reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co czytać naszym maluchom...

Taki fajny wątek , a ja go przegapiłam!!
Jak Julcia była maleństwem, takim 4 miesięcznym i więcej, pokazywałam jej literkę E, na tabliczkach na drzwiach: LEKARZ, SEKRETARIAT itp.
Potem wydrukowalismy samogłoski na kolorowych kartkach i przykleiliśmy do ściany. Potem pytana gdzie jest literka E odwracała wzork w jej kierunku, a potem pokazywała paluszkiem.

Mała miała książeczki od maleństwa, w łóżeczku, filmik jest na youtube,jak ma 4 miesiące i nogami przewraca kartki w książce :-) :-) :-)

Teraz czytanie to rytuał. Julcia:
-No pocitaj mi!
Najczęściej czytamy Tuwima, Brzechwę, ostatnio szał robi Wiercinosek, Wiercipiętek i Wierciłapka. Kiedyś teść przyniósł całe stosy gazet mamo to ja, czy coś, i w środku były własnie strony dla dzieci :-)
No i czytamy wieczorami. Rozkładam wszystkie trzy kartki z bajkami o Wiercirodzinie i pytam: tą, tą czy tą, a ona wybiera i mówi: .
To też sukces, bo dawniej jak pytałam: tą czy tą, odpowiadała tak :-D :-D :-D

Do posłuchania: Igła z nitką, w wykonaniu Julci i jej mamy, tylko nie mam jak załączyć tego. :-)

Pozdrowionka dla czytaczy!
Ja jestem czytacz nałogowy. Nie żyje bez książek.
 
reklama
Jestem tu nowa i próbuję się trochę odnaleźć :)
Bardzo dużo czytam mojemu maleństwu, staram się urozmaicać treści.
Sięgam czasem też do blogów - czasem można znaleźć naprawdę ciekawe historyjki.
A co sądzicie o bajkach służących do bajkoterapii? Czy któraś z Was czytała je swoim dzieciom?
 
pierwszy raz słyszę o czymś takim, jak one działają? mogę się jedynie domyślać. A co do pytania co czytać dzieciom, to pewnie czytacie swoim pociechom "Kubusia Puchatka"? to ma dobrą wiadomość, odkryłam, ze już za niecałe 2 tygodnie pojawi się nowa część tej książeczki, zupełnie oryginalna pt. "powrót do Stumilowego lasu":)
 
Ja ostatnio natknęłam się na książeczkę pt."Agnieszka Osiecka dzieciom". Wspaniałe opowiadanka, nie wiedziałam, ze pisała dla najmłodszych.
 
Tak tak tak, to dobry wątek.
Czytamy książkę "Podróż do Piaseczkowa". O Disneyątkach :)
Czytamy też "Przez różową szybkę" Ewy Szelburg-Zarębiny - najlepiej "o kurce złotopiórce i kogutku szałaputku" :):)
Myślę, że wraz z rozwojem naszych pociech watek też bezie się rozwiajał. :)
 
u nas jak Szymek się czymś zainteresuje to każdej kategorii ciągnie tylko jeden temat więc my ostatnio czytamy tylko encyklopedie o dinozaurach lub od świąt o smokach.-baję jak wytresować smoka znam już całkiem na pamięć i non stop zabawa smokami.

ale od czerwca jupi 2 część bajki AUTA więc już czuję zmianę tematu.
 
u nas na topie wciąz na okrągło Artur czarodziej | Daniel Joris : Wydawnictwo Siedmioróg

i ksiązeczki z serii Mądra mysz:
Madra_Mysz_Mam_strazaka_2877421.jpg
 
reklama
Do góry