reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co dalej po ciąży pozamacicznej

Kaktus90644

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Listopad 2020
Postów
32
Witajcie :) pytanie do dziewczyn które przeszły ciąże pozamaciczną... jakie były u was dalsze działania? Jakie badania wam zlecono? Czy udało wam się zajść w ciąże naturalnie?
 
reklama
To ja się przyłączę... Jestem prawie 3 miesiące po leczeniu ciąży pozamacicznej metotreksatem. Pytałam w szpitalu, pytałam mojego ginekologa, ale nikt nie zasugerował żadnych badań. Jak już się z tym wszystkim oswoiłam psychicznie, to zaczęłam drążyć temat. Teraz jestem w trakcie ogarniania tarczycy, we wtorek wizyta u innego gina - zobaczymy, co on powie.
Chcielibyśmy zacząć starania w lipcu, pół roku po cp, ale zobaczymy, co lekarze powiedzą. Na razie niestety cykl mi się jeszcze nie unormował :( Dzisiaj 43 dc i nic.
 
Hej. Jestem po ciąży pozamacicznej zakończonej laparoskopia, jajowod ocalał i został udrożniony. Po 2 miesiącach lekarz pozwolił się starać o dziecko ale ja się strasznie bałam powtórki dlatego zasugerował badanie drożności jajowodów .Na badanie musiałam czekać 6 miesięcy od cp aby była 100% pewność, ze wszystko ładnie się zagoiło, cykl po badaniu udało mi się zajść w ciąże :)
 
Hej. Jestem po ciąży pozamacicznej zakończonej laparoskopia, jajowod ocalał i został udrożniony. Po 2 miesiącach lekarz pozwolił się starać o dziecko ale ja się strasznie bałam powtórki dlatego zasugerował badanie drożności jajowodów .Na badanie musiałam czekać 6 miesięcy od cp aby była 100% pewność, ze wszystko ładnie się zagoiło, cykl po badaniu udało mi się zajść w ciąże :)
Już 2 miesiące po lekarz pozwolił? 😱 Mój to straszny panikarz, powiedział, że najlepiej rok odczekać, bo młoda jestem i nie ma sensu się spieszyć. W szpitalu mówili, że pół roku i wolę się trzymać tej wersji
 
Już 2 miesiące po lekarz pozwolił? 😱 Mój to straszny panikarz, powiedział, że najlepiej rok odczekać, bo młoda jestem i nie ma sensu się spieszyć. W szpitalu mówili, że pół roku i wolę się trzymać tej wersji
Tak :) tylko to tez zawsze zależy od przypadku, w jaki sposób ciaza się zakończyła :) tak jak mówiłam my czekaliśmy pół roku żeby upewnić się ze wszystko jest ok :)
 
Widzę, ze co lekarz to opinia... Cp miałam usuniętą laparoskopowo. Jajowód, w której się umiejscowiła pozostawiono. Poszłam to kliniki leczenie niepłodności i miesiąc po zabiegu zrobiono sono HSG. Oba jajowody były były idealnie drożne. Dostałam zielone światło na starania w tym samym cyklu, czyli miesiąc po cp. Dali mi zastrzyk Ovitrelle + utrogestan dopochwowo po 3 tabletki od 16 do 25 dc.
 
Do góry