reklama

Co lubimy jeść, czym lubimy pluć :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2013' rozpoczęty przez Karenka, 29 Czerwiec 2013.

 1. Karenka

  Karenka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witajcie :-)
  jesteśmy po kolejnym szczepieniu, Leoś skończył 3 m-ce i lekarka w poradni kazała nam już wprowadzić do jego diety łyżeczkę jabłuszka :szok:
  trochę mnie to zaskoczyło, w szpitalu lekarze od noworodków mówili, że jak na piersi to do 6 m-ca można nic nie podawać, bo ten pokarm wystarczy
  w sklepach słoiczki z jabłkiem są od 4 m-ca
  no i przespałam się z tym i na razie nie podam jabłka
  a Wy jak myślicie? od kiedy coś będziecie podawały?
   
 2. anka87a

  anka87a Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja postaram się wytrzymać do 6 miesiąca (karmię wyłącznie piersią). Skoro tak zalecają lekarze, położne, to chyba mają rację... :-)
   
 3. reklama
 4. Nef

  Nef Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  hmmm... Bartek na piersi, planuję skrobać jabłuszko jakoś od skończonego 4 m-ca.
  Przy Gosi robiłam tak, że najpierw dawałam soczek do polizania, skrobałam to jabłko łyżeczką - dosłownie parę kropelek, coraz to więcej. Po miesiącu były ze dwie łyżeczki uskrobane dziennie. Dopiero później gotowana papka z marchewki itd.
  Moja kuzynka czekała z rozszerzaniem do pół roku i miała spore problemy, bo mała nic nie chciała próbować. Bywało, że 9 miesięczne niemowlę w ciągu dnia nic nie ruszło, tylko cyc:baffled:

  Moim zdaniem nie warto czekać tak długo... może nie koniecznie chodzi o pełne posiłki, ale myślę, że po 3-4 miesiącu spokojnie można dawać coś do polizania, popróbowania, żeby dziecko tylko poznało nowe smaki, nie chodzi o najadanie się:tak:
   
 5. czekolada1406

  czekolada1406 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgadzam sie w 100% z Nef. Ja zaczne podawać jabłuszko po skończonym 4 miesiącu. Dużo matek tak postępuje. Ja sama nie moge sie już doczekać :D
   
 6. pscółka i spółka

  pscółka i spółka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A dla mnie cyc jest mega wygodny, nic przygotowywać nie trzeba:-D. Co nie zmienia faktu, że pewnie też po skończonym czwartym zacznę wprowadzać inne pokarmy, aczkolwiek raczej z konieczności. My wczoraj skończyliśmy 3 miesiące i już taki fajny ten mój chłopaczek, nie takie lejący się przez ramię flaczek jak po urodzeniu:-D
   
 7. anka87a

  anka87a Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak Was czytam i chyba muszę przemyśleć jeszcze raz tę sprawę :)
   
 8. Karenka

  Karenka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja poczekam do skończenia 4 m-ca, ale rozmawiałam dziś z dwoma "doświadczonymi bardziej " matkami (mają starsze dzieci, tak ok.roczne) i mówiły, że one zaczynały od warzyw, dokładnie od marchewki, że niby owoce są bardziej smakowe i potem dzieci nie chcą warzyw :happy2:
   
 9. anila

  anila Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Karenka ja słyszałam dokładnie taka samą opinię więc zaraz po powrocie z wakacji startujemy z marcheweczką (małą skończy na wakacjach 4 miesiące OMG)
   
 10. reklama
 11. Nef

  Nef Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja nie dawałam słoika, tylko świeże jabłko skrobałam.
  potem też sama gotowałam takie tam rożne papki, peklowałam w malutkich słoiczkach po przecierach pomidorowych (tych najmniejszych) i miałam na 3-4 dni.
  Na poczatku maluszek ledwo taki mini słoiczek zje, czasami pół...
   
 12. Karenka

  Karenka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja podobnie jak Nef wszystko sama świeże podawałam, teraz podobnie będę robiła, tyle, że zacznę od gotowanej marchewki :tak:
   

Poleć forum