reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jedzą Wasze roczne dzieci?

NikaMD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
2 248
Miasto
Warszawa
Witam,

Mój Michaś w niedzielę skończył roczek, jest dzieckiem z którym nie ma problemów z jedzeniem, tzn lubi jeść, szybko rosnie i ma coraz wiekszy apetyt.
Pije coraz mniej mleczka, tzn tylko dwa razy na dobę (czasem 3 -jak budzi sie w nocy), zastanawiam się co mu dawac do jedzenia żeby urozmaicić jego dietę?

W tej chwili dzień Michasia wyglada tak:
7:00-pubudka wypija 150 mleka (Nutramigen)
9:30-zjada małą kromke chlebka z parówka cielęcą lub szynką gotowaną
10:00-11:00-śpi
11:30-zjada deserek pół słoiczka
12:00-13:30-spacer
13:45-obiadek cały ten większy słoiczek z gerbera zjada
14:00-16:00 śpi
16:00 czasem zjada o tej porze danonka
18:00-podjada trochę naszego obiadu (ziemniaczki, trochę zupki, rosołku, marchewki, w zależności od tego co jest),czasami robie mu kanapkę jeśli nasz obiad jest taki, że on nie powinien tego jeść, bo o tej porze jest głodny jak wilk
20:00-wypija 240 mleka i idzie spać
3:00-czasem, ale coraz rzadziej już budzi się koło 3 w nocy i jesli nie wypije 150 mleka nie zaśnie
W miedzy czasie pije sporo herbatki i soczków


Mój Michaś nie toleruje żadnych kaszek, pije tylko mleczko i ciągle ma wilczy apetyt, rośnie jak na drożdżach, jak widzi ze ktos coś je to i on chce jeść, a wydaje mi się że je sporo...
Jak to jest u Was, co dajecie do jedzenia Waszym około rocznym maluchom?
 
reklama
oooo chętnie odświeżę ten już stary wątek...
Moja córeczka teraz kończy roczek i też mam dylemat jedzeniowy.
Głównie tyczy się mleczka. Posiłki mleczne ma 3 dziennie i nie wiem czy to nie za często.
Zreszta napisze jadlospis:

8:00 - 250ml mleka z kaszką ryżową (podaję butelką, konsystencja półrzadka)
9:00 - 10:00 - kanapka z masłkiem i wędliną lub serem żółtym
12:00 - 250 ml mleka ze smakową kaszką owocową (podaję butelką, konsystencja półrzadka)
później mamy drzemkę....
15:00 - obiadek (np. ziemniaki, marchewka, pietrucha, seler, mięsko z królika - zmiksowane)
16:00 - 17:00 - serek danio lub biszkopt, albo chlebek chrupki
18:00 - owoce (banan, jabłko, ewentualnie słoiczek jakiś)
kąpiel i kolacja
20:00 - kaszka na mleku na gęsto (podawana łyżeczką) ok. 200ml

W ciągu dnia pije herbatki hipp lub sok...dużo tego.... ok. 5 butelek po 200ml

Bardzo chętnie je sama pokarmy w kawałkach (np kanapeczkę, lub banana sama ugryza)

Napiszcie jak to jest u Was
 
Oliś ma juz rok i je prawie to o my...oprocz gleboko smazonych i mocno przyprawionych potraw.Ale staram sie tak gotowac zeby i on mogl korzystac....np zupe mu odlewam zanim dodam nam smietane i mocno przyprawie a jak smaze cos to mu poprostu gotuje to an pazre albo dusze...chocia zosttanio jald palcki ziemniaczane smazone bez tluszczu na patelni teflonowe- w przepisach dla dzieic sa po roku
Odkad skonczyl 9 miesiecy to u nic mu nie miksuje,je pieknei sam kawaleczki W koncu ma 6 zebow a jak nie mial tot ez sobie swietnie radzi i nigdy mi sie nie zakrztusil


8, 9 150ml Nutramigenu z kaszą
10, 11 jajecznica lub jajo lub kanapka
13, 14 zupa 250 ml
16, 17 drugie danie
ok19 podwieczorek:budyn, kisiel kasza manna z owocami-to wszystko na Nutramigenie
21, 21:30 mleczko 150 ml z kasza

Zupy i drugie dnaiaej nasze......np ryba z warzywami na pazre, nalesniki, pulpeciki, ziemniackzi pieczone, pieorgi, kopytka itp itd
W między czasie zjada owoce, przynjamniej 2 rodzaje dziennie:banan, jablko, kiwi, gruszka, winogron, mandarynka, nana swiezy, melon, mango.Chrupaczki z Bobovity-ale to 2,3 razy w tygodniu po jednym lub Flipsy, paluszki czasem, owce suszone:morele, sliwki, zurawine to uwielbia
Pije ok 150 ml soku i wode uczw go pić

Teraz bedziemy wprowadzac nabiał...ostanio zjadl leniwe z serem bialym i na razie od tygodnia jest oki:tak::tak:

NikaMd skąpe macie te menu
 
Ostatnia edycja:
A słoiki to daję jak gdzies ide albo gdzies jedziemy-zupke ,bo owoc zabieram ze soba..........moj poluje owocmai ze slikow bo on papek nie znosi..............zreszt roczne dziekco ma zęby wiec moze sobie zjesc spokojnie owoce zebami-po to je ma
 
niestety mój synek wiecznie grymasi przy jedzeniu. nie miałam pokarmu niestety wiec od malenkiego karmiłam go mlekiem modyfikowanym. owocami rzuca, nie chce jesc ryb, mało co mu smakuje. dlatego pani doktor zaleciła mi Bobik DHA. dzieki temu uzupelniam niedobór kwasow omega 3 i witaminy D3. Aż wam zazdroszcze, że wasze dzieci ladnie jedza a ja mam niejadka. :(
 
drobinka na niejadka mogę poradzić jedno - nie namawiaj go do jedzenia. Wciskanie jedzenia na siłę, ganianie po domu z łyżeczką, itp, najczęściej przynosi odwrotny skutek.
Mam w rodzinie kilku niejadków, dobre rezultaty przynosi jedzenie przy dziecku. Siadacie razem przy stole (lub w miejscu gdzie zazwyczaj jecie) i pałaszujesz z talerza jedzenie, delektując się przy tym i pokazując jakie jest dobre, jednak w sposób dla siebie, a nie by pokazać dziecku (by nie zwęszył podstępu) :) Większość dzieci w takim momencie chce zjeść to co rodzic.
Wiele dzieci nie chce jeść, bo jedzenie wydaje się im nieatrakcyjne. Jest niekolorowe lub w niefajnej formie.
 
bardzo dziekuje za rady :) musze je sprawdzic i ciekawe czy podziała. Nie wiedziałam, że można zachecic dziecko ciekawie podajac. moze faktycznie zacznie lepiej jesc jak mu fantazyjnie je przygotuje na talerzu :) a jeszcze sie zapytam czy to prawda, że witamine D najlepiej podawać do 18 roku życia?
 
Tak witamine najlepiej podawać do 18 roku życia. Na razie pewnie bobik d bedziesz podawać do 3 lat? swojemu dziecku podaje i ze zdrowiem nie mam problemu.
 
reklama
Do góry