reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
mi lekarz niestety nie dał L4, powiedział tylko, że mam sobie robić przerwy w siedzeniu przed komputerem. Dodał, że jeszcze nie udowodniono szkodliwego działania komputera na ciążę, a jeśli mam monitor LCD, to już w ogóle nic mi nie będzie. Kasiu178, miałaś robione USG? Co widziałaś? U mnie był widoczny czarny pęcherzyk, ale niestety bez białej chmurki wokół.
Pozdrawiam
 
reklama
Erika!

Mi dał L4 bo stwierdził, że mam pracę w ruchu i stojącą i stresującą, a mam leżeć. Jestem nauczycielką i uczę m.in. w zawodówce, a tam lekko nie jest. Teraz leżę a w przerwach wypisuję świadectwa :D Byłam na USG, bo jak miałam plamienie to natychmiast mi zrobił- widziałam pęcherzyk i maleńki zarodek w środku. Lekarz mówił, że już "kształtny" ale ja tam kształtów się nie dopatrzyłam żadnych. Nie biło jeszcze serduszko, mam nadzieję, że jak w czwartek pójdę do kontroli to je już zobaczymy :) Erika, na pierwszym USG widziałam tyle samo co Ty i mi gin powiedział, że to normalne. Pozdrawiam :)
 
bralam duphaston przez 10 dni i pomimo brania dostalam okresu, czy to normalne?? tzn wzięłam w piatek wieczorkirm, a w sobote pojawilo sie plamienie @...
pytam, bo to mój pierwszu miesiąc z duphasonem...
 
trudno mi powiedziec czy to normalne. Ja zaczęłam brac duphaston właśnie po plamieniu, po tygodniu brania dostałam dodatkowo luteinę. Po kilku dniach przyjmowania obu leków (d:2x1; l:1x1) pojawiły się dwa małe skrzepy. Były to tylko bardzo małej wielkości skrzepki i żadnego plamienia, jednak po tym dostałam progesteron na zmianę z biogonadylem w zastrzykach. Dzisiaj byłam na 4 zastrzyku :(. Najważniejsze jednak że wszystko jest w porządku.
 
a ja dziewczyny zawsze miałam okres co 50 dni dlatego dostałam duphaston, aby zaczac w 15 dniu cyklu, jem 10 tabletek i w ciagu paru dni powinnam dostac okres. no i dostałam dzis czyli w 28 dniu cyklu. nie wiem o co chodzi. doktorowa mowi ze bedziemy brały to tak przez 6 mies . moze wy cos wiecej wiecie>? czy ja moge zajsc teraz w ciąze jak mam taką kuracje? a czy jak zajdę czy tez mogą byc jakies problemy z donoszeniem>? do konca nic nie wiem. narazie kazała mi sie tym nie przejmowac@! ktos kto mial taka sytuacje niech rozwieje moją ciekawośc! pozdrawiam ;)
 
duphaston jest często wyspisywany właśnie na podtrzymanie ciąży, ja sobie biorę zapobiegawczo, bo mi doktor kazała 1 tabletkę dziennie, żebym dzidzie podtrzymała, więc nie sądzę, żeby duphaston przepisany na regularne cykle miał zaszkodzić ciąży, prędzej pomoże :)
 
megikris , duphaston to progesteron, który powinien byc w II fazie cyklu i w ciąży, jesli go brakuje w jednym i drugim przypadku, można podac duphaston. negatywnego wpływu na ciąże nie ma, wręcz przeciwnie. ja bralam go w oststnim cyklu. nie wiem, bo pomimo brania go dostalam @ , w 27 dniu cyklu, a nigdy nie mialam tak krótkiego cyklu. w tym nie biore, co ma byc to bedzie. :)
 
:( :-[ a ja muszę to brać hmmm! mam nadzieje że wszystko bedzie oki! widze ,że duzo dziewczyn to bierze, i jest niezle! dzięki za info
 
reklama
Do góry