reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co do szpitala

Dołączył(a)
25 Marzec 2010
Postów
8
Witajcie. Jestem od niedawna na tym forum i szczerze mówiąc nie bardzo jeszcze się orjentuję jak się tu poruszać. Jestem na w 30 tyg. ciąży i powoli zaczynam szukać szpitala w którym bym miała rodzić. po waszych wpisach jestem raczej za 2 na Kapach. Prosze powiedzcie mi co brałyście lub zamierzacie wziąć ze sobą do szpitala. Bo na innych forach piszą chyba bzdury ze aż tyle jest potrzebnych rzeczy. wydfaje mi się że 4 koszule nocne to lekka przesada. Pozdrawiam
 
reklama
Witaj!! Wszystko zależy w jakim szpitalu chcesz rodzić. Ja osobiście rodziłam w MSWiA. Zabrałam dla siebie 2 koszule nocne przystosowane do karmienia maluszka, dwa ręczniki (jeden koniecznie ciemny), szlafrok, skarpetki dwie pary, kosmetyki (żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej, pastę do zębów i szczoteczkę, szampon, gąbkę, ), laczki pod prysznic i jedne do chodzenia, grzebień, balsam do ust, chusteczki higieniczne, wodę niegazowaną do picia. Dla maleństwa brałam tylko chusteczki nawilżające. W MSWiA gwarntują podkłady po porodowe i podpaski ( w pozostałych szpitalach musisz chyba mieć swoje) a także ubranka dla maluszka i kosmetyki do pielęgnacji. :-) Z tego co wiem musisz zabrać na pewno pampersy. Niektóre szpitale życzą sobie, żeby mieć wszystkie kosmetyki dla maluszka. Radzę Ci żebyś wzięła ze sobą te najpotrzebniejsze rzeczy a w razie potrzeby ktoś Ci do szpitala doniesie. Ja też tak robiłam bo do końca nie wiedziałąm co mi będzie potrzebne. Aha, kup sobie w aptece Tantum Rosa (wystarczy jedna lub dwie saszetki) do podmywania się po porodzie. Przyda się w domku.
Jak będę mogła w czymś pomóc do pisz. Odpowiem. Pozdrawiam
 
z tego co zdążyłam się zorientować to w 2 mama musi mieć tylko rzeczy dla siebie a dla maluszka jedynie ciuszki na przebranie do wyjścia bo szpital ma swoje żeby się nie mieszały z tymi co mamy przynoszą dla brzdący. ewentualnie można jeszcze zabrać swój laktator, kilka pieluszek tetrowych i chusteczki dla malucha do wycierania pupy. zresztą pod koniec miesiąca idę odwiedzić oddział i wypytam położne o wszystkie szczegóły.
 
Do góry