reklama

co czytacie na dobranoc ?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez emillink@, 7 Sierpień 2010.

1. emillink@

emillink@ Fanka BB :)

jak w temacie..napiszcie proszę :)
    u nas oczywiście seria :
    Martynka...-Wanda Chotomska.. oraz
    Pan Kuleczka -Wojciech Widłak
    Słodkich Snów- Nicola Baxter
    Kubuś Puchatek

2. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

moje dziecko jeszcze nie ma ulubionych, bo jest malutki ale czytam mu czasami:
    Baśnie Andersena, tysiąca i jednej nocy, Kubusia Puchatka. A pozatym opowiadam mu jakieś zmyślone przezmnie historyjki jak jestem zbyt zmęczona żeby czytać np. jak to królewna mamusia i królewicz tatuś się poznali, albo o przygody księcia Igusia i wiele wiele innych, czasem nawet na drugi dzień nie pamiętam co mu opowiadałam :-D

3. reklama
  4. Muminka

Muminka Podwojna mamusia

U nas bajka zawsze musi byc. A jak niechce mi sie czytac to chociasz kolysanka :) Ksiaszki zawsze rozne ma ich setki i dlatego co wieczor wybiera inna :)

5. luczynka

luczynka Mama Oliwci i Witusia :)

U nas tez ksiazka musi byc kazdego wieczoru. Oliwka bibliioteczke ma spora wiec codziennie jest inna ksiazka. Ale od kilku tygodni kroluje oczywiscie Martynka :) Czytamy tez duzo Franklina i Kubusiowych opowiesci oraz roznych basni. Teraz jestem na etapie poszukiwania czegos nowego, bo zaczynam sie nudzic przy wieczornym czytaniu :p

Chetnie skorzystam z Waszych podpowiedzi.

6. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

U nas Kubuś Puchatek, czasem baśnie Grimm lub Andersen, ale to bardziej z mojej inicjatywy;-), Młody bardzo lubi Misia Paddingtona, dostał ostatnio Opowieści Muminków i chociaż zawsze uważałam, że to raczej dla starszych dzieci, to bardzo mu się spodobało i też weszło do repertuaru.

7. kokusia31

kokusia31 mamusia dwóch łobuzic

My Kubusia już przerobiliśmy do tego Cliforda, Franlkina, Muminki, Koszmarnego Karolka. Teraz wróciliśmy do bajek z mojego i męża dzieciństwa

8. emillink@

emillink@ Fanka BB :)

polecam jeszcze dla chłopca bardziej "Na wszystko jest sposób" i "Opowiadnia Przedszkolaka" Renata Piątkowska ale dziewczynki także :)

9. pytia

pytia Fanka BB :)

U nas Opowiadania przedszkolaka i druga część Opowiadania z piaskownicy też robią furorę. Ale repertuar mamy zróżnicowany, od tradycyjnych, starych baśni z mojego dzieciństwa, przed legendy i podania, bajki z piosnkami, wierszyki dla dzieci, aż po "prawdziwe historie" z cyklu "Jakie miałaś przygody, jak byłaś mała". I oczywiście na koniec obowiązkowa kołysanka.

10. reklama
  11. ollka22

ollka22 MAMUSIA OLIWKI

U nas najlepsza jest martynka, franklin i mis uszatek.
    Czasem czytamy tez inne bajki:)

12. Jadran

Jadran Fanka BB :)

Witajcie!
    Moja córcia ma już ponad pięć lat i próbuje czytać sama.Ale szybko ją to nuży:)
    Teraz jest na etapie encyklopedii.Czytam encyklopedię dinozaurów,encyklopedię Kubusia- jestem na świecie- chyba tak się to nazywa i encyklopedię- Moje ciało.
    Lubi też,żeby poczytać jej gazetki,ulubiona to z przygodami Toma i Jerrego:)

Poleć forum