reklama

Clexane.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 6 Październik 2014.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Witam. Mam pytanie czy ktoras z mam uzywala Clexan-u 40 mg? w jakich miejscach nalezy robic zastrzyk?

2. Katasza

Katasza Fanka BB :)

Ja przez miesiąc robiłam zastrzyki- w domu wstrzykiwałam w udo- jednego dnia w lewe, drugiego w prawe. W szpitalu dostawałam zastrzyk w ramię. Natomiast można jeszcze w brzuch się kłuć ale dla mnie było to mało wygodne. Należy pamiętać, że zastrzyk wykonuje się podskórnie a nie domięśniowo dlatego igłę powinno się wprowadzać pod kątem 45 stopni

3. reklama
  4. nafoczka

nafoczka Moderatorka Członek załogi

cześć teraz może się zrewanżuję za Twoja podpowiedź ;) Clexan 40 brałam przez trzy miesiące. Na początku byłam w przychodni. Tam Pani mi powiedziała, że najlepiej bedzie w przypadku ciąży nie dawać w brzuch tylko w ramię.
    Tak jak Katasza pisze- pod katem 45 st. bo robią się siniaki (mnie pytali czy to męża sprawka:-D

5. andzelika87

Dziekuje bardzo za pomoc,mam nadzieje ze bede w stanie robic.:happy2:

6. _pietrucha_

_pietrucha_ Gość

Witajcie!

Ja kłuję się już od dawna.
    W ciąży powinno się wykonywać zastrzyk w brzuch!
    Jak brzuszek jest już duży i nie potrafimy złapać fałdu skórnego, proponowane jest udo lub ramię.
    Pierwsze dezynfekcja. Skórę należ ścisnąć, wbić igłę pod kątem 90 stopni i wolno puścić tłok.
    Miejsca nie masować, nie wcierać nic po zastrzyku.

Pozdrawiam!

7. Ela_mama

Ela_mama Początkująca w BB

8. andzelika87

Po krotkim szkoleniu maz robi mi zastzyki, co prawda bola ale zyje:) ale czy to prawda, ze trzeba tydzien w jedno ramie tydzien w drugie ramie?

9. _pietrucha_

_pietrucha_ Gość

Codziennie w inne!!! Tak jak brzuch - dzis w lewo od pepka jutro w prawo.
    Powodzenia!

10. reklama
  11. Katasza

Katasza Fanka BB :)

mnie w szpitalu kłuli cały czas w to samo ramię

12. andzelika87

a czy przy wsrzykiwaniu musitak bolec?

Poleć forum