reklama

Co brać

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Milinka25, 1 Sierpień 2016.

1. Milinka25

Milinka25 Aktywna w BB

Witam jestem w 6 tyg ciąży mam pytanie co oprócz kwasu foliowego zażywałyście jakie suplementy diety polecacie niestety nie mam o niczym pojęcia :( ... Pomóżcie

2. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Nic, do 12 tc tylko kwas a potem witaminy

3. reklama
  4. Milinka25

Milinka25 Aktywna w BB

Malaja Dziekuje :) teraz moge spac spokojniej

5. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Być może przydadzą ci się najnowsze badania dotyczące suplementacji w czasie ciąży. Kwas foliowy koniecznie, witaminę D zdecydowanie warto, o reszcie porozmawiaj z lekarzem:)

6. mavi

mavi Fanka BB :)

Polecam femibion natal 1

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

7. iga2421

iga2421 Fanka BB :)

Ja w ciąży i przy karmieniu brałam pregna plus:)

8. zuzik85

zuzik85 Fanka BB :)

Z braniem czegokolwiek oprócz kwasu foliowego, wstrzymałabym się do wizyty u ginekologa. Jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo, badania krwi wychodzą w normie, lepiej jeść owoce i warzywa. Na suplementy przyjdzie czas jak dzieciątko zacznie pobierać od Ciebie żelazo. Ciąża to specyficzny stan, nie warto brać leków na własną rękę bo bardziej możesz zaszkodzić niż pomóc.
    A dobry lekarz na pewno zasugeruje Ci w odpowiednim czasie o konieczności brania suplementów.
    Spokojnych 9 miesięcy życzę! ;)

9. Milinka25

Milinka25 Aktywna w BB

wizytę mam dopiero pod koniec sierpnia bo w nl badanie jakie zrobili to test ciążowy i wysłali do domu

10. reklama
  11. Matylda005

Matylda005 Zaciekawiona BB

ja byłam bardzo przemęczona, jakoś też bardziej osłabiona i nie miałam kompletnie humoru. same witaminki i kwas foliowy u mnie nic nie zdziałał i po wizycie u mojej pani dr, dowiedziałam się zeby brać pregna plus, bo zawiera więcej dobrych dla kobiet w ciąży składników, których cięzko w samej diecie będzie mi dostarczyć. no i tak brałam. Bardzo dobrze to wspominam, bo faktycznie regularne stosowanie widziałam, że dobrze na mnie i dzidziusia wpłynęło. nie wiem czy któraś z was też to brała? :)

12. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Zajechało reklamą...
    Zapomniałaś tylko Matylda dodać, że witaminy z suplementów praktycznie wcale się nie wchłaniają i można śmiało powiedzieć, że sa g...warte.
    A pregna to dokładnie to samo co inne zestawy witamin dla kobiet w ciąży więc z całą pewnością nie dodadzą się, energii i nie zapobiegną przemęczeniu.
    Najnowsze zalecenia mówią, że jak już brać witaminy to po 12 tc. Wcześniej tylko kwas foliowy...a i tak każdy dietetyk powie, że lepiej dostarczaj jak najwięcej w pożywieniu

Poleć forum