reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

konkretnie czy przebieg porodu jest podobny do porodu w polsce, chodzi o znieczulenia?czy sa platne?czy tak strasznie jest rodzic w Irlandii?w obcym kraju?jak narazie to slyszalam ze nie za milo (przyjaciele) ale jesli ktos tego nie przezyl sam to nie wie jak jest, czy bariera jezykowa to taka wielka przeszkoda?czy pielegniarki umia sie toba zajac?jakie ty masz odczucia?wkoncu tego doswiadczylas?
 
reklama
Pokusilabym sie nie zgodzic z twierdzeniem,ze zla ocena szpitali wynika z nieznajomosci jezyka badz z lepszej znajomosci medycyny niz polozne(parafrazujac kolezanke wyzej).Moja znajomosc ang nie jest rewelacyjna,a znajomosc medycyny moze ie tak wielka jak poloznych ale w wielu przypadkach naprawde moglabym polemizowac co do slusznosci ich pozynac,ale nie robilam tego,to ich sprawa.ale do czego zmierzam.te 2 kryteria ktore podalas ni jak sie maja do rzczywistoci.mam grono znajomych i ja sama ktoer po ang ten teges roznie,a z opieki bylam naprawde zadowolona.to czego potzrebowalam zn wyrazy angielskie, nauczylam sie i dalam rade. mysle ze niezadowolenie moze(nie wiem nie zbadalam)moze wynikac tylko z tego ze akurat ktos trafil na personel,ktory tego ddnia do najmilszych nie nalezal.sama nie wiem,ale nie sadze by jezyk i znajomosc temtu med.byly ta wytyczna.
z uszanowaniem Twoich pogladaw-mada ;-)
 
Zgadzam sie z h@nah, ze do porodu trzeba sie nastawic pozytywnie i to bez wzgledu na to gdzie bedzie sie rodzilo...Przede wszystkim trzeba zaufac tutejszym lekarzom.....A celem tego wątku jest wykazanie roznic pomiedzy polskim a irlandzkim ,,systemem rodzenia''a nie znechecanie dziewczyn do rodzenia w Irlandii.....
Mysle, ze gdybym miala rodzic jeszcze raz zdecydowala bym sie na Irlandie ponownie,mimo,ze przy porodzie nie obylo sie bez komplikacji...pobyt w szpitalu wspominam milo,nauczylam sie b. wielu rzeczy dot.opieki nad maluszkiem,dostalam mnostwo wskazowek,zajeto sie mna bardzo troskliwie..wcale sie nie balam powrotu do domu z maluszkiem...ze szpitala wyszlam pelna wiary we wlasne mozliwosci i sily:-)
Przypomialo mi sie,ze przed porodem warto przygotowac sobie tzw.,,birth plan''...ja tego nie zrobilam, a by sie przydal-mozna skomponowac go samemu albo zapytac sie poloznej o gotowy formularz...wypisujemy sobie w nim ,,nasze życzenia'' dotyczace porodu tzn.np.czy chcemy aby ktos(mąż,partner,przyjaciolka) towarzyszyl nam w chwili porodu,czy zamierzamy uzywac jakichkolwiek srodkow znieczulajaych,jakich?czy chcesz aby po porodzie maluszek ,,wyladowal'' na Twoim brzuchu?czy maja go najpierw umyc,czy chcesz aby partner przeciał pepowine..i tym podobne...Naprawde warto miec ze soba,bo ja juz bylam cala w bolach a oni jeszcze ten wywiad przeprowadzali..:-D
 
To ja może dodam coś na temat szczepień - ale to już po porodzie;-)
W Irlandii podoba mi się system szczepień:tak: Szczepionki skojarzone są tutaj za darmo. Pierwsza seria (poza szczepieniem na gruźlicę dzień po porodzie) jest w 2. miesiącu, potem w 4. i 6. My na drugie szczepienie idziemy w czwartek. Znowu będą dwa kłucia, z tym samym składem co poprzednio. I potem jeszcze jedno to w 6. miesiącu i będziemy mieli spokój już na jakieś pół roku;-)
Skład szczepionek:
1) 5 in 1, w której skład wchodzą szczepionki przeciwko: błonnicy, tężcowi, krztuścowi, zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (HIB), wirusowi polio zwanego też Chorobą Heinego i Medina, Nagimnnym Porażeniem Dziecięcym.
2) Men C, czyli szczepionka przeciwko zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych Meningitis.
 
:no:Tu male sprostowanie...w szpitalu nie szczepia na gruzlice tylko zoltaczke.

A ja jednak jestem zdania, że na gruźlicę:tak:
"BCG, Bacillus Calmette Guérin, atenuowany (tj. o zredukowanej chorobotwórczości) szczep prątka gruźliczego typu bydlęcego; stosowany jako szczepionka przeciwgruźlicza" (Encyklopedia PWN)
 
A ja jednak jestem zdania, że na gruźlicę:tak:
"BCG, Bacillus Calmette Guérin, atenuowany (tj. o zredukowanej chorobotwórczości) szczep prątka gruźliczego typu bydlęcego; stosowany jako szczepionka przeciwgruźlicza" (Encyklopedia PWN)
I tutaj male sprostowanie,bo szczepia,ale nie we wszystkich regionach.
Np. County Galway nie szczepi na nic :-p

Aaa dzis dzwonili do mnie ze szpitala zaprosic mnie na krzywa cukrowa :szok:
I tutaj to jest nowosc bo rozmawialam z mila pania ze szpitala i chca te badania wprowadzic na stale dla ciezarnych.
Wiedza,ze w Polsce jest to standard i tutaj tez beda chcieli to wprowadzic.
Tak wiec 26 lipca ide pic glukoze :tak:
 
reklama
Do góry