reklama

Co jeść karmiąć piersią?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez andzelika87, 27 Styczeń 2015.

1. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Witam. Mam pytanie macie jakieś przepisy dla karmiących mam? co jeść, by mieć siłę? czy jeść to co jadło się w ciąży?

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Wszystko. Ewentualne ryzykowne produkty/potrawy wprowadzać stopniowo i obserwować reakcję dziecka.

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

powiem szczerze, że tyle się na czytałam artykułów, że to uczula, to szkodzi itd. że po prawdzie mówiąc praktycznie nie jem. Ewentualna kanapkę, jakiś ryż itd:/ i to mnie cholernie męczy.

5. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

A w szpitalu też nie jadłaś? U mnie głównie zupy wszelakie, ziemniaczki/kasza/ryż plus pieczone mięsko/sos/gotowane pulpety itd, jaglanka z owocami/wiórkami kokosowymi/suszonymi owocami/warzywami. Warzywa różne, nie jadłam póki co kapusty, selera, grochu itp wzdymających no i smażone źle na małego działało.

6. happybeti

happybeti show must go on...

Czyli "dobrze zaczęłaś " ;-). A teraz po kolei dodawaj różne inne produkty i obserwuj małego, czy coś się dzieje- ze skórą, z brzuszkiem, kupkami.
    Generalnie powinno jeść się wszystko. I eliminować tylko to, co szkodzi dziecku. Ty jesteś w tej komfortowej sytuacji, że, jak potem będziesz robiła, wprowadzając nowe rzeczy do jedzenia dziecku, możesz sama na sobie "przetestować", co małemu służy, a co np uczula czy powoduje niestrawność.
    Nie zamartwiaj się tak.
    Twoja dieta MUSI być zrównoważona, urozmaicona i w miarę możliwości, "pełna"- z czegoś przecież ten pokarm musisz mieć . Dziecko sobie poradzi , Twój organizm wytworzy jak najlepszy pokarm. Ale Ty...to Tobie to "odbierze". Więc dbaj o białko, wapń i witaminy w diecie, a wszystko będzie dobrze.
    (Wykarmiłam trójkę ;-)).

7. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Zasadniczo po porodzie warto zrezygnować z potraw wzdymających i ostrych, ale nie zmieniać radykalnie diety, ponieważ potem może się okazać, że dziecko ma nietolerancję na każdą rzecz, którą wprowadzisz do swojej diety. Tu podpowiedzi: Co może jeść mama karmiąca piersią? I w razie czego łatwiej jest rezygnować z pojedyńczych produktów , niz odstawić wszystko na hip hip hurra. Ja odstawiłam wsio, co mogło uczulać, a okazało się, ze moje dziecko fest uczulały buraki, które w ogóle nie przyszły mi do głowy i przez 3 miesiące jechałam na ryżu, barszczu i piersi z kurczaka a było coraz gorzej:(

8. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

Poleć forum