reklama

co czytacie swoim maluchom?

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez sokalsia, 13 Wrzesień 2012.

1. sokalsia

sokalsia Zaciekawiona BB

Ja zaczęłam od krótkich wierszyków, ale ciekawa jestem co polecacie.

2. Terraa

Terraa Początkująca w BB

Ja czytam bajki z książeczek kupionych w supermarkecie

3. reklama
  4. aluśka :)

aluśka :) Listopadowa mama '07

Ja swoim dziewczynkom czytam wierszyki Juliana Tuwima (numerem jeden jest Lokomotywa), Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Ewy Szelburg- Zarembiny:tak:

5. asiulka271

asiulka271 Mama Maciusia i Emilka

U nas zaczęło się od krótkich książeczek,a teraz jesteśmy na topie żółwia franklina:)PolecaM

6. baka32

baka32 Zaciekawiona BB

Witam drogie Panie,
    jestem licencjonowana położną i prowadzę badania na temat efektywności edukacji przedporodowej. Jest to bardzo ważny temat, ale niestety bardzo rzadko poruszany przez personel medyczny i stosunkowo niewiele jest danych na ten temat. W związku z tym bardzo proszę o pomoc i wypełnianie ankiet, ponieważ bardzo możliwe ze zdobyte dane pomogą dokonać bardzo ważnych zmian i ukazać braki w edukacji przedporodowej.

Ankieta - Ocena efektywności edukacji przedporodowej

7. nati2116

nati2116 Szczęśliwa mamusia:)

My zaczeliśmy czytac bajki od miesiąca,dostał maluszek na chrzciny bajki z Empiku jakieś takie w dużej książce:-)tak jest 365 bajek na dobranoc.Bardzo fajne:)Polecam

8. Sroka12

Sroka12 Zaciekawiona BB

Dziewczyny a czytałyście swoim dzieciom jak były jeszcze w brzuszku? Słyszałam, że takie mówienie do dziecka czasie ciąży je rozwija.

9. BabyGiftShop_pl

BabyGiftShop_pl Zaciekawiona BB

Znajoma czytała, chodziła również na koncerty dla mam z brzuszkiem, organizowane przez filharmonię. Maleństwo dopiero niedawno się urodziło, trudno więc zaobserwować jakiekolwiek efekty. Obecnie czyta dziecku wierszyki, krótkie bajki rymowane. Jak dziecko podrośnie, to będzie zapewne Andersen, bracia Grimm, La Fontaine.

10. reklama
  11. anka87a

anka87a Fanka BB :)

Podobno niemowlaki najbardziej lubią rymowane wierszyki. Mój Ksawery pokazuje cudownie swój bezzębny uśmiech, jak mu czytam wierszyki Brzechwy :) Dzieci uwielbiają rymowanki (w jakimś poradniku przeczytałam), ja czytam praktycznie od samych narodzin... Polecam czytanie zmieniając głos. :)

12. han-

han- Zaciekawiona BB

chyba zawsze sprawdzą się rymowane wierszyki. A dla trochę starszych dzieci mogę polecić książeczki Mamoko, bardzo fajne

Poleć forum