójcie się brać leków w ciąży ?
 
Słucham muzykoterapii , miałam ostatnio pierwsza wizytę u psychologa ciężko co kolwiek powiedzieć babaka nie do końca wie co ma mówić . Poprustu budzę się rano i czuje nie pokój w żołądku :(
Tak bardzo chciałam być w ciąży być mamą , a mecze się w teraz :( chciałbym przeżyć ta ciążę szczęśliwie a nie w ciągłym stresie panice . 22 mam wizytę u mojej psychiatry .

Czy wy kobitki nie bójcie się brać leków w ciąży ?
Przetrwaj pierwszy trymestr a potem moze zacznij brać coś bezpiecznego w ciąży😘 bóle brzucha , ospałość to klasyczne objawy początku ciąży. Duzo odpoczywaj jeśli masz taką możliwość. Pocieszaj się że zawsze mozna wrócić do leków. Ja brałam w ciąży sertraline 50 mg ale w 3 trymestrze bo było już ze mną bardzo źle. Córeczka zdrowa i rozwija się nawet szybciej niż rówieśnicy.
 
A mam inne też pytanie też się tak fatalnie czujecie w ciąży ? Jestem w 7 tygodniu poprstu nie mam sił cały dzień leżę w łóżku mam mdłości ogólnie czuje się wykończona jakby to mialbyc mój ostatni dzień życia .
 
Nie potrafię się nawet wziąć zmotywować i się wykąpać , poprstu brakuje mi siły , jest to dla mnie takie okropne odczucia nie dam rady tak przez dłuższy czas
 
reklama
Hej
Ja mdlosci nie mialam, do 7tc pracowalam. Potem juz bylo slabo i w zasadzie spalam większość czasu. Terazvtrwa najwieksza burza hormonalna. Jesli masz bliskich popros ich o pomoc. Powiedz mezowi ze potrzebujesz teraz więcej czasu na odpoczynek itd. Organizm sie przestawia na inny tryb.
 
Do góry