reklama

Ciężka zamartwica i brak odruchu polykania

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez gosiao1987, 2 Kwiecień 2016.

NeSSi
Najlepsza odpowiedź NeSSi, 2 Kwiecień 2016
Większe wsparcie dostaniesz od rodziców z takim samym problemem. Link do: Zaloguj się do Facebooka | Facebook Tu jest gr.wsparcia. Mój syn równiez... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. gosiao1987

  gosiao1987

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam syn urodził się w ciężkiej zamartwicy 1 punkt apgar, w 36 tygodniu przez cc gdyz odklejalo sie lozysko. Dziecko urodzilo sie niedotlenione, reanimacja, poddane metodzie coolingu. Rezonans wykazał obszerne zmiany malacyjne. Synek ma 6 tygodni, najwiekszy problem jest z polykaniem, krztusi się własną slina. Czy ktoś miał podobny przypadek, lub słyszał coś na ten temat. Proszę o jakieś informacje czy odruch ten może powrócić? ?
   
 2. reklama
 3. Najlepsza odpowiedź:
  Post #13885270 by NeSSi, 2 Kwiecień 2016
 4. NeSSi

  NeSSi 2 + 2 = Moderatorka Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  70
  Głosów: 1
  Większe wsparcie dostaniesz od rodziców z takim samym problemem.
  Link do: Zaloguj się do Facebooka | Facebook
  Tu jest gr.wsparcia.
  Mój syn równiez urodzony CC w zamartwicy. Niestety okłamano mnie na skali Apgar ... dostał1 0 na 10 pomimo obniżonego bardzo napięcia mieśniowego, koloru skóry wręcz czarnego, oraz problemów z oddychaniem. Wyszły Nam nieznaczne zmiany malacyjne na lewej półkuli, przez co dziecko jest leworeczne, teraz dochodzą problemy z czytaniem ale rehabilitujemy się, ćwiczymy ...
  Jesteście pod opieką specialistów ? Odraczaliście szczepienia ? Macie do tego prawo ... organizm i tak musi dojść do siebie bez obciążeń. Neurolog powinien Cię o tym poinformować.
  Jeśli chodzi o przełykanie (dysfagia) potrzebna jest Wam rehabilitacja ... są dwie metody Vojty i Bobatha u tak małych dzieci. Ale neurolog nic Wam nie mówił ????
  Odezwij się na FB to porozmawiamy :)
   
  Ostatnia edycja: 3 Kwiecień 2016
  NeSSi, 2 Kwiecień 2016 Najlepsza odpowiedź
  #2

Poleć forum