reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co czytacie dzieciom?

A moj czyta:
Mark Twain Królewicz i żebrak
Opowiesci z Narni
Niekończąca sie opowieść
Przygody Nilsa Holdestena- albo jakos tak niewiem co to za nazwisko.
Teraz uparł sie na ksiazke pt Atramentowe serce. Jest w ksiegarniach zamowimy na urodzinki bedzie w sam raz.
Osobiscie tego krolewicza i zebrak to polecam bardzo fajna. Atramentowe serce tez, czytalam rezenzje- baśn dla dzieci o przenoszeniu sei w kraine wyobrazni itp. Przygody Nilsa H. o chlopcu ktory latal na wielkim ptaku jak łabędz czy jakos tak i mial wiele przygod.
 
reklama
Hej Dziewczyny, a co jest dla Was najważniejsze, kiedy wybieracie książkę dla dziecka? Sprawdzony autor, jakiś problem, ulubiony bohater?
 
ja osobiscie kieruje sie problematykom ksiązki wybierajac dzieciom cos do czytania, lubimy ksiazki z morałem :) natomiast moje dzieci czytaja same i wybieraja to co chca w bibliotece :) nie mam na to wpLywu wiekszego, chyba ze kupuje im...
 
Moi teraz przerabiają Opowieści z Narnii, całe 7 tomów. Wcześniej był Mikołajek, Koszmarny Karolek. Wszystkie czytaja już sami. Ja słucham tylko streszczeń. Ale wcześniej czytałam im co wieczór, wiec moze to przyniosło efekt.
 
Znajoma polonistka swoim dzieciom w okresie 1-5 czytała przeróżne baśnie. Z całego świata. Ponadto wierszyki, rymowanki. Zanim pojawiło się dziecko, przygotowywała dla niego całą biblioteczkę. Teraz królują poza typowymi bajkami dla dzieci, również atlasy dla dzieci.
 
moje dziecko (8l) czyta właśnie Karolcię. Przedtem czytała Dzieci z Bullerbyn. Staram się ją zachęcić do moich ulubionych książek z dzieciństwa.Sama dzieci z bullerbyn znam chyba na pamięć;) Poza tym czyta Klub Tiary-to jest seria o szkole dla księżniczek i serię i von Skalpelu-to takie wampiry dla dzieci,ale śmieszne.
Czyta bardzoo dużo i bardzo różne rzeczy.
 
Ostatnia edycja:
Co jakiś czas wracamy do Kubusia Puchatka i Chatki Puchatka. Niezastąpione są wiersze Brzechwy, Tuwima i Gałczyńskiego. Mała uwielbia także Mikołajka i Muminki. Ale czytamy też dużo innych książek, czasem same wymyślamy bajki :-)
 
reklama
Mikołajek jest świetny...
Moim Muminki nie przypadły do gustu niestety
Koszmarny Karolek najpierw był fajny, ale teraz nie jest...
W ostatnich miesiacach skupiamy sie głównie na lekturach szkolnych...
 
Do góry