reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Witam wszystkie ,,IRLANDKI":-)Jestem tutaj nowa,tzn czytalam wczesniej tylko wasze posty,pewnie co nie ktore juz urodzily i sa szczesliwymi mamusiami:-).Zauwarzylam ze od pewnego czasu nikt tu juz nie zaglada:no:Jestem w 9tyg.ciazy i bede rodzic tutaj,teraz jestem na chorobowym,bo bardzo zle znosze ciaze byc moze z racji tej ze to moja pierwsza ciaza.
Mam pytania co do chorobowego:
Czy ktoras z Was byla na chorobowym i jak dlugo?
Czy ktos z socjalu moze przeprowadzic kontrole w domu czy np.lezysz i odpoczywasz?
I jak wasz pracodawca reagowal na zwolnienia.
Jak juz pisalam wyzej do dopiero 9tydz.ale ciaza sprawia mi klopoty z chodzeniem tzn.rwa kulszowa.
Moja kolezanka przechodzila to w 7miesiacu a ja juz mam teraz i ona przez to nie mogla pracowac,bo miala prace stojaca tak jak.
Jesli ktoras z Was to przechodzila prosze mi poradzic co zrobic?
Pozdrawiam goraco;-)
 
reklama
Ja przez większość ciaży byłam na zwolnieniu, początkowo ze względu na plamienia, a potem, około 20 tygodnia przez kręgosłup. Możesz być na zwolnieniu jak długo chcesz (max.rok o ile się nie mylę), z resztą ze względu na dobro Twoje i Dziecka powinnaś. Wiem co oznacza taki ból, bo ruszać się nie mogłam, wstanie z łózka, albo przewrócenie sie z boku na bok było dla mnie wielkim wyczynem. Pracodawca pewnie jak to pracodawca, bedzie krecił nosem, ale tylko tyle może.
Co do kontroli z Welfaru, to mnie chcieli wezwać, dostałam list, który miał wypełnić gp. Ja szczerze mówiąc nic z tym nie zrobiłam, wyrzuciłam go do kosza, uznając ze jezeli nie przysłali go poleconym, to mogą się wypchać (bo zwolnienia brałam od polskiej ginekolog, a nie od gp, więc trochę zamieszania się narobiło). Ale osobiście nie słyszałam o "nalotach" urzędników w celu sprawdzenia czy leżysz i odpoczywasz czy nie.
 
dzieki Magdalena za szybka odp.bo do konca nie bylam pewna jak z tym jest.
No masz racje bol jest okropny ja teraz juz mam go dosyc,przed chwila sie kapalam i szczerze mowiac mialam problem.Na lozku tez nie moge sie przekrecic,wstac tez nie zabardzo moge.
Ty chodzilas do polskiego ginekologa a ja chodze do polskiej GP nawtet spoko babka.
Bylam u niej ostatnio w piatek i dala mi zwolnienie do 13sierpnia ale w ostatnim tygodniu mojego zwolnienia ona idzie na urlop i tak sie zastanawiam czy oby nie isc do niej w przyszlym tygodniu.Jak myslisz,mysle ze na mnie nie nakrzyczy ze za czesto do niej przychodze.
Pozdrawiam
 
dzieki Magdalena za szybka odp.bo do konca nie bylam pewna jak z tym jest.
No masz racje bol jest okropny ja teraz juz mam go dosyc,przed chwila sie kapalam i szczerze mowiac mialam problem.Na lozku tez nie moge sie przekrecic,wstac tez nie zabardzo moge.
Ty chodzilas do polskiego ginekologa a ja chodze do polskiej GP nawtet spoko babka.
Bylam u niej ostatnio w piatek i dala mi zwolnienie do 13sierpnia ale w ostatnim tygodniu mojego zwolnienia ona idzie na urlop i tak sie zastanawiam czy oby nie isc do niej w przyszlym tygodniu.Jak myslisz,mysle ze na mnie nie nakrzyczy ze za czesto do niej przychodze.
Pozdrawiam
Ewelcia jesteś z Dublina? Możesz mi powiedziec do jakiego GP chodzisz? Szukam polskiego GP w Dublinie :) Kobietki pomóżcie :(
 
czesc dziewczyny :) fajnie, ze jest miejsce, gdzie mozna sobie pogadac o nurtujacych nas problemach :) i podzielic sie szczesciem :) gratuluje wszystkim mamuskom i przyszłym mamuskom :)

mam pytanie co do zwolnien chorobowych podczas ciazy... ja wyczytałam, ze podczas takiego zwolnienia nie dostaje sie pieniazkow z socjala, jesli nie przepracowało sie wystarczajacej liczby skladek PRSI 2 lata wstecz? ? czy to jest prawda ?
dzieki za info?

ja jestem w 21 tyg :) i bede miec synka :)) narazie czuje sie dobrze :-)
pozdrawiam serdecznie ;-)
 
I ja się dołączam do Ciężarówek!

W końcu się udało. Ale to dopiero początek i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

p.s. Kiedy powinnam iść do GP?
 
Witam wszystkie mamusie mieszkające w Irlandii. Jestem w 38 tc i mam nadzieję że to już niedlugo, mieszkam tu już 4 lata i dobrze mi tu, to moja druga ciąża i bardzo jej się bałam bo za pierwszym i drugim razem poronilam , potem urodzilam córkę która ma teraz 6 lat ale ciąża byla zagrożona non stop pod kontrolą lekarza i dlatego balam się ciąży tutaj właśnie ze względu na to gdyby bylo coś nie tak, ale na szczęście jest wszystko ok, pracowalam do końca 5 miesiąca, potem bylam na chorobowym ale niestety nie platnym bo tu rzeczywiście biorą pod uwagę składki PRSI z przynajmniej 2 lat wstecz, no ale od sierpnia przeszlam na macierzyńskie.
Ostatnio wyczytalam ,ze po zakończeniu 26 tyg macierzyńskiego można dalej iść jeszcze na 4 miesiące płatne ok 180 euro tyg, jeśli karmi się dziecko piersią. Czy ktoraś z Was o tym może słyszala albo przedłużyła sobie tak urlop????
 
Witam Panie,
jeżeli chodzi o opiekę Kobiet w Ciąży to podaję link do stron oficjalnych Citizen Information

Usługi położnicze i opieka nad noworodkiem-Information from CitizensInformation.ie

Nie znam polskich lekarzy w Dublinie ale w Limerick (Medipol) i Waterford (Ballybricken Clinic) przyjmuje Dr Irek - ginekolog, położnik - specjalista od problemów z zajściem w ciążę ;-)

Zyczę zdrówka i pozdrawiam Wszystkie "Ciężarówki" - obecne i przyszłe.

Joanna
 
reklama
Chciałam zapytać czy są tu na forum Mamy, które będą rodziły w Coombe Women's Hospital w Dublin 8? Mam termin na luty i miło byłoby z kimś sobie porozmawiać;-) Dodam tylko, że będę tam rodziła drugi raz:tak:
 
Do góry