reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co czytacie dzieciom?

Edysiek

odkrywca
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2008
Postów
6 109
Miasto
dolnyśląsk
Napiszcie co czytacie swoim pociechom, jakie książki lubią najbardziej.
Moja córka uwielbia opowieści o Martynce, jest to cała seria opowiadań o przygodach małej dziewczynki. Poza tym bardzo lubi baśnie, ale jakie dziecko ich nie lubi :-). Ja sama jestem molem książkowym i bardzo się cieszę, że moje dziecko też ma zamiłowanie do książek:happy2:. Czytamy codziennie chociaż po kilkanaście minut. Jednak mam nadzieję, że wkrótce sama nauczy się czytać ( jest na dobrej drodze), a wtedy siądziemy sobie razem i zagłębimy się w lekturze... ;-)
 
reklama
Moja Zuzie interesuja zdecydowania dluzsze hostorie,normalne ksiazki.JAk sama mowi,ma byc malo obrazkow,duzo textu;-). Przeczytalsymy juz razem Mikolajka,baardzo lubi opowiesci o Muminkach;przez jakis czas czytalam jej Perypetie Harrego POttera,bo sama chciala;zaczynaja ja interesowac takie ksiazki podchodzace pod encyklopedie,no i basnie oczywiscie.
Obecnie czytamy ksiazke pt,,PIaskowy Wilk" Asa Lind,jest swietna,sama nie moge sie doczekac kolejnego rozdzialu,Polecam.

Do samodzielnego czytania sie nei zabiera jeszcze.
 
a my właśnie czytamy "Przygody Misia Uszatka" . To na podstawie tych książek powstała znana dobranocka :tak:
 
My niedawno skoczylysmy czytac ksiazke Orłosia o ,,Przygodach Meli",ilustracje mi sie podobaly bardzo,tresc natomiast tak sobie.
A dzisiaj czytalysmy kolejna czesc opowiadan o muminkach.
 
Moj synek bardzo lubi jak jemu czytam,wiec moze to byc cokolwiek.
W przedszkolu dostal na Mikolajki ksiazeczke o tematyce swiatecznej i to jemu ostatnio czytala.A tak to lubi "Pan Hilary" ,"Ko rybolowca" i takie inne krotkie bajeczki najlepiej z rymami.Te dluzsze slucha tylko na poczatku a pozniej juz sie jemu nudza:tak:
 
NIe wiem od czego zaczac
Maks ostatnio swiruje na punkcie roznego rodzaju encyklopedii zaczynajac od sportu konczac na wynalazkach. Ostatnio czytamy ksiazki Grzegorza Kasdepke, polecam Maksik je lubi. CO on jeszcze lubi "czytac" hmmm wiersze Brzechwy, Tuwima.
On chyba wszystko lubi oprocz komiksow do ktorych jeszcze sie nie przekonal. :-)
 
Zuzia uwielbia "Martynkę" i bajki o księżniczkach, jak była młodsza to wiersze Brzechwy i Tuwima. Rodzicom Martynka już się znudziła i chętnie poczytaliby coś innego . :-)Polecam książkę " Przedszkolaki z ulicy Morelowej". Odradzam książki o przygodach Zuzi Zołzik - zawierają dużo słów i tekstów nie odpowiednich dla przedszkolaka. Czy ktoś czytał "Mikołajka", czy można go czytać 4 latkowi?
 
Ostatnia edycja:
Ulubione ksiązeczki Dominiki "Julek i Julka", "Zuźka D. Zołzik", "Baśnie Andersena", "Opowieści Misia Tulisia", "Martynka", "Pipi". Ostatnio mała przechodzi fascynację WINX, wiec czytamy ksiązeczki z ich przygodami.

Magda
 
reklama
hej, my z synem mamy za sobą serię "Na punkcie książek mam kota" z kolekcji "Dziecka", ostatnio przeczytaliśmy całą serię Pana Kleksa a teraz przerabiamy Kubusia Puchatka; poza tym lubimy wierszyki Brzechwy i Tuwima.niestety,teraz czytamy tylko przed snem, wcześniej znajdowaliśmy czas też w ciągu dnia. chętnie skorzystam z propozcyji jakieś lektury dla sześciolatka:)
 
Do góry