reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Clexane.

reklama
Ja przez miesiąc robiłam zastrzyki- w domu wstrzykiwałam w udo- jednego dnia w lewe, drugiego w prawe. W szpitalu dostawałam zastrzyk w ramię. Natomiast można jeszcze w brzuch się kłuć ale dla mnie było to mało wygodne. Należy pamiętać, że zastrzyk wykonuje się podskórnie a nie domięśniowo dlatego igłę powinno się wprowadzać pod kątem 45 stopni
 
cześć teraz może się zrewanżuję za Twoja podpowiedź ;) Clexan 40 brałam przez trzy miesiące. Na początku byłam w przychodni. Tam Pani mi powiedziała, że najlepiej bedzie w przypadku ciąży nie dawać w brzuch tylko w ramię.
Tak jak Katasza pisze- pod katem 45 st. bo robią się siniaki (mnie pytali czy to męża sprawka:-D
 
Witajcie!

Ja kłuję się już od dawna.
W ciąży powinno się wykonywać zastrzyk w brzuch!
Jak brzuszek jest już duży i nie potrafimy złapać fałdu skórnego, proponowane jest udo lub ramię.
Pierwsze dezynfekcja. Skórę należ ścisnąć, wbić igłę pod kątem 90 stopni i wolno puścić tłok.
Miejsca nie masować, nie wcierać nic po zastrzyku.

Pozdrawiam!
 
Po krotkim szkoleniu maz robi mi zastzyki, co prawda bola ale zyje:) ale czy to prawda, ze trzeba tydzien w jedno ramie tydzien w drugie ramie?
 
reklama
Do góry