reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co już umiem - mamy dzielą się swoimi radościami

Repertuar Natalki:
- tata
-tatuś
-aga- tak mowi na mnie:-(
-mama- tak mowi na mnie jak cos sie stanie:zawstydzona/y:
-baba
-dziadzia
- chodz tu
-daj
-am
-kurka
-dada
-ide
-siedz
-adi- moj brat
-adata- agata moja siostra
-kasia- ciocia nati
-andzej- andrzej wujek
-dzidzia
-auto
i wiele innych dziwnych słow ale nie ma niestety opcji dublingu:-)
 
reklama
Sewek jakos zaprzestal...
mama juz nie powie... a zamiast mama mowi baba albo papa... :-(
a na auto jak mowil kiedys brummmm to teraz mowi bi :sorry2::dry:
a mowi sie do niego caly czas...
nie mowie ze wogole nic nie mowi bo mowi po swojemu ale chyba mniej niz kiedys :baffled:
 
To ja tak miałam z Oliwierkiem na jakis czas mu sie po porostu odechciało lenia złapał i tyle:-) A Amadeuszek? w zasadzie nie ma wyrazu którego by nie powtórzył to tak szalenie miła odmiana po starszym bracie :-D a ostatnio upodobał sobie gutia co znaczy głupia jak coś mu ktoś zabroni rzuci guuutiaaaaaaaa i zadowolony z siebie :-p a jak mu cos nie wyjdzie np potknie się rzuci kude co znaczy kurde.
 
witam wszystkich
mój synuś Wojtek stara się naśladować nas, czyli mnie i męża niemalże we wszystkim, ostatnio nawet przynosi swojego ulubionego misia przytulankę i udaje, że zmienia mu pieluchę tak jak mama robi to młodszej siostrze:tak:
Co prawda nie za bardzo radzi sobie z założeniem pieluchy, ale namiętnie wyciera chusteczkami pupę miśkowi, niedługo wytrze mu wszystkie włosy:sorry2:
Na szczęście nie jest zazdrosny.:happy2:
Tylko jeszcze słabo mówi:confused:
Ma swoje słowa, nazywa nas mama, tata, baba, dziadzia itp, ale jeszcze nie potrafi wszystkiego powiedzieć. Może potrzebuje jeszcze czasu.
Na szczęście bardzo dużo rozumie, ale też DUŻO się buntuje.
 
Wojtek mówi:
1.di-di to jego najlepszy przyjaciel, czyli smoczek
2. dzidzia czyli siostra Hania
3. mama, tata, baba, dziadzia, wuja
4. Akar, czyli kuzyn Oskar, z którym mieszka po sąsiedzku
5. Haja, czyli hali, halo
6. myja, myja czyli tak określa wszelkie prace sprzątające
7. papa, nawet do papieru toaletowego w muszli klozetowej:-)
8. ti ti, tak mówi na samochody, jazdę nim
9. apa, tego tłumaczyć nie muszę

Jak na razie jeszcze pełnego zdania się nie doczekaliśmy. Jestem jednak cierpliwa.
 
reklama
Do góry