reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co już umiem...czyli postępy rozwojowe i zachowanie Naszych Maluszków ;-)

-odpowiada usmiechem na usmiech
-zaczepia (mowi po swojemu i patrzy na mnie)
-wkłada i wyciaga smoczka (tj. pisaly dziewczyny)
-interesuje sie zabawkami, łapie je, gryzie itd a te dziwieczace ciagle puka (przez długi czas zabawki miała głeboko gdzies:p)
-pcha sie do siadu, jak ja złapie za obie raczki to juz nogi do głóry wyciaga tj bym miaal ja podosic do siadania
 
reklama
Tak sobie siedze u mamy na brzuszku :-) (kolana mam podkulone wiec jego dolna czesc pupy jest o moje uda uparta, cale plecki nie sa wiec silacz sam sie utrzymuje)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 76
  • image.jpg
    image.jpg
    24,9 KB · Wyświetleń: 78
Ostatnia edycja:
łysa- oj tak rosnie Ci kochana przyszły prezesik :-D
Maxwell- hehehehe:-Dale sie usmialam twoja Martusia jest przeurocza!!

Na dzien dzisiejszy Alan potrafi-

-sporadycznie przekrecic sie z brzuszka na plecki
- odpowiada szzzzzczerym uśmiechem
-potrafi włożyc i wyjac smoczka
- głosno piszczy jak ujrzy mamusie
- podnosi głowke jak lezy na wznak.
- trzyma ladnie gryzaczka i przekłada z raczki do raczki
- podnosi pupe jak mu zdejmuje pieluszke lub rajstopki:tak:
 
No to u nas jest na razie tak:
- wyjmuje smoczka i włada spowrotem
- odpowiada uśmiechem na uśmiech i zdarza się jej zaśmiać na głos
- próbuje naśladować inne dźwięki (brat ma psiaka małego i jak on szczeka to Kala się przygląda i usiłuje też "szczeknąć"- fajnie to brzmi)
- wodzi wzrokiem za mną jak poruszam się po pokoju i piszczy jak wychodzę
- trzyma grzechotkę, ale jeszcze uderza się w główkę ;) za to ostatnio przełożyła z ręki do ręki :)
- jak widzi moje kciuki i je złapie to podciąga bardzo mocno głowę do siadu i jak chce na ręce to przygina ją do klatki piersiowej
- jak ubieram spodnie/ półśpiochy itp to robi mostek, jakby wiedziała, że mi łatwiej założyć :)
- jak leży na brzuszku to długo i ładnie trzyma główkę :)
- no i uwielbia palce zaplatać i "badać" rączką wnętrze swojej buzi ;p

Martusia jest the best !! :)
A Ben - oj siłacz słodki :)
 
- interesuje się zabawkami i wszystkim wkoło
- przekłada już całkiem świadomie zabawki z jednej rączki do drugiej
- wodzi wzrokiem za osobami chodzącymi po pokoju
- zaczepia, nawołuje nas
- zaczyna wyciągać w górę rączki, jak chce, żeby go podnieść (na razie zdarzyło się kilka razy)
- próbuje sam siadać,unosi główkę w leżeniu
- robi kołyskę leżąc na brzuchu i bardzo go to bawi! unosi nóżki i rączki i się buja :)
- naśladuje dźwięki
- położony na brzuszku, potrafi się przekulać na plecy
- wyciąga i wkłada smoczka do buzi
 
reklama
Krzyś kula się już w każdą stronę. Potrafi już z każdej pozycji obrócić się,żeby było mu wygodniej.

ssa ksiuka

memla całą pięść

jak go podrzucam to potem przy próbie odłożenia go zapiera się girami jakby chciał stać:baffled: i muszę go za girki trzymać żeby go położyć

kładę go w nocy normalnie do łóżeczka na noc,a ranem leży w poprzeg,albo odwrotnie...
 
Do góry