reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Clexane w kolejnej ciąży

a wyniki ma pani u siebie, czy zostały w poradni genetycznej? Bo mój ginekolog skserowal sobie wyniki badań, gdzie widniały te mutacje i to on ostatecznie podjął decyzję o clexane. Miałam też kartę po konsultacji genetycznej, gdzie genetyk napisał : "zaleca się rozważenie przyjmowania heparyny". Więc yez bez jednoznacznego stwierdzenia. Tej karty ginekolog nie wpiął do mojej kartoteki, więc widocznie same badania mu wystarczyły
Tak, badania mam. Oby wystarczyły :)
 
reklama
Hej dziewcznyny, tez będę brała zastrzyki Clexane :( Mam pytanie czy same sobie robicie te zastrzyki?
Bo wyczytałam na stronie leku coś takiego:

  • Zazwyczaj lek Clexane będzie podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę. Wynika to z faktu, iż wymaga on podawania we wstrzyknięciach

Nie wyobrażam sobie chodzić codziennie do pielęgniarki :(
 
Hej ja zastrzyki robilam sobie sama lub robił mi mąż. Na ulotce jest dokladna instrukcja. DezynfekujesZ miejsce wkłucia, robisz fałdkę i wbijasz igłę pionowo, wstrzykujesz lek i już.
 
Hej ja zastrzyki robilam sobie sama lub robił mi mąż. Na ulotce jest dokladna instrukcja. DezynfekujesZ miejsce wkłucia, robisz fałdkę i wbijasz igłę pionowo, wstrzykujesz lek i już.
dzięki piekne za odpowiedź :) czy odczuwasz duże niedogoności po tych zastrzykach? ból, siniaki?
 
Hej dziewcznyny, tez będę brała zastrzyki Clexane :( Mam pytanie czy same sobie robicie te zastrzyki?
Bo wyczytałam na stronie leku coś takiego:

  • Zazwyczaj lek Clexane będzie podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę. Wynika to z faktu, iż wymaga on podawania we wstrzyknięciach

Nie wyobrażam sobie chodzić codziennie do pielęgniarki :(
Również robię sobie sama zastrzyki. Samo wkłucie nie boli powoli wstrzykuj sobie powoli. Szczypie ale nie wychodzą duże siniaki.
 
Ja mam clexane za darmo, zastrzyki robię sobie sama, wstrzykuje sobie powoli ale mam uczucie szczypania nie lubię momentu jak wstrzykuje do końca cały lek, mam malutkie siniaki
 
Z tym jest różnie, raz praktycznie nie boli, innym razem trochę zaboli. Tak samo z siniakami czasem będzie siniak, innym razem sam ślad po wkłuciu.
 
U mnie druga ciąża i druga z heparyną, ja mam przepisywany Neoparin. Badania genetyczne na własna rękę- mutacja w genie PAI i MTHFR, antykoagulant toczniowy dodatni, więc i z powodu mutacji i z powodu obecności antykoagulantu muszę przyjmować heparynę, a cały czas walczę o to, aby była wypisywana na ryczałt lub całkowitą refundację. Moja ginekolog wypisuje na 100%, a lekarz pierwszego kontaktu mówi, ze musi mieć od ginekologa zaświadczenie z jednostką chorobową, na co u ginekologa słyszę, ze nie na na to jednostki chorobowej, ale bez heparyny bym poroniła, albo sama z powodu zakrzepu i zatoru płucnego mogłabym umrzeć. Wiec co jeszcze trzeba, żeby mieć wypisywaną heparynę z refundacją? Nie wiem. Innych lekarzy pewnie...
 
reklama
U mnie druga ciąża i druga z heparyną, ja mam przepisywany Neoparin. Badania genetyczne na własna rękę- mutacja w genie PAI i MTHFR, antykoagulant toczniowy dodatni, więc i z powodu mutacji i z powodu obecności antykoagulantu muszę przyjmować heparynę, a cały czas walczę o to, aby była wypisywana na ryczałt lub całkowitą refundację. Moja ginekolog wypisuje na 100%, a lekarz pierwszego kontaktu mówi, ze musi mieć od ginekologa zaświadczenie z jednostką chorobową, na co u ginekologa słyszę, ze nie na na to jednostki chorobowej, ale bez heparyny bym poroniła, albo sama z powodu zakrzepu i zatoru płucnego mogłabym umrzeć. Wiec co jeszcze trzeba, żeby mieć wypisywaną heparynę z refundacją? Nie wiem. Innych lekarzy pewnie...
My takie zaświadczenie wypisał genetyk. Skąd jesteś?
 
Do góry