reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciezkie noce

Dołączył(a)
10 Maj 2011
Postów
9
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Witam, moj 2-letni synek budzil sie ok 5 do 6 razy w nocy "na piciu'. Czasami (ale dosc rzadko) picie mu nie wystarczylo i nie moglam go uspokoic czasem nawet przez 10min. Maly malo je wiec tesciowa polecila mi dawac w nocy kubusia bo jest troche sycacy i moze pomoc, i faktycznie rzadziej sie budzi ale to jest wciaz pobudka 3 razy w nocy. Czy Wy tez mialyscie takie przypadki i czy da sie cos temu zaradzic, czy konieczna jest wizyta u lekarza?
 
reklama
Proponuje jednak zrezygnowac z kubusia bo za kilka miesiecy synek bedzie bezzebny !!!!!!!!!!!! Nigdy w noicy nie powinno sie dawac jakichkolwiek słodzonych napojów. Spróbuj dawac bardziej sycace kolacje a w nocy wodę a w ekstermalnej sytuacji wez go do swojego łożka
 
dokladnie zgadzam sie z poprzedniczka zrezygnuj z kubusia... ja mojemu tez podawalam bo uwazalam ze skoro jest gesty to bedzie lepiej spal.. efekt taki ze owszem na poczatku spal lepiej ale pozniej jak sie juz przywyczail to pobudki wrocily , potrafil w nocy wypijac ok 600 ml :szok:do tego do lazienki trzeba bylo chodzic tez kilka razy:wściekła/y: teraz pije w nocy sama wode i jest o niebo lepiej.

jesli chodzi o zabki to pol roku temu mial idealne a od kad zaczol pic kubusia to gorne strasznie sie zniszczyly :-( wiec jesli chcesz zeby twoje dziecko miala ladne zabki to nie dawaj kubusia na noc..
 
ja tez sie zgadzam z dziewczynami...sycąca kolacja powinna wystarczyc do rana, ew woda w nocy. Moja córcia (2,4) czasem jak nie zje kolacji to potrafi obudzic sie w nocy na mleko..sama woła ze chce mleko...kilka razy dalam bo chcialam pospac,ale zakumała i skonczylo sie tak ze szla spac bez koalcji a potem w nocy chciala mleko.Przetrzymalam ja kilka razy, tlumaczylam ze jest noc a w ncoy brzuszek odpoczywa i pilnowalama zeby zjadla pozadna koalcje i poki co jest ok (odpukac;-))
co do wody to nie wiele pomoge bo moja od malego na wodzie , soczkow nie chce pic bo nie lubi. ale moze na poczatek rozcienczaj soczki zeby nie byly takie slodkie.
 
ja rozcienczalam najpierw pol na pol pozniej z kazdym dniem coraz wiecej wody, i tak sie nauczyl. trwalo to ok miesiaca ale bylo warto.
 
oj kolacja nie pomoże, mój dwulatek się cały czas budzi, minimum 1 raz...
ale są noce że po 5 razy, wtedy chce siku, tutu, i sto innych rzeczy

w nocy podaję mu tylko kilka łyków wody , wcześniej usypiał przy butli z wodę, ale z tego zrezygnowałam , mały strasznie sika w nocy ...

jak się obudzi czasem to potrafi 4 godziny nie spać, np obudzi się koło 1 i zaśnie o 5
w tym czasie co my się nakombinujemy żeby zasnął, mały ma swój pokój i swoje pojedyncze łóżko z którego zawsze wychodzi

nocki to koszmary, miałam milion rad, żadna nie zadziałała, nie wiem czy młody się nie budzi bo mu się siku chce, w dzień woła normalnie i może w nocy tez go to budzi

NIE POLECAM SŁODZONYCH NAPOJÓW I DOKARMIANIA, RAZ PODASZ I JUŻ ZAWSZE BĘDZIE TRZEBA, SZKODZI TO ZĘBOM I MOŻE POWODOWAĆ NADWAGĘ
 
Mój syna ma 2,5 roku w nocy budzi się kilkakrotnie na picie potrafi wypić nawet do 2 l przez noc :/ daję mu wodę do picia. Kubusia no noc nie odważyła bym się dać ze względu właśnie na ząbki. Mój syn ogólnie bardzo dużo piję ale lekarze mówią że powinnam się cieszyć chociaż te nocne wstawanie mnie wykańczają :-(

Z kolacją to nie wiem czy da radę Kacper je kolację koło 19 wczoraj np. ze względu że mąż pracuję na noc i je przed wyjściem obiadokolację młody zjadł koło 19 całą michę spaghetti a i tak wstał chyba ze 4 razy :/
 
dokładnie coś o tym wiem, dodatkowo też często za samym zasypianiem nie jest łatwo.
młody jak się rozkręci to już koniec, kładę go koło 21 czasem zasypia szybko (raz na ruski rok) a zazwyczaj z bieganiem po domu :sorry:

nie wiem już czasem kiedy go kłaść, na pewno nie później, bo też chcę mieć coś z dnia,
raz mi się wydawało już o 20 że jest śpiący, chciałam go położyć to się godzinę męczyłam

a nie daję mu jakoś dużo picia, pomimo to pampers rano jest tak pełny że ledwo go unieść idzie , może go budzi mokra pielucha...
tylko co zrobić skoro, daję mu mniej pić przed spaniem i zawsze pilnuję aby przed snem zrobił siku
 
reklama
Dziewczyny a moze za niemowlaczkow nauczylyscie je pic w nocy,dopajac???....moja starsza corka (2.5) od 3 mc zycia przesypiala cale noce a druga corka( ma 4 mc) i od 2 mc rowniez przesypia cale noce....dodam,ze do wieczornego mleczka dodaje kaszke ryzowa aby bylo jedzonko bardziej tresciwsze...
 
Do góry