reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co już umiemy :)

punta

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Maj 2005
Postów
1 224
To nie po to, by się chwalić, ale żeby porównać. Kacper umie jeździć na 4-kołowym rowerku, liczyć do dziesięciu, rozpoznaje niektóre pisane słowa np.: mama, tata dziadek, babcia, Ola, Kacper, Ania....., sam się ubiera, rozbiera (jesli oczywiście ma to ochotę :)), sam się obsługuje w lodówce (jogurty i serki) czego jakoś nie pochwalam :-D, bo jedzenie znika w mgnieniu oka, chętnie mówi wierszyki - to nauka z przedszkola, a najbardzej to umie sam- psocić ;-)
 
reklama
Bartek na rowerku nie ma za bardzo ochoty jeździć, za to na hulajnodze śmiga równo z wiatrem. Poza tym sam się obsługuje w lodówce, próbuje robić sobie kanapki (cały stół w maśle), sam sobie zakupy robi (mama stoi przed sklepem i czeka), oczywiście pełna samoobsługa jeśli chodzi o telewizor i DVD (czasem jeszcze płyta "do góry nogami"), sam myje głowę i nalewa sobie piciu do kubeczka. Za to nie lubi się uczyć literek, cyferek i różnych takich rzeczy- ale nie naciskam- na wszystko będzie odpowiedni czas i miejsce :-D.
 
Kamilek jeżdzi na 4 kołowym rowerku, w lodówce tez działa samodzielnie:-)( czasami nie zamyka drzwi).Sam zjada kanapeczki, serki, jogurty, płatki z mlekiem.
Tylko z obiadkiem troche gorzej trzeba mu pomóc.
Zna cyferki, i kilka literek, które próbuje pisac.Umie napisac swoje imię i umie je przeczytać, imię swojego brata również.
Ubiera i rozbiera sie sam, w toalecie tez sobie radzi.
Musze powiedzieć, ze juz jest bardzo samodzielnym chłopcem.
 
fifi potrafi bardzo duzo.jest bardzo samodzielny...ubiera sie sam rozbiera takze,sam kozysta z toalety, potrafi zrobic sobie skromne sniadanko,uklada puzzle, umie liczyc do 15 (gorzej z literkami) ...sam sie wykapie ,umyje zabki...sam zasypia...bardzo szybko i latwo nawiazuje kontakty ,jezdzi na rowerku, swietnie gra w pilke..jedyna rzecz ktora idzie mu marnie to sprzatanie wlasnego pokoju...gdy kaze mu to zrobic mowi << mama to ja tu postoje i popatrze a ty sobie pomalutku posprzataj>>prawdziwy facet
 
Moja coreczka w ciagu niecalych 2 miesiecy poznala literki i teraz wszystko chce pisac, przepisywac. Z czytaniem juz nie jest tak fajnie ale to pewnie kwestia czasu. Wszystkie lalki poszly w kat teraz licza sie tylko literki. :-):tak:
 
Jasminko urodzinkowe buziaczki dla twoich smyków:tak:
diddl_og_diddlina_m_buket.gif

Fajnie że córcia tak polubiła literki:tak:
Mój Adrianek woli cyferki. Wszystko liczy, zaczyna też dodawac i odejmowac:-D
 
Zna liteki dodaje i odejmuje do 10.
Jeździ na rolkach i łyzwach.
Na rowerze to cztery koła i nie lubi.
Uwielbia tańczyć i chodzić na dyskoteki kolonijne.
Miała chłopaka 14 latka na kolonii.
I śpiewa piosenki kolonijne Na koloni zycie płynie jak staremu po łysinie...
W tym roku została 100 % kolonistką
 
Zna liteki dodaje i odejmuje do 10.
Jeździ na rolkach i łyzwach.
Na rowerze to cztery koła i nie lubi.
Uwielbia tańczyć i chodzić na dyskoteki kolonijne.
Miała chłopaka 14 latka na kolonii.
I śpiewa piosenki kolonijne Na koloni zycie płynie jak staremu po łysinie...
W tym roku została 100 % kolonistką

Przepraszam bardzo, że się wtryniam pomimo faktu, że moja córeczka jest młodsza...
Mam jednak pewne pytanie.. Nie chodzi aby powątpiewac w zdolności córeczki bo wiem, że dzieci różnie się rozwijają i gratuluję zdolności córeczki ja na Twoim miejscu byłabym z niej niesamowicie dumna (i pewnie tak jest) aczkolwiek coś mnie niepokoi... Nie wiem co inni o tym sądzą więc wypowiem się tylko w swoim imieniu. Jak dla mnie zainteresowani 14 letniego chłopaka w taki sposób 5 letnią dziewczynka jest chore i robiłabym wszystko aby obronic swoje dziecko przed takim człowiekiem. tyle się czyta i słucha o wykorzystywaniu dzieci przez dzieci (i nie tylko ), że lepiej nie ryzykowac. to jest jeszcze dziecko i raczej wątpię, że ma takie same zainteresowania płcią przeciną jak chłopak w wieku 14 lat..... Jeśli się mylę bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błędu i przepraszam
pozrawiam Jaga
 
Julka liczy do 30
zna wszytskie literki
napisze: mama, tata, swoje imię,
zna z 100 słow po angielsku
rowerek an 4 kólkach ona raczej z tych " ostrożnych"
uwielbia tanczyć , spiewać, słuchac muzyki
gra na komputerze czasmi- ładnie się myszka posługuję nawet te zrecznosciowe te na mini mini
Ubiera sie , rozbiera
robi sobie kanapeczki
na sprztanie leniwa
 
reklama
Z tym chłopakiem to był taki kawał.
Miała Randkę w ciemno i padło na niego wybrała go.
Do tego kolacja przy świecach na kolonii.
I tyle chłopaka miała ubaw ogromny.
Nic z tych rzeczy o których myślałaś.
Na randki ma czas :-):-D:-D
 
Do góry