reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Magdalena oby napewno będzie to 92 euro miesięcznie? Na jedno dziecko?
Cos mi się nie wydaje by Irlandia w dobie recesji wypłacała tyle kasy :sorry2:
To jest 276 euro na 3 miesiące.
Możesz powidzieć skąd to wiesz?
 
reklama
Mgdalena81 pol roku po skonczeniu liceum tutaj przylecialam,zaczelam studia ale....ciagnelo za narzeczonym.
Caly czas nieprzerwanie pracuje od 2006roku,i w dodatku w tym samym miejscu.
Planuje isc na chorobowe od poczatku roku lub jeczcze przed swietami.
Zmeczenie dopada,kregoslup nawala,nogi i rece tez bardzo mi puchna.

Mam taka nadzieje ze dadza mi to macierzynskie,ale jakos nie mialam pewnosci bo wszedzie pisze o tych skladkach i wogole.

Dobrze ze rodzinne bedzie i to chilcare tez.
A no wlasnie 4euro droga nie chodzi i na waciki w sam raz:tak:;-)
 
Alez dziewczyny jestescie otrzaskane w tym calym urzedniczym irlandzkim kole:-D
Ja nic a nic nie wiem:zawstydzona/y:
Niedlugo bede miala do Was duuuzo pytan:-D

Niedlugo, gdyz jak dotad nie bylam u gina ani GP, wiec to jeszcze nic oficjalnego, ale wierze, ze 3 testy nie klamia :-D:-D:-D

A tak wogole to witam :-):-):-) i pozdrawiam :-D:-D:-D
 
Witam to znow ja:-)
Jestem w 26tyg ciazy i mam pytanie kiedy nalezy zlozyc papiery o urlop macierzynski? Date porodu wyznaczona mam na 2marca,na macierzynski chciala bym pojsc jakies 3 tyg przed porodem czyli okolo 9lutego.
kurde ale ja zielona jestem z tym wszystkim:szok::szok::szok:
 
niosek o macierzynski nalezy zlozyc dwa tygodnie przed planowanym odejsciem na tenze:) aczkolwiek uwazam ze nie zaszkodzi jesli zlozysz wniosek wczesniej :) jesli maja cos do sprawdzenia to sie przynajmniej wyrobia. Pozdrawiam
 
reklama
niosek o macierzynski nalezy zlozyc dwa tygodnie przed planowanym odejsciem na tenze:) aczkolwiek uwazam ze nie zaszkodzi jesli zlozysz wniosek wczesniej :) jesli maja cos do sprawdzenia to sie przynajmniej wyrobia. Pozdrawiam
Nieprawda! Wniosek musisz zlozyc nie pozniej niz 6 tyg.przed planowanym porodu!
Urlop macierzyński-Information from CitizensInformation.ie
- a na tej stronce troszke wiecej na temat.
Tak samo nie rozumiem o co chodzi sie z tym czy sie nalezy czy nie.Jesli kobieta w momencie zajscia w ciaze pracowala nawet dorywczo ow zasilek bedzie miala przyznamy.Od skladek PRSI zalezec bedzie jego wysokosc.I tak np.ja w 2006 nie pracowalam ale zasilek w minimalnej kwocie mam przyznany
 
Do góry