reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co czytać naszym maluchom...

U nas klasyka przede wszystkim: Kaczka dziwaczka, Lokomotywa, itp Czytać muszę z odpowiednią modulacją głosu, wtedy słucha z zainteresowaniem:tak:, a książka musi być dalllllleko, bo mogłaby ucierpieć nieco:-D
 
reklama
U nas to juz stały punkt dnia,czytanie bajeczki i oglądanie obrazków.Wieczorkiem przed kąpielą,jakos tak wyszło.Kuba śmiesznie też bierze książeczkę w łapki i mruczy jakby sam czytał.:tak::-D:tak::-DUlubiona ostatnio to Piotruś Pan,na ostatniej stronie jest dziewczynka z lalką,więc Kuba zawsze się do niej śmieje i próbuje "zdrapać" obrazek.
 
Gdybyście szukały książeczek obrazkowych to polecam takie:

Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro

Kupiłam ostatnio Milence dwie z tej serii (6,99zł w tesco :baffled:) i jestem zachwycona - sliczne kolorowe ilustracje, ładne wydanie. Na każdej stronie duży obrazek (fotografia plastelinowej postaci/przedmiotu) i mało tekstu - np. Na górze "kto lubi marchewkę?" pod tym narysowany królik i na dole podpis "królik".
A na końcu mały "test" na wiedzę ;-)

W sam raz na pierwsze książeczki dla maluszków które szybko się nudzą czytaniem :tak:
 
ja czytam codziennie. babcia ela zaopatruje nas w kolejne tomy zlotej kolekcji " naszej ksiegarni" m.in. mis uszatek, kubus puchatek, pippi, oraz alicja w krainie czarow:tak:

a najwiekszym hitem jest

wesołe bajki agnieszki frączek i inne bajki tej autorki. to wszystko sa rymowanki i ilustracje bardzo kolorowe:tak:
 
My na razie czytamy jedną i ta sama bajeczke ostatnio kupiłam w empiku "kotek Kizio" Kotek ma pszczący nosek nie ma duzo tekstu duże wyrazne postacie ( swinka, kogucik, myszka ) ja znam ja juz na pamięc a Zosiulka bardzo ja lubi i naciska nosek jak ja czytam
Ale bede musiała pomyslec o jakis nowych bajeczkach :tak:
 
Gdybyście szukały książeczek obrazkowych to polecam takie:

Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro

Kupiłam ostatnio Milence dwie z tej serii (6,99zł w tesco :baffled:) i jestem zachwycona - sliczne kolorowe ilustracje, ładne wydanie. Na każdej stronie duży obrazek (fotografia plastelinowej postaci/przedmiotu) i mało tekstu - np. Na górze "kto lubi marchewkę?" pod tym narysowany królik i na dole podpis "królik".
A na końcu mały "test" na wiedzę ;-)

W sam raz na pierwsze książeczki dla maluszków które szybko się nudzą czytaniem :tak:

tez mamy kilka książeczek tej serii właśnie - Hubek uwielbia je oglądać, zauważyłam że ma kilka takich które bardziej preferuje :-)
polecam te książeczki bo kartki są grube, ale dobrze wykonane i bezpieczne dla buziek dzieciaczków, bo wiadomo, że "czytają" jedząc ksiązeczkę:-D i nie trzeba sie martwic że książeczka się zniszczy - my mamy juz kilka miesiecy te ksiażeczki i nadal w takim samym stanie są mimo slinienia ich przez Hubka:-D
 
Odświeżam wątek :)
Jako że sama mam fioła na punkcie książek, to już zaczęłam kompletować biblioteczkę dla Milenki. Chciałabym, żeby miała te najważniejsze książki, które potem wspomina sie przez długie lata. Załuję, że po mnie nic nie pozostało, moja mama wszystkie książeczki po mnie dała moim kuzynom.
Mamy już:
- Mały Książę
- Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka
- Plastusiowy pamiętnik
- Wiersze Brzechwy
- Akadenia Pana Kleksa
- Dzieci z Bullerbyn
 
A myślę jeszcze o:
- Alicji w Krainie Czarów
- Muminkach
- Harrym Potterze
- Ani z Zielonego Wzgórza

CO JESZCZE DOPISAŁYBYŚCIE DO TEJ LISTY???
Jakies ważne/fajne książki które utkwiły w Waszej pamięci z dzieciństwa?
 
reklama
Ja osobiście "Ani z Zielonego Wzgórza" nigdy nie lubiłam :no:
Natomiast największe wrażenie na mnie jak miałam kilka lat (chyba z 8 czy 9) zrobiła książka "Dziewczynka spoza szyby". Nie wiem, czy słyszałyście o tej książce:
Książka "Dziewczynka spoza szyby" (Jadwiga Ruth-Charlewska)
A potem z lat nastoletnich to w pamięci mi utkwili Gombrowicz i Remarque, no, ale po taką literaturę to jeszcze długo nasze maluchy nie sięgną :sorry:
 
Do góry