reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co do czyszczenia uszek rocznego dziecka?

ewo_lucja

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2016
Postów
22
Hej, czego używacie do czyszczenia uszek swoich młodych? :) Trochę się boję używać patyczków, bo jak dzidzia się wierci, to boję się, że jej uszkodzę coś w środku...
 
reklama
Są specjalne patyczki dla niemowlaków z ogranicznikami. Nie ma ocji aby wepchnąć głęboko do uszka. Dostępne chyba w każdym supermarkecie już. O dziecięcych sklepach i rossmanie nie wspominając:)
 
Na początek wystarczy wycierać zwilzona pieluchą tetrową. Ja głupia używałam patyczkow. Dziecko ma ok. 2 lat i psiukam po jednej kropli do ucha Voskolix. co kilka dni.
 
Te patyczki są takie sobie, bo jak je zwilżysz to od razy klapcieją i działają jak te zwykłe... Też używam tetry, ale to upierdliwe trochę i mało skuteczne, bo tam syfek trochę głębiej siedzi... i jak te krople? Działają, dzidzi się nie burzy? :D
 
Absolutnie odradzam używania patyczków.
Ja, po wizycie u laryngologa z 5-tygodniowym Maluszkiem, używam tylko preparatu vaxol, ale są też inne o podobnym działaniu. To najbezpieczniejsze rozwiązanie bo wystarczy jedna aplikacja do uszka na kilka dni i wszystko na bieżąco się usuwa.
 
Absolutnie odradzam używania patyczków.
Ja, po wizycie u laryngologa z 5-tygodniowym Maluszkiem, używam tylko preparatu vaxol, ale są też inne o podobnym działaniu. To najbezpieczniejsze rozwiązanie bo wystarczy jedna aplikacja do uszka na kilka dni i wszystko na bieżąco się usuwa.
No właśnie ja też nie jestem przekonana do patyczków..
 
reklama
Ok.18 zł kosztuje i starcza na bardzo długo. Żałuję że patyczkow używałam z tym jest i bezpieczniej i wygodniej.
 
Do góry