reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

reklama
Ja nie stosowalam. Ale jesli lekarz przepisal, to widocznie potrzeba byla na tyle duza, ze przewyzsza mozliwe zagrozenie dla dziecka.
 
Martwię się że bierze, dlatego chciałam się spytać Was czy ktoś brał i czy z dzieckiem wszystko okej..
Dlaczego szukasz odpowiedzi na forum, zamiast tego znajoma powinna zwyczajnie zadzwonić do swojego psychiatry. Przez 4 miesiące nie powiedziała psychiatrze, że jest w ciąży? 🙄 A ginekologowi nie powiedziała o przyjmowanych lekach?

Pregabalina nie jest najbezpieczniejszym lekiem do stosowania w ciąży (a są leki w psychiatrii w ciąży bezpieczne).
 
Dlaczego szukasz odpowiedzi na forum, zamiast tego znajoma powinna zwyczajnie zadzwonić do swojego psychiatry. Przez 4 miesiące nie powiedziała psychiatrze, że jest w ciąży? 🙄 A ginekologowi nie powiedziała o przyjmowanych lekach?

Pregabalina nie jest najbezpieczniejszym lekiem do stosowania w ciąży (a są leki w psychiatrii w ciąży bezpieczne).
Niby jakie?
 
Ja tez tak myślę. Ciąża z in vitro po 5 latach starań. Nerwica od 6 lat na lekach z przerwami. W tym czasie +25 kg, wiec doszła otyłość. Teraz 21 tydzień ciąży. Od 18 tygodnia insulina nocna w związku z cukrzycą. W 17 tygodniu mieliśmy podejrzenie poważnych wad genetycznych. Przeogromne 2 tygodnie stresu doprowadziły do nawrotu nerwicy. Od początku ciazy nie brałam leków, ale jutro po wielu rozmowach z psychiatrą i ginekologiem wracam do wenlafaksyny :( Strasznie się stresuję, ale lekarz prowadzący przekonuje mnie, że nie powinnam mieć obaw. To już 21 tydzień, wiec organogenezy zakończona. Czy któraś z was jest lub była na tym leku w ciąży?
Witam, jestem w 23 tyg ciąży i tez wróciły mi objawy nerwicy ( u mnie są to bóle somatyczne , ucisk w szyi i szczęce ). Przed ciążą brałam dulsevie ( duloksetyna) i jak się dowiedziałam o ciąży powoli schodzilam z dawki do zera. Teraz lekarz proponuje mi wenlafaksyne, ze względu na to ze można zacząć od mniejszej dawki wtedy będa mniejsze dolegliwości skutków ubocznych wchodzenia w lek . Po dulsevi 2 tyg miałam skutki uboczne bardzo mocne. Ginekolog , psychiatra i położna są za tym abym wzięła lek , a ja ciagle się boje i mam obawy o dziecko. Mam mętlik w głowie bo wiem ze po lekach czułabym się lepiej ale nie wiem czy to nie wpłynie na ciąze , za chwile III trymestr.
 
Hej, od 2018 roku biorę Afobam w różnych dawkach w zależności od stanu… dziś okazało się, że jestem w ciąży. Psychiatra kazał brać zoloft i Afobam w dawcę 0,25. Bardzo się stresuje o dziecko. To dopiero 4-5 tydzień. Braliście w ciąży takie leki? Jak maleństwo? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
 
Hej. Ja od samego początku biorę lamotrygine bez zmniejszania dawki. Jestem 21 tc i po USG połówkowym i wszystko ok. Zoloft jest jednym z najbezpieczniejszych leków więc brałabym bez problemu..a Afobam nie wiem, brałam kiedyś benzo ale lekarz nie pozwolił mi brać tego dłużej niż miesiąc.... wiec nie wiem czemu tak długo bierzesz....;/ Ja bym nigdy w życiu tego nie wzięła ale lekarz wie najlepiej podobno. Mój twierdzi jak i ten wcześniejszy że w ciąży to tylko monoterapia
 
reklama
Dziś byłam u pani doktor (psychiatra) i zapewniała mnie, że mam nie męczyć się tylko na spokojnie schodzić z Afobamu. Twierdzi, że teraz muszę być spokojna, a nie zdenerwowana.. mam nadzieję, że wie co robi. Bardzo się boje, ale też zaufałam w końcu lekarzom. Dzięki za odpowiedź.
 
Do góry