reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co koniecznie powinna przygotowac mama maluszka

mnie to moja mama zaopatrzyła w zioła na laktację Karmienie Piersią, zioła na kolki, masą śpioszków. A sama póki co kupiłam emolium, smoczki, sudocrem i systematycznie kupuję pieluszki, żeby mieć zapas
 
reklama
Chusta dużo praktyczniejsza. Dobre nosidło też nie jest złe ;-) Za to wszelkie wisiadła, tanie nosidełka z funkcjami noszenia we wszystkie strony świata to porażka. Ale i tak myślę, że to dodatek a nie to "co koniecznie powinna przygotować mama maluszka" :-D
 
ja radzę nie kupować większej ilości butelek (dla tych mam które chcą karmić mm) jednej firmy, bo mogą one w ogóle nie podpasować dziecku. U nas przy pierwszej córce sprawdziły się taki, jakich druga nawet tknąć nie chciała (avent). przy drugiej musieliśmy się sporo nagimnastykować, żeby trafić na odpowiednią butelkę i dopiero lovi medical się sprawdziły. Mała zaczęła jeść spokojnie, bez rzucania się przy butelce i bez krztuszenia się. Skońćzyło się nam też ulewanie.
 
Moim zdaniem oprócz standardowej wyprawi o której pisaliśmy już w wielu wątkach,to nie ma sensu rzucać się na głęboką wodę i lepiej dokupić juz te rzeczy jak np większe butelki na bieżąco:) Oczywiście największy wybór znajdziesz w dobrych sklepach internetowych.
 
reklama
Co do wyprawki mogę z całego serca polecić laktator dwufazowy Lovi Prolactis - spełnił moje oczekiwania w 100% jest bardzo cichy, jak mały prześpi karmienie, albo tworzy mi się nawał po prostu ściągam mleko. Z wygody korzystam z wersji elektrycznej,ale jeśli wolałybyście ręczne ściąganie jest taka możliwość. Jedno urządzenie, a dla każdej mamusi przydatne.
 
Do góry