reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jemy, pijemy, gotujemy :)

asia_muffinkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Maj 2016
Postów
31
Jako że jestem muffinką zaczynam o jedzeniu :-D
Może miło będzie przy tych mdłościach podzielić się pomysłami co zjeść i co robić. A może któraś z nas zrobi pyszny obiad dla rodziny i będzie się chciała podzielić przepisem. Tam sobie myślę, że idzie lato, upały i coś będzie trzeba wymyślać pysznego i letniego: lemioniady, soki, jakieś lekkie dania dla nas ;)
A tymczasem chciałam Was zapytać co pijecie? Ja czarnej herbaty nie piję od dawna, pijałam dużo ziół, ale teraz jak czytam to jakoś nic za bardzo nie można. Kupiłam dziś rumianek, melisę już piję od tygodnia i nawet miło ;) Chyba można też nagietek i trochę pokrzywy...Ja w lato robię pyszną lemoniadę cytrynowo-lawendową muszę doczytać czy można pić lawendę.
ps. muffinki też trzeba będzie upiec...może z truskawkami mmmm :p
 
reklama
Ja obecnie pije wodę, herbatę miętowa, inkę czasami i duzo soku pomarańczowego z miąższem, z uwagi na silna ochotę na cos kwaśnego [emoji23] z domowych pyszności koktajle z bananów i truskawek, z baba i kiwi to moje ulubione [emoji5]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja pije herbatę malinowa litrami od kilku dni i czasem miodem ją słodze.kawa kompletnie mi nie podchodzi wiec czymś ją musiałam zastąpić.
Nie moge się doczekać truskawek i ciast z galeretka:)
 
Kilka ziół na wdęcia, bo mnie też prześladują okrutnie od rana do wieczora :errr:

Zioła w ciąży: rumianek
Dobroczynnie wpływa na układ trawienny, łagodzi dolegliwości przy wzdęciach, nieżycie żołądka i jelit, ma także działanie uspokajające i lekko nasenne. W mieszance z imbirem pomaga przy porannych mdłościach. Stosowany zewnętrznie działa przeciwzapalnie i odkażająco, można nim przemywać oczy, płukać jamę ustną przy zapaleniu dziąseł oraz gardło, gdy dokucza angina. Kąpiel z dodatkiem naparu z rumianku łagodzi częste w ciąży obrzmienie nóg.

Zioła w ciąży: majeranek

Napar z majeranku (1 łyżeczka na szklankę wrzątku) łagodzi ciążowe nudności. Jeśli nie lubisz pić ziół, możesz po prostu z jadać płaską łyżeczkę majeranku.

Zioła w ciąży: lawenda lekarska
Bez względu na to, w jakiej formie jest stosowana, zawsze działa relaksująco. Warto nie tylko wdychać jej niepowtarzalny zapach (np. w postaci olejku aromaterapeutycznego), ale również pić napar z lawendy: łyżkę kwiatów lawendy lekarskiej zalej szklanką wrzącej wody, przykryj, a po 10 minutach wymieszaj, przecedź i wypij. Napar doskonale uspokaja i usypia, a także zapobiega wzdęciom.
 
U mnie zmiany nastąpiły takie, ze na codzień nie jem wędliny jakos nie przepadam najlepiej smakuje mi ser żółtym i pomidor a od kilku dni wcinam kanapi z szybka kilka razy dziennie i to jedyny posiłek po którym nie jest mi niedobrze [emoji15]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
u mnie niestety ze zmian jedzeniowych odpadla calkowicie kawa. nie tylko dlatego ze nie mozna w ciazy (bo jedna filizanka nie zaszkodzi) ale bo po prostu mnie odrzuca.. jest to tym trudniejsze ze bez kawy jestem jeszcze bardziej do niczego ; )
Moze niedlugo mi przejdzie I chociaz jedna mala kawke z mlekiem bede mogla przyjac.. ; )
A oprocz tego to odkad jestem w tej ciazy to mam ogromna ochote na dobre, polskie zupy. wiec tak juz ugotowalam barszcz bialy, czerowny, leczo, rosol ;)
 
reklama
A ja nie moge jesc w ogóle mięsa,wędlin i dziwne bo rosołu tez nie mogę.od kawy również mnie odpycha.Do picia wchdzi tylko muszynianką woda z cytryna i sok pomaraczanczowy
 
Do góry