reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cisnienie w ciazy

Dołączył(a)
24 Kwiecień 2015
Postów
13
Miasto
Rzeszów
witam serdecznie. Mam pytanie odnosnie cisnienia w ciazy? jakie sa normy? moje wacha sie od 140/87 150/110 130/80 kolezanka mowi,zebym udala sie do lekarza bo takie cisnienie jest nieprawidlowe. Moze ktoras z was miala podobne i moze udzielic jakiejs rady? pozdrawiam
 
reklama
Mi lekarz powtarza że jak przekracza 140/90 to trzeba do lekarza albo do szpitala iść bo to zagraża dziecku. Ja biorę leki i regularnie mierze ciśnienie. Ale trzeba pamiętać żeby nie moerzyć tak z biegu tylko po przynajmniej 15 minutowym odpoczynku.
 
Ja zawsze mierze po odoczynku. Dzis np po przebudzeniu poszlam tylko do kuchni zrobic kawe i jak usiadlam zmierzylam cisnenie mialam 160/110:szok: przeciez nie zmeczylam sie robieniem kawy. Boli mnie tez glowa i coraz bardziej zaczynam panikowac. Dzis mam udac sie do przychodni aby sprawdzili mi moj cisnieniomierz bo mam ten nadgarstkowy a ponoc takie czesto blednie mierza i moze stad takie cisnienie. Jak miesiac temu bylam u poloznej na wizycie to mialam 140/87 i chciala skierowac mnie na izbe przyjec ale sie nie zgodzilam. Zostalo mi tydzien do kolejnej wizyty u poloznej (mieszkam w uk) zobaczymy po wizycie co mi powie. Jesli bedzie bez zmian to tym razem ja poslucham i pojde do szpitala
 
mankeyka spróbuj sobie poleżeć tak z 15 min i dopiero zmierz. Ja mam znowu syndrom białego fartucha i wchodząc do gabinetu ciśnienie momentalnie rośnie hehe. Ostatnio mierzył mi 2 razy i raz miałam skurczowe 150 a za 2 min spadło już do 140.
 
Ja w sumie lekarzy sie nie boje i nie mam jakos wiekszego cisnienia w gabinecie. Mierze codziennie w domu bezstresowo po odpoczynku,niestety sie nie zmienia. Nie chce jechac do lekarza bo mam wizyte za tydzien wiec spokojnie sobie poczekam,nie czuje sie tez jakos inaczej...procz tego,ze dokuczaja mi bole glowy. Czytalam tez ,ze nadcisnienie pojawia sie dopiero po 20 tyg ciazy a ja jestem w 17. Czy mozecie napisac jakie wy macie cisnienie?
 
To nieprawda że podwyższone ciśnienie pojawia sie po 20 tyg, mi w pierwszej ciazy wyskoczyło w 10 i tak już zostało. W tej ciąży od samego początku biore leki i jest ok. Mnie szpital w tamtej ciąży przerażał ale w sumie nie było tak źle a z powodu ciśnienia leżałam w nim 5 razy w tamtej ciąży. Zawsze robili mi badania krwi i moczu, mierzyli ciśnienie i dawali kroplówki i leki i po paru dniach wypuszczali do domu. Jestem zdania że lepiej na zimne dmuchać niż potem mieć do siebie pretensje. Dodam jeszcze że mimo problemow z ciśnieniem i leków urodziłam sn zdrową córkę.
 
Ja jeszcze raz sie odezwe, zeby powiedziec, ze nie powinnas moim zdaniem czekac. Jesli masz nadcisnienie i bole glowy to teoretycznie mozesz dostac rzucawki. To jest stan zagrozenia zycia Twojego i dziecka. Stan, ktorego bardzo latwo mozna uniknac. Na calym swiecie mierzy sie ciezarnym cisnienie, zanim robi sie jakiekolwiek inne badania, bo to takie wazne. Idz do lekarza. Nie ryzykuj. Nie musisz czuc sie dziwnie. idz do lekarza.
 
Dziewczyny,jednak poszlam do lekarza. Dostalam tabletki Labetalol i skierowanie do kardiologa. Cisnienie nadal sie utrzymuje a wczoraj dostalam drgawek przy cisnieniu 170/107 i to juz 2 godz po wzieciu tabletki. Bialka w moczu nie mam...to chyba dobry znak ? Pozdrawiam
 
reklama
o, niedobrze, mam nadzieje, ze juz sie unormowalo... jak sie czujesz? jak dostajesz jakichs drgawek to chuba powinnas natychmiast do szpitala uderzac. to nie sa zarty. mam nadzieje, ze juz wszystko pod kontrola... trzymam kciuki :)
 
Do góry