reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co już umiem...czyli postępy rozwojowe i zachowanie Naszych Maluszków ;-)

Moje małe Koko:
-potrafi chodzić bez wywrotek, ale to już od dawna
- biega między zabawkami, ładnie omija przeszkody
-potrafi naśladować pieska(łał, łał), jadący samochód (brrrrr)
- pokazuje jaka duża urośnie
- jak wycieli u nas drzewo i zapytam jej jak drzewko zrobiło bam, to wyciąga rękę do góry i woła baaam
-mama, tata, baba i dziadzia są na porządku dziennym
-na mojego starszego brata mówi titi (brat ma ksywę tita)
- jak widzi, że siedze przed kompem, to biegnie i woła kaka kaka tzn chce zeby puścić kaczuszki z mini mini
- je sama kaszkę, pokrojoną parówkę, jabłuszko, banana
-układa wieże z klocków
-bije sobie brawo jak zrobi cos sama
-zapytana gdzie sa ptaszki, biegnie do okna i pokazuje na karmnik
-mój tata jest kierowcą tira i jak pytam niunie co robi dziadzio, to mówi dziadzia brrrr
- ma taką swoją zmiotkę z szufelko typową dla dzieci i jak ja sprzatam, to ona ze mną swoim sprzętem
-uwielbia wkładać zabawki do pralki
-pokazuje gdzie robi kupkę i siku, wskazuje wtedy pampersa
- uwielbia mieszac w miskach, garnkach
itd
 
reklama
z najnowszych umiejętności, orócz chodzenia oczywiście:
- Kuba sygnalizuje, że chce siku (!!), oczywiście toczaca się matka rzadko kiedy zdąży go rozebrać i posadzić na kibelek, ale jestem mega zadowolona, Kubin podchodzi do drzwi łazienki i pokazuje paluszkiem, że chce wejść (ewentualnie stuka w deskę, jak drzwi łazienki są otwarte) i łapie się za pampka w kroku :) na kupę woła "e-e" albo "pa" lub "upa", więc rozróżniam, na co synek ma ochotę haha.
- jak puści bąka, to wciąga noskiem powietrze, krzywi się, śmieje i mówi "puuuuuu", co oznacza "fu" :) tak samo, jak zrobi kupę. Śmiechu przy tym mamy masę.
- bardzo ładnie pokazuje ile ma latek, jaki duży urośnie, gdzie jest oko, buzia, ucho i nosek.
- potrafi się wysmarkać nosek do chusteczki! bez chusteczki też, wtedy gluty są dosłownie wszędzie, ale przychodzi i pokazuje, żeby mu je powycierać.
- jak ma brudne rączki to przychodzi i pokazuje, że chce je umyć.
- sam myje sobie buzię, zabki i brzuszek, próbuje myć sam włoski, jak doriwe patyczka higienicznego, to wszystkim pluszakom czyści uszka.
- karmi nas łyżeczką, jak jakąś dorwie, sam woli jeść paluszkami. oczywiście karmi łyżeczką również wszelkie zabawki wydając przy tym rozkoszne odgłosy ;)
- pokazuje gdzie mamusia ma dzidzi, podnosi mi nawet przy tym koszulkę.
 
No to pora i na nas aby cos napisac:))Z mowy co potrafi Zuza mowic: mama, tata, dziadzia, baba,ciocia, Popek(Piotrek),Bapek(Bartek),malpa,lew, podciaga wszystkim koszulki i wola pepek, pokazuje tak fajnie rozklada raczki i mowi nie ma, pyta co to?, jak zrobi kupke wola mama fe, a jak pusci baczka to mowi prut prut ale najslodziej to mowi czapcia(czapka), jak chce jechac to podchodzi do A i wola tata brum brum a jak jej sie pyta gdzie chce jechac to mowi baby dziadzia, potrafi upomnac sie u prababci o to by jej dala kase i wola tak dlugo az jej prababcia nie da haha a jak dostanie 10 zl to odrazu daje mi a jak 50 lub wiecej to trzyma sama (materialistka mala haha), wola na buty bupy, pipa na pilke , dzieci, dzidzia,wola piciu, mniam mniam i jeszcze tak slodko cucy lub cycus jak chce cycusia:))czasami pozwalam jej jak mamy wiecej czasu samej jesc ladnei juz to jej wychodzi:))chodzimy i brykamy juz ladnieostatnio jak wychodzilismy od lekarza i jak ja mowilam dowidzenia to ona sma z siebie do niego papaladnie myje sama zabkipokazuje w ksiazeczkach kotki, pieski , zabki i kaczuszki(te zwierzatka bardzo lubi) na lodowke pokazuje ze tam jest lew (z danonka ), nasladuje ladnie kotka miau miau, pieska chal chal, myszke pi pi i malpeke tak smiesznie robijeszcze wola na Filipka niania a na Grzesia- esio i wola gangam zeby jej wlaczyc jak pytam gdzie ja boli to pokazuje na zabkijedynie co nie chce robic to siadac na nocnik wiec jej nie zmuszam:pP
 
reklama
Do góry