reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co czytacie na dobranoc ?

emillink@

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Wrzesień 2009
Postów
111
Miasto
Warszawa
jak w temacie..napiszcie proszę :)
u nas oczywiście seria :
Martynka...-Wanda Chotomska.. oraz
Pan Kuleczka -Wojciech Widłak
Słodkich Snów- Nicola Baxter
Kubuś Puchatek
 
reklama
moje dziecko jeszcze nie ma ulubionych, bo jest malutki ale czytam mu czasami:
Baśnie Andersena, tysiąca i jednej nocy, Kubusia Puchatka. A pozatym opowiadam mu jakieś zmyślone przezmnie historyjki jak jestem zbyt zmęczona żeby czytać np. jak to królewna mamusia i królewicz tatuś się poznali, albo o przygody księcia Igusia i wiele wiele innych, czasem nawet na drugi dzień nie pamiętam co mu opowiadałam :-D
 
U nas bajka zawsze musi byc. A jak niechce mi sie czytac to chociasz kolysanka :) Ksiaszki zawsze rozne ma ich setki i dlatego co wieczor wybiera inna :)
 
U nas tez ksiazka musi byc kazdego wieczoru. Oliwka bibliioteczke ma spora wiec codziennie jest inna ksiazka. Ale od kilku tygodni kroluje oczywiscie Martynka :) Czytamy tez duzo Franklina i Kubusiowych opowiesci oraz roznych basni. Teraz jestem na etapie poszukiwania czegos nowego, bo zaczynam sie nudzic przy wieczornym czytaniu :p

Chetnie skorzystam z Waszych podpowiedzi.
 
U nas Kubuś Puchatek, czasem baśnie Grimm lub Andersen, ale to bardziej z mojej inicjatywy;-), Młody bardzo lubi Misia Paddingtona, dostał ostatnio Opowieści Muminków i chociaż zawsze uważałam, że to raczej dla starszych dzieci, to bardzo mu się spodobało i też weszło do repertuaru.
 
polecam jeszcze dla chłopca bardziej "Na wszystko jest sposób" i "Opowiadnia Przedszkolaka" Renata Piątkowska ale dziewczynki także :)
 
U nas Opowiadania przedszkolaka i druga część Opowiadania z piaskownicy też robią furorę. Ale repertuar mamy zróżnicowany, od tradycyjnych, starych baśni z mojego dzieciństwa, przed legendy i podania, bajki z piosnkami, wierszyki dla dzieci, aż po "prawdziwe historie" z cyklu "Jakie miałaś przygody, jak byłaś mała". I oczywiście na koniec obowiązkowa kołysanka.
 
reklama
Witajcie!
Moja córcia ma już ponad pięć lat i próbuje czytać sama.Ale szybko ją to nuży:)
Teraz jest na etapie encyklopedii.Czytam encyklopedię dinozaurów,encyklopedię Kubusia- jestem na świecie- chyba tak się to nazywa i encyklopedię- Moje ciało.
Lubi też,żeby poczytać jej gazetki,ulubiona to z przygodami Toma i Jerrego:)
 
Do góry